Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 5 z 7   [ Příspěvků: 65 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 25. kvě 2011 23:06:10 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
Já to beru tak, že když bych měl potřebu si absint přisladit, aby mi víc šmakoval, tak to pro mě znamená to, že mi vlastně ten absint samotný zas tak nešmakuje a není třeba se ho nadále držet, ale je čas přejít na jinou značku, kde mi čistý chuťový profil bude vyhovovat aniž bych ho musel dodatečně dochucovat. Není v tom odsuzování těch, kteří konají opak, jen můj pohled na filosofii věci. :)

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 25. kvě 2011 23:40:25 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
slovi...To je sice zajímavá filosofie ale u Absinthe(který se ředí vodou a jeho chuťové a výrazové spektrum se mění kromě cukru taky právě poměrem voda:absinthe -a těch kombinací tam je"ležatá osmička")je to trochu mimo.......Takhle by jsme se pak dostali do bodu, kdy budeme pít bez cukru,ředit přesně na mililitry v poměru 1:3(a ani o chlup jinak) a hledat co nám takhle nejvíce sedí....bez ohledu na to,že něco(i kvalitního)může chutnat lépe(či zajímavě) v jiných poměrech..........Myslím,že tahle myšlenka může fungovat u alkoholu,který se pije primárně neředěný(čímkoliv)....Absinthe přece už ze své podstaty dává konzumentovi možnost volby 8-)

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26. kvě 2011 0:15:09 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
Osobne nesladim...prestal sem, protoze sem chtel poznat pravou chut ochutnavanyho absinthe...a to precijen, kdyz se zmeni chut cukrem, de tezko...no a ted uz bych si absinth s cukrem nedal, pac mi to pride jako tlamolep :)

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26. kvě 2011 0:19:26 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
Absinthere, poměrem vody se mění intenzita vůní a chuti, přidáním cukru pak charakter vůně a chutě. To je podle mě vcelku zásadní rozdíl. V první pouze hledám ideální poměr, aby byla chuť rozvinutá, ne příliš hustá, ani vodnatá, na druhou stranu v druhém případě už zasahuju do samotné chuti. Takže moje filosofie, podle mě, není úplně mimo.

Transilvanian píše:
Keď už sme pri tom, hoďte očkom na množstvo cukru na lyžičkách v prípade týchto pánov ;)


Jo, to je moje oblíbené foto. Má takovou zvláštní atmosféru a vlastní příběh. Nicméně dotyční pánové jednou museli umřít na cukrovku, to snad není ani možné, ta jejich cukrová nálož. :-D

Edit:

Absinther píše:
Takhle tu můžem rovnou rozjet ideologickou debatu o tom,že cukraři jsou przniči-hned za ohňorituálníkama,macerátníkama a milovníkama ústních vod...


Takhle to dopadnout nemůže. Cukr a lžičky jsou historicky doložený fakt a víme na 100%, že se skutečně dřív i používaly. Jestli se udrží i dneska víc, než jen jako sběratelská vášeň, to se uvidí až časem. Ale mimo zákon postaveny nebudou, ani nemůžou být. Jde jen o ten osobní pohled na věc.

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26. kvě 2011 1:54:20 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
2slovi
ehmm-takže rozdílná intenzita v chuti nedělá rozdíl v chuti?...vím co myslíš ale 100% a 50%pomerančové džusy budou díky poměru vody taky CHUTNAT jinak-žejo....Příjde mi,že voda mění chut skoro stejně závažně jako cukr-sice naprosto jiným směrem ale mění...
Pak tu máš taky variantu,kdy kostka cukru může vyladit daný absinthe(ve výsledku)naprosto dokonale sedící tvé chuti-a to tak jak se to třeba nepovede žádnému absinthe bez cukru......Je pak moudré držet se téhle bezcukříkové filosofie?=přeloženo do srozumitelné řeči=Pokud např.nepodporuješ filosofii silikonových prsou(u žen)a pak potkáš ženskou,které to nehyzdí postavu a intelektuálně ti sedí naprosto dokonale-je moudré nechat jí plavat? 8-)
..Hádal bych,že při výrobě absinthe se cukr taky přidává-né?..Ale bylo by naivní myslet si,že se výrobce strefí do sladkosti všech konzumentů=tady si musí konzument pomoci sám a"dosypat"tak to co se výrobce díky své osobní chuti už přisypat neodvážil..tozn.-naprosté vypuštění cukru mi příjde jako odříznutí se od jisté škály chuťových variací,která nemusí být vždy na škodu..

Neberte to jako boj-rozhodně tu nic nezatracuju ani nevyzdvihuju-jen tu tak hážu co mě ve střetu se sloviho filosofií napadá.......Osobně si dám s cukrem i bez...i když většinou s cukrem=Sladím všeobecně asi tak, jako Seth Brundle potom co se po nehodě s teleportama začal měnit v mouchu :lol: a tak pochybuju, že někdo někdy vyrobí absinthe s mě vyhovující hladinou cukru....................Takže proto jsou asi lžičky a cukr nedílnou součástí=protože přisladit dle přání zákazníka lze vždy-Obráceně je to past.....Řekl bych,že přislazujeme s ohledem na tu osobní hladinu sladkosti-né s ohledem na kvalitu nápoje.

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26. kvě 2011 2:22:05 
Aktivní pijan
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. bře 2011 0:36:18
Příspěvky: 74
Absinther píše:
Sladím všeobecně asi tak, jako Seth Brundle potom co se po nehodě s teleportama začal měnit v mouchu :lol: a tak pochybuju, že někdo někdy vyrobí absinthe s mě vyhovující hladinou cukru....................


Tímhle výrokem jest debata o subjektivním slazení nejspíše dovršena :lol: ....ale musím se přiznat, že i když sladím ráda, absinthe á la Brundlefly, neboli nasycený roztok, ten bych asi nezvládla :lol:

_________________
The Whole Universe Is Just An Splendid Illusion That Blinds The Human Eye


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26. kvě 2011 7:55:01 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář 2009 10:18:34
Příspěvky: 660
Absinther píše:
..Hádal bych,že při výrobě absinthe se cukr taky přidává-né?..


Ne


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26. kvě 2011 9:03:09 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
V první řadě, Habu, přesuň prosím diskuzi tam, kam patří. Cukr to má vlastní vlákno.

Ve druhé... je důležité podotknout, že jsem necukrář. S velkýn NE. A to ne jen co se týče absintu. Já si tak maximálně osladím chleba s máslem medem apod. Cukr jako takový ale nepoužívám skoro nikde. Co se týče alkoholu, žádný sladký (černé pivo je výjimkou) nepiju, takže mi přijde absolutně přirozené necukrovat ani absint. Ze začátku mé éry jsem to tak skutečně pil, ale to čistě pro to, že jsem myslel, že se to tak má dělat a absint to potřebuje. No, podle mě nepotřebuje. Podle jiného ano. To je vše, není v tom boj.

Ale jinak, kdybych se měl existenci absolutně dokonalého absintu dobrat jednou kostkou cukru, budiž. Asi bych po ní šál. Stejně tak bych nepohrdl ženskou s plastikou, kdyby mi fakt jinak sedla. Jde mi jen o to, že absint, jakožto i kterýkoliv jiný alkohol, dělá tvůrce s určitou ideou, jak má chutnat. A věřím, že všichni počítají s tím, že se absint bude ředit, ale drtivá většina (ne-li všichni) už nepočítá s tím, že by se do výsledné chuti měli dostat cukrováním. (Ale to nemůžu s jistotou říct, tvůrci?) I proto ředění nepovažuju za zásah do charakteru chuti, ale jen jako nástroj k dosažení rozvinutí plné chuti a aroma, jak to zamýšlel výrobce. Cukrování pak jako zásah beru, protože zamýšlenou chuť modifikuje. A možná je to konzervativní, slepé, zbabělé a nesvobodné, ale já se tu tvůrcovu ideu nějakým způsobem snažím akceptovat a buď jeho pohled sdílím, nebo ne a jdu si pro jiný absint. Takže asi tak.

A jen taková otázečka na závěr: preban bys snad potřebu sladit neměl, ne? Tady už bych skutečně měl tendence mluvit o ničení chuti. Lidé tehdy cukr sice používali, ale absint měl pár let (maximálně), ne století. :)

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26. kvě 2011 9:10:49 
Rumcajs
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. dub 2009 7:18:28
Příspěvky: 1142
Bydliště: Země
Bílý cukr je ohavnost.

Konec příběhu.™

_________________
Já jsem s tebou v Rockland.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: A co cukr???
PříspěvekNapsal: čtv 26. kvě 2011 10:04:07 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Přesunuto z tématu Kdy naposledy jste pili zelenou vílu?

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 5 z 7   [ Příspěvků: 65 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia