Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 13   [ Příspěvků: 126 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 22. úno 2012 13:09:06 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
Doufám že už to nebude moc OT i na volnou diskuzi, nicmene kdyby se nikdo nechytil tak to klidne zase smazte kluci.

Jsem postizen touhle nemoci (honbou za co nejlepsim zvukem k domacimu poslechu) a neznam asi lepsi napln vecera (pokud je clovek doma sam) nez sednout, roztocit gramofon a popit sklenku, dve, tri.... Je tu na tom nekdo podobne?

Pocita se samozrejme i sluchatkovy poslech ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 22. úno 2012 13:42:21 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
No tak já jsem hifista převeliký. Mám jak gramofon, tak Mordaunt Short repro. Nejčastěji ale poslouchám přes následující setup:

Naprosto tichý apple mac mini, hudba ve flac, zapojeno do Onkyo receiveru a Mordaunt repro. Gramofon používám k nagrebovaní nové desky do flacu a jeho uložení do počítače.

Nejkvalitnější desky mám nagrebované jako 96kHz & 44.1kHz flac, takže jedna deska má běžně 1.3GB Kdo ale někdy slyšel v podobné kvalitě například OK Computer od Radiohead a pak jakýkoliv master z CD, tak o CD bude mluvit jako o horší kvalitě.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 22. úno 2012 13:56:08 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Já na to taky dost trpím, nicméně jsem si prošel dost nestandardním vývojem, jelikož to, co se dnes považuje za hifi zvuk a pohybuje se v relativně dostupných cenových relacích, se mi prostě nelíbilo, nemohl jsem pořád najít svůj, alespoň dočasný, ideál, protože, jak každý, kdo podlehl stejné zlobě, ví, je to cesta nekonečná. :)

Moje současné vybavení, které používám pro běžný poslech, je složeno spíš ze srdcových kousků, které jsem si vymazlil, tedy jde o gramofon Tesla NC450, zesilovač Toshiba SB-420 a zesilovač domácí výroby a návrhu, založený na původním projektu Symasym, reproduktory jsou ze sestavy Vermona 1000H. Všechno je to vintage vybavení, ale na hudbu, kterou já poslouchám, my tato kombinace sedla zatím nejvíc a zatím jsem neměl důvod měnit. V brzké době pořídím akorát sluchadla (pravděpodobně AKG701 nebo nebo AKG K240) a postavím sluchátkáč. Zdrojem zvuku je, krom gramofonu, taky PC a postarší karta se slušným výstupem Audigy 2 ZS, která prošla několika málo úpravami, přehrávač Foobar (+resampler a KS) a snažím se alespoň nejoblíbenější hudbu shánět v bezztrátových formátech flac nebo ape.

Není to co do výsledků měření žádnej high-end, ale poslechově mi to sedlo na můj rozsah žánrů (punk-metal-ska-rock-vážná hudba-blues-bluegrass) asi nejvíc. Hlavně reproduktory dělají to specifické, co se mi líbí, na basech mají 15" s papírovým závěsem a citlivostí něco přes 100dB/W/m. Díky tomu mi můžou dát to, co mi zatím nedaly žádné jiné hifi reprodukory s čímsi menším a s gumovým závěsem na basech.

Můj dobře vyvedený pátek vypadá asi tak, že si pustím oblíbený vinyl, připravím si absint, sednu do křesla a vypnu. K ideálu mi tu chybí krb :-D Poslední dobou jsem neměl na takové vypnutí pořádně ani čas, protože pořád píšu něco do školy, takže to vypadá asi tak, že pustím hudbu, připravím absint a jdu bušit do klávesnice... Je to zvláštní, ale určitý druh hudby mě udržuje koncentrovaného.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 22. úno 2012 14:06:59 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. zář 2010 13:43:17
Příspěvky: 582
Bydliště: Brno a Buchlovice
Neni nic lepsiho, nez si sednout se sklenkou neceho dobreho a poslechnout nejakou hudbu.
Vzhledem k velikosti bytu jsem limitovan pouze na sluchatka.
V soucasne dobe pouzivam Sennheiser HD 515

_________________
Despite all my rage I am still just a rat in a cage.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 22. úno 2012 20:11:41 
Věrný stoupenec zelené víly

Registrován: pon 21. úno 2011 20:50:19
Příspěvky: 368
Jelikož jsem hluchý jak poleno, chudý student a negramotný v audio technologiích používám k poslechu cenově dostupné Creative GigaWorks T3 a (taktéž cenově dostupné :D) flacy, které vyplaví internet. Ale na hudbu mám taky poměrně slušný fetiš a jednou až budu hodně hodně bohatý mám v plánu si zařídit podobný hudební kumbálek, jak tu kdosi postovat v hudebním topicu :D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno 2012 2:04:26 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
Jee to jste mne potesili :)

Momentalne prochazim velkou promenou sestavy nicmene zustane mi Tesla NC500hifi....
Konecne jsem misto zvukovky poridil poradny DAC od MusicHall s lampovym sluchatkovym zesilovacem kterym krmim Senheiser HD555 upravene na HD595 :devil

Zesilovac ted bude vymenen, nicmene nyni hraju pres Pioneer SX-650 ze 70. let.....hraje moc pekne nicmene věk se zacina podepisovat a pri vyssi hlasitosti se objevily vypadky, pujde z domu a bude nahrazen předzesilovačem kamarádovy konstrukce a jako konec bude stavebnice od aldaxu, konkrétně 2XSPV 100P215+

A na konci retezce mam Tesla ARS1014 ktere se take chystam vymenit a sice za stare monitory od Tesly ARS944

V obyvaku to vzhledem k tomu ze tam putuji finance rodinne nikoli moje vypada trochu jinak, sice vyrazne lepsi bedynky od Phonaru, nicmene krmene AVR, coz mi ac je to marantz nejak s hudbou nejde moc do kupy, takze spis filmova zalezitost....

Martin: Bodejt by to nehralo lip nez CD kdyz to neproslo ruznejma prasarnama jako je komprimace dynamiky a podobne coz se dnes dela u CD bezne aby to hralo i na plastovych sumitkach :-( Nicmene s prevadenim desek se neperu, nemam na pocitaci smysluplny vstup aby to melo cenu, obcas nekde neco HiRes najdu na netu ale jinak povetsinou kdyz hraju digitalne tak klasicky 24bi 44.1kHz....a v telefonu pak MP3 na cesty coz uz s Hi-Fi nema nic spolecneho, ale tak...:D Jinak s tema Radiohead jsi mne potesil :) Hned si neco pustim!

Wilkinsl: A z ceho je krmis? Pokud z PC tak bych mohl za nejaky maly peniz prenechat ASUS Xonar Essence STX, na sluchatka je fakt vyborna, byl to muj prvni krok do lepsiho poslechu v mem pokoji. http://www.alza.cz/zvukova-karta-asus-x ... 111881.htm na cenu v shopu moc nekoukej, to bychom se domluvili...pripadne snesu i dobrou lahvinku :)

Adigal: Pokud ty prvni zminene priznaky nejsou tak vyznamne, tak doporucim vyhlednout na Aukru nejake pekne reproduktory od tesly a vintage receiver z japonska. Delavalo se to driv kvalitneji a nejaka vyssi rada obojiho ti za investici pár tisíc bude hrát jako dnesni vyrobky za par desitek tisic ;)

Froggg: NC450ka je nádhernej stroj :) Původně jsem chtěl ten, nicméně NC 500 se objevila tenkrát na aukru v perfektním stavu za 500kč takže tak....jojo gramofony ty se u nás dělají výborný už leta...a vlastně doteď stejně...:-)

Blby na tomhle hobby jsou ty :cash no :-/


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno 2012 2:49:36 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Tombik: Jo tak Aldax, jo? :) Znáš Leoše nebo jsi aktivní na audiowebu? :-D

Jinak k těm 944, to je velmi slušná sestava, co mi i zvukově sedí, jen už dvě almary doma mám monstrózních rozměrů, takže bych si musel vybrat buď jedny nebo druhý a tak jsem radši zůstal u papírovýho závěsu, rychlý reakci a vysoký citlivosti a vyměnil to za výchylku.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno 2012 11:06:12 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. kvě 2011 14:18:30
Příspěvky: 167
Bydliště: Karlovy Vary
Já sice nejsem až tak zapřísáhlej domácí hifista ale co jsem nevrazil do domácího vybavení cpu do živý reprodukce (kapela). Proto mě překvapilo že ještě nikdo neuvedl ve svym vybavení elektronkovej zesilovač :-) Nelibuje si v tom někdo?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno 2012 12:09:48 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Já rozvažuju stavbu elektronkáče sluchátkovýho, pro málý výkony ve třídě A to má pro mě smysl, ale jinak na lampy netrpím a tranzistor mně na domácí poslech vyhovuje. Ke kytaře je to zase něco jinýho.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno 2012 20:25:35 
Věrný stoupenec zelené víly

Registrován: pon 21. úno 2011 20:50:19
Příspěvky: 368
tombik píše:
Adigal: Pokud ty prvni zminene priznaky nejsou tak vyznamne, tak doporucim vyhlednout na Aukru nejake pekne reproduktory od tesly a vintage receiver z japonska. Delavalo se to driv kvalitneji a nejaka vyssi rada obojiho ti za investici pár tisíc bude hrát jako dnesni vyrobky za par desitek tisic ;)


No nejhorší je u mě ta negramotnost v těchto technologiích. Sice mám vystudovaný FEL, ale o elektrotechnice a zvukotechnice nevím nic a nerozumím tomu. Což je pro mě problém, jelikož si tak nemůžu dovolit sestavit nic sám. Se svým fetišem to budu muset nejprve pořádně nastudovat, abych vůbec věděl k čemu je zesilovač dobrý a proč kvůli dvěma reproduktorům k poslechu hudby vlastně potřebuji tolik věci navíc :/


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 13   [ Příspěvků: 126 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia