Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 4   [ Příspěvků: 34 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 19. lis 2011 18:35:56 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Tak jsem měl včera v Absinterii možnost otestovat,,,, co k tomu říct?
Snad jen že aspoň ta láhev je hezká.

Nechci to přehnaně hanit, každý ať si zkusí sám - na svoje vlastní chuťové buňky - pro mně to bylo 2 loky a dost.....
Barevně se jedná o hnědou tekutinu, nevalné vůně.
Chuťově bych to popsal asi jako HODNĚ HODNĚ hořký studený čaj v kterém zachytíte občas stopy ještě něčeho hořčejšího co vám stáhne celou pusu.....

Newím, asi nejhorší klasický absint co jsem zatím měl - pomatuju si ještě dva u kterých sem nevypil ani rozpitou sklenku.


PS - newím translator mi pettit nepřeložil a frére znamená francouzsky bratr :twisted:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 19. lis 2011 23:52:42 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Díky za první zkušenosti a dojmy. V překladu se absint jmenuje "bratříčci", protože existuje blanche a verte ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 20. lis 2011 12:55:55 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Zítra zajdu okoštovat a snad i zrecenzuju...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 20. lis 2011 16:51:21 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Nevím, doufám že bude mít vzestupnou tendenci - resp. něco jako vývoj antoníčka....tedy pokud to Šaman myslí tak že by to bylo k nějaký repre na trhu absintů, páč tohle vážně nejde pít...


O Blanche nevím, ale ani mě to nějak nezasáhlo :lol:


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 25. lis 2011 0:15:30 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Dnes jsem zavítal do absintherie, zítra snad recenze i report..zajímavá zjištění


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 25. lis 2011 16:19:37 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Takže, kde začít?
Asi nejprve musím říct, že jsem doufal, že Wagiho reakce je přehnaná. Přecijen snaha Loru vstoupit na pole pravých absintů je mi sympatická. Nechtěl bych být přehnaně kritický, jelikož i první kousky z Boršic měly ke špičce daleko, nikdo učený z nebe nespadl, že...
Co tedy k prvnímu k prodeji určenému absintu od Lor říci? Barva je hodně tmavá. Absintherie bohužel svým nazelenalým osvětlením znemožňuje podrobnější zkoumání, nicméně Pettite Frére je až koňakově hnědý, trochu jako preban :lol: , byť chybí ta jiskra. Průzračnost dobrá.
Louche je hodně solidní. Dlouhá předehra v podobě olejových zlomů, nástup od spodu, krásně oddělené vrstvy a byť se zpočátku zdá, že s hutností to sláva nebude, výsledek je nakonec plně uspokující. K té preban barvě ovšem chybí onen specifický "narůžovělý" odstín.
Hutnost dobrá, není to onen kousavý pocit, ale slušné, převalování v puse není špatné.
A tím to bohužel končí.
Aroma nenadchne. V nezakaleném drinku je lehce cítit alkohol a především neco, co evokuje macerovaný pelyněk pravý. Ona "vůně" macerovaného pelyňku se zintenzivní v průběhu louche, nakonec se však zcela vytratí. Výsledný drink cítit alkoholem není, ale bohužel není cítit skoro vůbec nic. Intenzita minimální. Hnus to ale není, byť slabý odvar voňavých absintů.
Chuť....chuť... :( první doušek mě překvapil a už jsem se radoval, že Wagi s hořkostí přeháněl. Ovšem druhý, třetí...hořkost (podle mého obdobně jako v Oliva absinthu pelyněk pravý v barvící části), která se stále stupňuje. Lahodnost nečekejte, je to opravdu drsné, pelyněk, pelyněk, pelyněk (krásný kontrast se Sauvage, který je taky narvaný pelyňkem, ale destilovaným). Ve chvílích, kdy se vypětím všech sil podaří ostatním bylinkám "vykouknout" přes pelyňkovou stěnu, je možné vytušit, že bylinky byly užity i poměrně kvalitní...opravdová škoda. Rád bych zkusil blanche verzi, která by nemusela být tak hořká.
Závěrem snad jen toto - velmi oceňuji, že se Šaman pustil do výroby destilátu. Bohužel něco je špatně. Budu se těšit na další šarže, očekávám progres.
Ondřej z Loru mi říkal, že je užitý pontarlier wormwood. Pokud je jím absint barven, je chyba na snadě...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 26. lis 2011 13:25:23 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
btw. Martine, nevíš jak jsou na tom s tím blanchem?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 26. lis 2011 14:07:33 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Koštoval jsem verte i blanche a tak nějak jsem předpokládal, že je vydají souběžně (proto název Bratříčci). Netuším proč ještě nenabízí blanche, ale zeptám se.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře 2012 16:34:48 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Jen pro pořádek - neměl bys Habu přidat informace o tomto absintu na absinthe-cz.com? Ač zatím pouze náznak dobrého absintu, rozhodně splňuje definici pravého absintu z ČR, takže by tam podle mě neměl chybět.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře 2012 17:47:45 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Jaj, kruci, Wajte, máš recht. Vůbec mě to nenapadlo. :shock: V aktualizačním záchvatu bych neměl váhat (než mě to přejde) a na své stránky bych šamanův počin opravdu dát měl... byť to není nic extra.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 4   [ Příspěvků: 34 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia