Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 2   [ Příspěvků: 20 ]
Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kterak jsem začal Antoine destilovati
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub 2009 19:52:01 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Byl jsem v tématu o výrobě absintu dotázán na naše vlastní absintové začátky, tady tedy jsou.

Jak možná víte, náš rodinný ovocný lihovar se specializuje na 100% přírodní destiláty a likéry. Ty jsme mimo jiné prodávali i v našem zahraničním e-shopu společně s českými absinty. Pak nás ale začali sami zákazníci přemlouvat do toho, abychom zkusili vyrobit i náš vlastní absinthe.
Za žádnou cenu jsem nechtěl porušit tradici výroby pouze přírodních produktů a tak byla okamžitě zavržena výroba studenou cestou (míchání lihu s aromaty a barvivy) a do macerace se mi taky moc nechtělo. Chtěl jsem zkusit původní absinthe!
Začal jsem se tedy pídit po recepturách a postupech (hodně pomohl David Nathan-Meister aka Oxygenee, dle mě největší znalec na absint vůbec) a objednal první várku bylin. K macerování a destilaci první šarže došlo asi v listopadu 2007, do prodeje šla v lednu 2008. Podle mě byl absint sakra dobrý neboť jsem do té doby znal jen CZ produkci.

V květnu si Antoníčka koupil Habu a popsal svoje dojmy na feeverte, kde napsal "It was bitter, pretty much like some other stuff e.g. from L'OR." Dareba ;) Tak jsem 10 lidem z feeverte poslal láhev na vlastní otestování a kupodivu jsem v jejich očích nedopadl úplně špatně! Nesmíme ale zapomneout na to, že ta komunita je zvyklá na top absinty a běžně ochutnávají preban vzorky. Podle jejich připomínek jsem připravil druhou šarži a tu v listopadu 2008 poslal na další testy. Dopadl jsem o 100% lépe a Antoine byl schválen jako Absinthe!

Následující komentáře mě přesvědčily o tom, že to má smysl:
"I really hope you the best, I think you are doing something worthwhile."
"Received mine this afternoon, although still young and fresh it looks good and smells perfect."
"This bottle is light years beyond the first. My kudos to Martin. He's proving to be a quick study and open to suggestion."

Takže Štefanovi patří dík za to, že absinthe zveřejnil na feeverte, zdrbal ho tam a tím dal impuls tomu, abych ho poslal na veřejný test a podle připomínek nejzasvětěnějších připravil druhou šarži! Od té doby jsem absintu propadl a nesmírně se těším na další šarže, které budu pořád zdokonalovat.

Tolik čerstvá historie ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub 2009 21:29:44 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
...hÿhÿ, nelze ale popřít, že 1. šarže prostě nebyla to ono! :twisted: S tím přirovnáním k L'ORu jsem to sice přehnal, ale beztak jsem to určitě psal pod vlivem. ;) 2. šarže je velmi pitelná a už se nemůžu dočkat na další edici.

Každopádně keep up the good work! :P

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 17. dub 2009 17:56:52 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Poctivy pristup ma velmi tesi, som z Antonikom velmi spokojny a verim ze dalsie varky sa budu doladovat a skusenostami sa stane nazoaj kvalitnou znackou aj na svetovom trhu! Prajem uprimne vela uspechov.

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Naposledy upravil Dwarf dne sob 18. dub 2009 20:35:35, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 17. dub 2009 19:03:49 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
Hezke, hezke :)
jen co nashromazdim naky finance, tak objednavam pro lepsi naladu st. antoine + sklenku s brouilleur + lzici :D at to popijeni taky kurna nak vypada :)

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 17. dub 2009 21:48:08 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Urcite sa oplati investovat do nadobicka, je to potom ozaj ritual, zaroven aj akasi zberatelska vasen, ja sa teda najviac zameriavam na lyzicky:)

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 18. dub 2009 12:19:45 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
tak jasne, ze to nepiju z pullitru a cukr nedavam na polivkovou lzici...
Mam starej zeleznej kalisek a lzicku vyrobenou doma...sice to nevypada uplne nejhur, ale taky to neni uplne vono :geek:

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 18. dub 2009 13:41:21 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Dnes připravujeme St. Antoine pro ruský trh s trochu pozměněnou zadní etiketou ;)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 18. dub 2009 17:12:59 
Rumcajs
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. dub 2009 7:18:28
Příspěvky: 1142
Bydliště: Země
Takovou tmavou barvu?

_________________
Já jsem s tebou v Rockland.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 18. dub 2009 18:48:56 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Ne, je to aktuální St. Antoine, jen jsem to fotil při blbém světle (tmě) v kanceláři. Jdu to vyfotit ven ;)
BTW vítej Tibro mezi námi!


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 13. kvě 2009 16:41:43 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Tak přátelé, včera a dnes nám dovezli čerstvou várku nových bylin a co nevidět proběhne destilace třetího St. Antoine a zbrusu nové, ještě nepojmenované značky! Do lahví se Antoine dostane ale až v září-říjnu. Minimálně čtyři měsíce musí ležet ve sklepě.

Byliny jsou to opět špičkovní kvality. Řidič, který je nám přivezl, byl jen z jejich vůně hezky v náladě :D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 2   [ Příspěvků: 20 ]
Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia