Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 5   [ Příspěvků: 42 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: úte 04. srp 2009 20:21:33 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Tak dovolil jsem si založiti toto určitě interesantní téma.
Osobně jsem nikdy moc dobře nepochopil proč tento styl je tak spjat s absinthem. Ovšem má to svá pozitiva, u mě byla nejdřív muzika a přez ní jsem se dostal k absinthu (ovšem zprvu k czechsintu).
Takže, kdo všechno tu posloucháte gothic rock a podobné směry?
A další otázka k zamyšlení: Myslíte si, že je gothica nějak spojena s absinthem a proč?

Jinak já osobně poslouchám všechno, ale jako srdcovky mám Sisters of Mercy. Jinak Lacrimosa, XIII. Století, Bauhaus, The Mission a další....

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: úte 04. srp 2009 20:26:58 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Díky za nahození tématu, doufám že vás gotiků tu bude povícero a diskuze pokvete. Já poslouchám něco úplně jiného, takže o gotické hudbě a kultuře nevím naprosto nic.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: úte 04. srp 2009 20:49:36 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
Taktez jsem nikdy nemel co docineni s goth hudbou, natoz pak kulturou... ja posloucham prakticky vsechno od klasiky, pres etno hudbu cinskou a japonskou hudbu az po grunge a stoner rock, kterej je u me na prvnim miste...takze pres hudbu nebo zivotni styl sem se k absinthu nedostal...lakal me jako lihovina...a cim vic sem se o nem dozvidal, tim vic me lakal... :)

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: úte 04. srp 2009 21:57:28 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Tak koho by absinth nelákal jako lihovina ;)
Citace:
a cim vic sem se o nem dozvidal, tim vic me lakal..

V tomhle jsme si hodně podobní...

A pokud se tu najde někdo podobně zaujatý či by rád poznal gothic, tak v sobotu bude:
Obrázek

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: úte 04. srp 2009 22:34:19 
Jenda píše:
Tak dovolil jsem si založiti toto určitě interesantní téma.
Osobně jsem nikdy moc dobře nepochopil proč tento styl je tak spjat s absinthem. Ovšem má to svá pozitiva, u mě byla nejdřív muzika a přez ní jsem se dostal k absinthu (ovšem zprvu k czechsintu).
Takže, kdo všechno tu posloucháte gothic rock a podobné směry?
A další otázka k zamyšlení: Myslíte si, že je gothica nějak spojena s absinthem a proč?

Jinak já osobně poslouchám všechno, ale jako srdcovky mám Sisters of Mercy. Jinak Lacrimosa, XIII. Století, Bauhaus, The Mission a další....

Tak hudebně se určitě shodneme, nejradši mám XIII.Století, na Bauhaus jsem začínal, Sisters of Mercy, Christian Death, Joy Division, London after Midnight..ale mám rád i vážnou hudbu, miluji opery, a nemám nic ani proti českému punku nebo některým metalovým skupinám.
Myslím, že poprvé jsem se o Absinth začal zajímat až po poslechu písně z mého podpisu (menší vsuvka pro posluchače třináctky-v posledním klipu Katakomby pije XIII.Století Metelkův (ne)absinth, ale ani rituál s vodou v klipu neuvidíte).
Myslím si, že jak absinth, tak gothická subkultura mají jakési "tajemné" kouzlo, které z nich činí něco zvláštního, a proto jsou často spojovány :)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: úte 04. srp 2009 22:42:55 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Lecco: Jo Absinth z alba metropolis je taky moje oblíbená písnička.
Klasiku si také rád poslechnu (mám rád Wagnera).
A je fakt, že jak absinth, tak gothica mají společný jakýsi nádech dekadence až extravagantnosti...

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: úte 04. srp 2009 22:44:39 
Rumcajs
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. dub 2009 7:18:28
Příspěvky: 1142
Bydliště: Země
Martin píše:
Já poslouchám něco úplně jiného,

Karel Gott?

_________________
Já jsem s tebou v Rockland.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: úte 04. srp 2009 23:57:17 
Karel Goth...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: stř 05. srp 2009 8:20:14 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Citace:
Karel Goth...

lol! :lol:

Jinak díky za založení tématu, které mě také zajímá, sice ne z pozice coby goth příznivce, ale z pozice zvědavce, proč vlastně goth + absinthe?

Něco málo k mému vkusu. Sám se k žánru goth nekloním. Z výše zmíněných mi něco říká pouze Bauhaus, ale o ostatních jsem nikdy neslyšel. Na druhou stranu, mí oblíbení Einstürzende Neubauten, NIN, Ministry, nebo Crime+City Solution nebudou od Vašich kolegů tak moc vzdáleni. ;) A má poetičtější duše se kloní k umělcům jako je Tom Waits, Leonard Cohen, Neil Young, Nick Drake a jiní. Album Bedlam in Goliath od The Mars Volta je také nádhernej kousek. A kdybych měl zmínit stoner rock, tak na Monster Magnet jsem vyrůstal. A myslím, že Type 0 Negative se goth stylu taky extra nevyhýbá... hm, ba bych řekl, že to je vlastně etalon Goth Style. ;)

A proč tedy goth & absinthe? Zadržte mě, jestli se budu nějak hodně vzdalovat pojmu goth! ;) Mám dojem, že tento směr tak nějak inklinuje k temnotě, ďáblu a ke všemu co je společností zakázáno. A jelikož absinthe je symbolem zákazu, neřesti, úpadku, dekadence a bůhví čeho ještě, není divu, že příznivci goth kultury po tomto nápoji hrábli seč jim síly stačí. Každopádně jak už jsem někde psal, absinthe nepili jen umělci, kteří balancovali na hraně společnosti. Díky těmto uměleckým bouřlivákům by absinthe měl být spíše nápojem všeobecně uměleckým, nejen nápojem goth komunity. Jelikož byl absinthe z velké části na poč. 20. stol. vymýcen právě náboženskými klerikány, je naprosto logické, že společnosti lidí, kteří využívají křesťanskou kulturu jako svůj protipól a úhlavního nepřítele. Goth kultuře se také velice hodilo to, že byl absinthe zakázaný, vyhozený ze společnosti. Proto se jim moc nelíbí, že by absinthe měl být "normální" nápoj, zatímco něco jako "normálnost" je goth kultuře nahony vzdáleno. Omlouvám se nyní těm, kterých bych se mohl nějak dotknout, ale když na ulici vidím goth člověka (ať už holku nebo kluka) ve stylu "černá+makeup+plno železa+výraz:chcípni", tak první co mi prolítne hlavou je: "Pozér." Nedivil bych se, kdyby se pelyňkové maceráty mezi goth kulturou rozšiřovaly více, než skutečný absinthe. Vždyť tyhle absinthové náhražky nejsou přeci "normálním" absinthem, ne? :twisted: Pokud jde o Marilyn Mansona, na kterého je pojem pozér často házen, musím se jej naopak zastat, jelikož některé jeho skladby jsou velmi povedené a jestliže člověk něco umí, tak se jeho extravagantní styl dá pochopit. I mně se líbí černá a rád v ní chodím, od malička mám rád kosti a mysticismus, ale nemusím mít na sobě tričko s pentagramem, aby každej viděl, že JÁ vyznávám to a to.

Takže se ještě jednou omlouvám všem, kterých se výše psaný text netýká! :oops:

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe a Gothic
PříspěvekNapsal: stř 05. srp 2009 11:15:18 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
No osobne jsem jakesi gotice propapadl nekde v obdobi puberty, srandy typu opratka vysici v pokoji a tak. Bylo to v dusledku seznameni se s Lacrimosou a SoporAeternus. Taky mam rad Joy Division ale tady moje oblibena hudba ktera by se asi do toho supliku dala zaradit konci.

Momentalne preferuju klasiku, prevazne Beethovena a symfonickou tvorbu vubec. Mozna ze za goth by se dala povazovat i ma oblibena skladba castecne od Mozarta jiste vite ze myslim Requiem...

Jinak takhle bezne kdyz nemam zajem vyslovene si sam posedet a odpocinout tak posloucham prevazne Crustcore, grindcore nebo crust-punk a rockovejsi zalezitosti (Paradise Lost a podobne). Obcas zavzpominam na leta kolem mych 14ti kdyjsem poslouchal jungle a DnB pripadne nejake elektro jako Kraftwerk :). A obcas, obvlast ted vzpominam i na leta kdy jsem byl o dost madsi a miloval jsem hudbu Michaela Jacksona...kterou ostatne posloucham rad skoro vzdy i ted.

Jinak spojeni goth a absinthe. Myslim ze v ghot stylu nejde ani tak o tu vyloucenost nebo zakazanost ale o poesii a umeni. Takze zde bych videl to spojeni. Samozrejme ze dekadence v tom bude taky. Ale to bude spis duvod proc tohle piti vyznavaji "METLY" coz zase moc nemusim. 8-)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 5   [ Příspěvků: 42 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia