Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Absinthe aneb "Zelená víla"
PříspěvekNapsal: sob 02. kvě 2009 19:25:02 
Mě a určitě i další návštěvníky, kteří jsou zatím chudí na zážitky, zvažující rozšíření obzorů za, v našich krajích téměř hermetické, hranice stavů pouhého alkoholového opojení, by zajímalo, v čem je absinthe tak unikátní, v čem se liší od ostatních lihovin, jaké zážitky, stavy, nálady, či snad dokonce halucinace vám zelená víla přičarovala a do jaké míry je zmiňovaný skřítek pouhý výplod pijáků 19./20. století? Případně se můžete zmínit, jaké množství absinthu vás dostane do těch správných kolejí. Díky ;)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe aneb "Zelená víla"
PříspěvekNapsal: ned 03. kvě 2009 10:21:26 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Skoro se stydím, že jsem (jakožto příznivce pozměněných myslí =)) podobné téma nezaložil sám. ;)

Tedy proč je absinthe tak výjimečný? Podle mě to je kombinace těchto faktorů: Vysoké procento alkoholu, rituál, který je ve světě alkoholu naprosto jedinečný, místo a čas vzniku - spousta umělců z 19. a počátku 20. století je s absinthem spjata do té míry, že absinthe vzbuzuje dojem jakési univerzální umělecké inspirace. Kombinace bylin, která na každého působí individuálně, může způsobit navození opojení, které s jiným alkoholem dosáhnout nelze. Na druhou stranu toto opojení nebývá až tak odlišné od "normální opilosti", jako když se člověk omámí např. pravými halucinogeny. ;) Stejně jako v případě LSD hraje velkou roli setting a vlastní stav mysli. Lidskou mysl je velice snadné přesvědčit o čemkoliv - placebo efekt. Toho se v dnešní době chytli thujonoví megalomani a začali vyrábět a prodávat "absinth", který by se klidně mohl jmenovat spíše "Thujon" než absinth. Ve svých absinthových počátcích jsem vypil 3/4 láhve Absinthu 35 od L'ORu s údajnými 35mg/l thujonu. Samozřejmě jsem nepociťoval nic zvláštního... kromě vypáleného krku. ;)

Nejraději vzpomínám na jednu ze svých prvních sklenek před západem slunce, kdy jsem se šel projít podvečerní Prahou. Po jiném absinthovém večeru jsem měl noční můry, při kterých jsem nepociťoval strach, ale jakousi zvědavost. Objektivně určit přesné účinky absinthu je velice těžké. Navíc pravý absinthe je dnes velice drahý, proto vypít větší počet sklenic absinthu za večer se považuje za mrhání dobrým pitím. Sám jsem za noc dal nejvýše 5 sklenic zelené víly.

Dnes nepiji absinthe, abych si mermomocí navodil "stavy". Piji absinthe, jelikož je to pro mě jediný alkoholický nápoj, který piji opravdu s chutí a v kombinaci s rituálem lze navodit velice příjemnou atmosféru. Kdyby byl absinthe levnější a prodával se u nás ve stejném množství jako např. vodka, patrně bych velice brzo skončil s diagnózou absinthismu. ;)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia