Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 6 z 22   [ Příspěvků: 214 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Absintové bylinky
PříspěvekNapsal: pát 09. říj 2009 20:44:33 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář 2009 10:18:34
Příspěvky: 660
Zdravím všechny "mičuriny". Rád bych se optal, kde se dá splašit taková sazenice pelyňku pravýho a pontickýho.. Jak jsem se dočet, pontikou disponuje Tibro a teď i spousta dalších mafiánů, Davar dokonce i pravým. Pelyněk zrovna není rostlina, kterou by babičky nějak zběsile pěstily :cry: O vejkendu jedu do rodné kotliny, kde na mě čeká rejč a úhor, kterej bych rád na jaro zkulturnil pro potřeby džungle bylinné. S ostatníma bylinama problém neni, ale lítat kvůli pelyňku někde po lukách s vyplaženým jazykem, startkou za uchem a herbářem v ruce se mi ideálním nejeví. Asi bych to stejně nepoznal :( Proto bych Vás rád požádal, jestli by bylo možný zrealizovat nějakou, třeba naturální, výměnu ;) ??


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absintové bylinky
PříspěvekNapsal: pát 09. říj 2009 21:35:31 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 7:27:40
Příspěvky: 597
Pravy pelynek - mam vetvicku, no spis vetev :) na ktere jsou stovky kulicek kvetu. Ted chytly hnedou barvu, predtim byly zlute. Muzu neco poslat, ale nejdriv bych rad overil, ze seminka budou klicit. Nema nekdo botanicke zkusenosti? Ma se cekat az jsou seminka uplne uschla? Jinak jsem zkousel Tibrovu radu a vrazil par vetvicek do kvetinace a neco malo se uchytilo a roste to.
Co se tyka pontiky, v ramci zachovani genofondu pres zimu jsem cast vyryl ze zeme a rozdelil jednotlive korinky a dal do kvetinace. Zacalo to neuveritelne rust, tak bych chtel pres zimu predpestovat kericky, aby to na jare mohlo valit... Poprve v zivote se tesim na jarni prace na zahrade!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absintové bylinky
PříspěvekNapsal: pát 09. říj 2009 21:40:50 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář 2009 10:18:34
Příspěvky: 660
To věřim, že se těšíš :D , člověk tomu propadne dřív něž řekneš borůvkovej koláč :D V tomhle oboru je pořád co zlepšovat a s čím experimentovat. O nějaký ty semínka bych 100% zájem měl, časem se můžeme domluvit, zima je dlouhá ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absintové bylinky
PříspěvekNapsal: pát 09. říj 2009 21:49:17 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 7:27:40
Příspěvky: 597
V pohode, p. pravy budu muset stejne zariznout tak na 10-15 cm pres zimu a budu toho mit spousty. Zkusim neco rozhodit na mez za domem, rostou tam skoro 2m vysoke koprivy, treba je ten pelynek vytlaci a pak by to rostlo samo-to by byl idealni stav :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absintové bylinky
PříspěvekNapsal: pon 12. říj 2009 19:38:46 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4032
Dotaz, co s pelyňkem pontským během zimy? :| Dal jsem jej dovnitř, nevadí to? Taky mi přijde, že je nějak moc "hnědý". Nedělám něco špatně? Zalévám ho docela pravidelně.

Jedinou útěchou je to, jak od té doby, co jsem ho dostal, vyrostl a jak se rozmnožil. :twisted:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absintové bylinky
PříspěvekNapsal: pon 12. říj 2009 20:06:48 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4432
Ostříhat, vysušit, poslat mi to a těšit se na další sezónu!

Vážně, pokud někdo znáte nějakého domácího pěstilete absintových bylinek tak že je celoročně vykupuju! Jedná se mi především o AA, AP a Yzop.
Chci porovnávat různé zdroje. Kirk z absintheherbs.com mi poslal pár vzorků tak uvidím, co dokáže USA kvalita ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absintové bylinky
PříspěvekNapsal: pon 12. říj 2009 20:29:02 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 7:27:40
Příspěvky: 597
Martin píše:
Ostříhat, vysušit, poslat mi to a těšit se na další sezónu!


Ajaj, Martin mne predesel...

Habu, mozna moc zalevas, pelynky maji rady spise sussi, piscitou pudu a hoodne svetla. mel jsem ho venku a ted cast presadil do nove pudy do kvetinace, oddelil jednotlive korinky z trsu - cca 6 kusu aby se co nejvice rozrostly - mam v laborce kde je klimacka 25°C a uplne se zblaznil, roste a je krasne zelenej. z tech korinku v kvetinaci take rasi stonky. takze to muzes take zkusit. zitra hodim foto.

EDIT: pripojuji fotku, puvodne byl neco jako ten tvuj, ale tohle s nim udelalo presazeni + premisteni za cca 2 tydny. Roste jako blazen.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absintové bylinky
PříspěvekNapsal: stř 14. říj 2009 21:12:01 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář 2009 10:18:34
Příspěvky: 660
Info pro pěstitele: Psal jsem do týhle společnosti http://www.plantanaturalis.com/ , zda mají semena pelyňku a rozrazilu. Odpověděli, že mají ponticu 10kč/g a rozrazil 40kč/g. Dále mají vzorky od každé pro vypěstování cca. 60ti rostlin, kterej je za 12kč bez rozdílu byliny.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absintové bylinky
PříspěvekNapsal: stř 14. říj 2009 22:36:36 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 7:27:40
Příspěvky: 597
keltos píše:
Info pro pěstitele: Psal jsem do týhle společnosti http://www.plantanaturalis.com/ , zda mají semena pelyňku a rozrazilu. Odpověděli, že mají ponticu 10kč/g a rozrazil 40kč/g. Dále mají vzorky od každé pro vypěstování cca. 60ti rostlin, kterej je za 12kč bez rozdílu byliny.


Skvela prace! To se bude hodit a urcite jim napisi o seminka-p. pravy, pontsky i veroniku. projdu ty seznamy jestli tam nenarazim na nejake dalsi uzitecne kytky.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absintové bylinky
PříspěvekNapsal: čtv 15. říj 2009 17:09:18 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4032
davar píše:
Martin píše:
Ostříhat, vysušit, poslat mi to a těšit se na další sezónu!


Ajaj, Martin mne predesel...

Habu, mozna moc zalevas, pelynky maji rady spise sussi, piscitou pudu a hoodne svetla. mel jsem ho venku a ted cast presadil do nove pudy do kvetinace, oddelil jednotlive korinky z trsu - cca 6 kusu aby se co nejvice rozrostly - mam v laborce kde je klimacka 25°C a uplne se zblaznil, roste a je krasne zelenej. z tech korinku v kvetinaci take rasi stonky. takze to muzes take zkusit. zitra hodim foto.

EDIT: pripojuji fotku, puvodne byl neco jako ten tvuj, ale tohle s nim udelalo presazeni + premisteni za cca 2 tydny. Roste jako blazen.
Fíha, to vypadá jako úplně jiná odrůda! :shock:

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 6 z 22   [ Příspěvků: 214 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 136 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia