Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 23   [ Příspěvků: 227 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Absintherie v Jilské
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 16:09:26 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Dle mého názoru se jedná o poměrně zásadní záležitost, která si zaslouží své vlastní téma, tudíž ho zakládám.
Jak jsem již psal v sekci [/url=http://absinthemafia.com/viewtopic.php?f=2&t=3&start=130/url], podnik se tvářil na první pohled relativně sympaticky. Proto jsem se dnes stavil na drink. Dal jsem si Brevans Spare, mimochodem opravdu vynikající záležitost s geniální vůní a chutí. Recenzi na drink, ač chybí, nenapíšu z následujícího důvodu: byl jsem natolik zděšen naprostou neznalostí barmana, že jsem to během popíjení mého absinthu nevydržel a podal mu alespoň základní info. :shock:
Předně, čekal bych, že L'or zaměstná někoho, kdo o absinthu alespoň něco ví. Byť třebas bludy o thujonu apod. Za barem mě přivítal poměrně sympatický klučina. Požádal jsem o Brevans. Vzhledem k tomu, že neměl připravené fontány, poprosil jsem ho o see-saw a karafu, s tím že si drink připravím sám. Kluk na mě koukal jako na zjevení, s bezradnou otázkou co že to vlastně chci. Po ukázání na koupačku byl ještě bezradnější a původně chtěl absinthe lít přímo do zvonu. Vida jeho neznalosti, ukázal jsem mu alespoň základní přípravu pomocí houpačky. Dost možná, že jsem ji tím zachránil, páč mi později sdělil, že on by asi pod houpačkou řádně zatopil zapáleným drinkem :twisted: Mno, diskuse se potom stočila na úplný absintový základ, jelikož barman překvapen mou znalostí věci oznámil, že o absinthu neví zhola nic, nikdy ho nepil, nepije ani maceráry, jednou měl staroplzenecký zapálený na zmrzlině, bojí se 70% alkoholu apod..Vysvětlil jsem mu alespoň v rychlosti naprostý základ (proč voda, jak probíhá příprava z fontány, see-saw a spike), doporučil mu, co má sám ozkoušet. Během toho jsem dopil Brevans a běžel.
Z mé první návštévy mám tedy poměrně smíšené pocity. Na jednu stranu je to příjemné místo, kde si člověk může v centru Prahy dopřát vynikající absinthe. Na druhou stranu, byl jsem dle barmanových slov první zákazník ten den a zároveň první, kterého obsluhoval vůbec, takže je otázka, jak to tam bude vypadat až se nahrnou hordy ječících U.S. teenagerů :roll: Další stinou stránkou je obsluha, leč to není věc neřešitelná. Barman byl sympaťák, který věřím, že ke své práci přistoupí poctivě a bude se zdokonalovat.
Ještě bych zmínil dvě velké mínus:
1) Ani jedna připravená fontána v celém poniku - a to jich tam mají dost!
2) Sklo na drinky výhradně s podtiskem Staroplzenecký či King of Spirits, což kazí estetický dojem :|


Naposledy upravil Wajt dne pát 30. dub 2010 16:32:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absintherie v Jilské
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 16:20:34 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
No tak teda nic--zůstanu u popíjení v pohodlí domova 8-)

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absintherie v Jilské
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 16:30:56 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Opět to vidíš příliš černě, já bych tomu podniku šanci dal. Jsem rád, že se tady takový prostor objevil a chce to vyladit mouchy. Nemyslím, že je to věc neřešitelná.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absintherie v Jilské
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 16:54:40 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
Jde asi jen o to počkat,co se z toho podniku vyloupne.=..Buď to zabijou turisti,nebo si to najde své zákazníky přímo z prahy a usadí se to v pohodlnou zašívárnu ;) (mám ale pocit,že hoši z L´oru by radši tu první variantu :? )

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absintherie v Jilské
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 22:37:05 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Typická pohodlná zašívárna si vyžaduje jednu důležitou věc: nízké ceny. A to je něco, čím pravý absinthe zatím nedisponuje.

Wajtova recenze mě krapet odradila, resp. sebrala vítr z plachet, ale beztak se tam půjdu příští týden podívat. 8-)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absintherie v Jilské
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 23:11:27 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
Tak já myslím,že pohodlně se dá zašít v příjemném,klidném prostředí i u sklenky za 120,- né? ;)

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absintherie v Jilské
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 23:37:02 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
O tom žádná! Alespoň pokud jde o mě. :mrgreen:

Mluvil jsem o typické zašívárně, jak si ji představuje většina.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absintherie v Jilské
PříspěvekNapsal: ned 02. kvě 2010 19:56:42 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
Wajt píše:
jednou měl staroplzenecký zapálený na zmrzlině, :|

COZE?!

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absintherie v Jilské
PříspěvekNapsal: pon 03. kvě 2010 10:49:31 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Dworzaaa píše:
Wajt píše:
jednou měl staroplzenecký zapálený na zmrzlině, :|

COZE?!

:lol: taky sem koukal, to musela být lahůdka


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absintherie v Jilské
PříspěvekNapsal: sob 08. kvě 2010 9:20:48 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Včera po dříve skončené práci jsem se svou milou a spoustou času zakotvil v Absintherii v Jilské. Už na místě jsem přemítal o tom, jak svůj report začnu, napadaly mě spojení jako "srovnávat Nostalgii s absintherií je urážka Nostalgie", nebo "tůrist atrakšn non + ultra". Nicméně trochu schovívavý být musím, jelikož jsme si dali Clandestine, který nám byl donesem společně s karafou a see-saw k našemu stolku v rohu, odkud jsem měl pěkný výhled na celý bar. Bohužel za celou dobu, co jsme tam byli, se tam objevil pouze jeden český zamilovaný pár, který si dal absinthovou zmrzlinu. Ostatní návštěvníci (a že jich nebylo málo) byli ze zahraničí. A nemusím snad ani zmiňovat, co si tam dali. Když jsem se postavil do fronty, patrně německý starší pár přede mnou si tam nechal zapalovat KOS. Dvě mladé hloupé Rusky stojící za mnou se jali "rituál" okamžitě fotit. Já měl hlavu v dlani. Výsledek toho pálení se podobal čemusi, co bych k ústům nikdy nepřiložil, hnědé až černé cosi. Byla velká legrace pozorovat ony dvě Rusky, co si daly to samé, tak se jim při každém doušku křivý huba, zatímco my jsme se kochali vůní a chutí Clandestine. Dalším malým mínusem je nabídka. Láhví na prodej mají realitvně hodně, Duplais, Brevans, Eichelberger, ale ze zahraničních kvalitních kousků se na rozlévání nabízí pouze La Clandestine. Krapet mě uzemnilo když jsem řekl, že si dám Clandestine a dostal jsem odpověď: "To je ten destilovaný, jo?" Kývnul jsem hlavou na souhlas. Děsil jsem se toho, jestli to začne zapalovat, což se naštěstí nestalo, takže jsem jej požádal, aby nám to přinesl ke stolu, aby se ta fronta za mnou nemusela na ten oheň třást o nějakou tu chvíli déle. Všichni ti tůristi neměli samozřejmě o absinthu ani tucha, takže jim barman celkem solidní angličtinou nacpal produkty L'ORu. Když jednomu Italovi ukázal láhev Absinthe Beetle, tak Ital z toho padl na kolena, vytáhl svou zrcadlovku a jal se do focení uměleckého díla. Bylo mi do breku.

Závěrem:

Vzhledem k poloze podniku půjde VŽDY o turistickou atrakci.
Jelikož obsluha za barem je od L'ORu, je celkem pochopitelné, že budou protlačovat jejich rádoby absinty, protože pokud by činili jinak, dostanou pravděpodobně padáka. Na jednu sklenku dobrého absinthu to není špatné, zkušenost je zkušenost, cena 120,- za Clandestine se dá, ale už se tam pravděpodobně neukážu. Možná až někdy půjdu kolem temnou nocí, polepím jim výlohu nálepkami s http://www.feeverte.net (beztak tam lezou převážně cizáci) nebo http://www.wormwoodsociety.org.

Z Absintherie jsme hnali do Nostalgie, kde jsme majiteli vypili z poloviny načatou láhev, abychom si spravili náladu.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 23   [ Příspěvků: 227 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia