Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 5   [ Příspěvků: 48 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Svět skrze hledáček
PříspěvekNapsal: úte 28. úno 2012 17:08:07 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Asi si založíme i foto téma ;)

Já fotím s Nikonem D90, který má velikost snímače 23.6 x 15.8 mm. Brácha nedávno koupil kompakt s výměnnými objektivy Sony NEX-5n a byl jsem ohromen, ta malá bestie má stejnou velikost senzoru jako moje zrcadlovka a fotí naprosto úžasně! V šeru dokonce lépe díky možnostem vyššího ISO a nízké hladině šumu. Navíc točí tak parádní full hd video, že nepotřebujete další kameru. Pokud by to někoho zaujalo, tak výborná recenze na dpreview.com

Zrcadélko je slepá větev vývoje a měla význam při nedokonalých digitálních senzorech a čipech. Budoucnost je plně digitální a bezzrcadlová.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: úte 28. úno 2012 17:51:12 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. bře 2011 15:09:51
Příspěvky: 190
J, určitě dobrý nápad založit foto téma. :)

Taky fotím s Nikonem D90 a zatím jsem naprosto spokojená, protože jsem před tím byla dva roky na Olympusu SP 590 UZ, tak si nad "devadesátkou" jenom libuju. Nechtěla jsem už žádný kompromis, ani cokoliv "neověřeného", takže to byla jasná volba.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: úte 28. úno 2012 18:11:25 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Tak to je paráda, jestli to dokáže podávat takovéto výsledky. Pak už by hrál pro zrcadlovky asi jen jeden argument, který já sice považuji za důležitý, ale dost lidí to bere jako nepodstatné, a to je optický hledáček. Pak je tam několik nedostatků, které asi nejsou úplně neřešitelné, jako schopnost ostřední (například si nejsem vědom toho, že by uměl nějaký (micro) 4/3 či APS-C kompakt umožňoval fázové ostření), další věc je možná rychlost snímání a výdrž závěrky. Ale nemyslím si, že jde o neřešitelné problémy, spíš je to otázkou času. Zajímavé, a to jsem neměl možnost porovnat, by bylo srovnání toho, jak jsou na tom s hloubkou ostrosti kompakty s výměnnými objektiv. Tím, že jsou skla menší, by se čistě teoreticky s tou hloubkou ostrosti mohlo hůř kouzlit. Domnívám se, že ještě nějakou chvíli budou mít obě kategorie své místo na trhu, zrcadlovky především v těch segmentech trhu, který je určený pro profesionály, kde se očekává rychlost, spolehlivost, tisíce a tisíce snímků a nezáleží na velikosti, kde je dostupnost spousty kvalitních skel. Takže těžko někdo nahradí svůj Canon EOS 1D Mark IV nějakým kompaktem s výměnným objektivem, ale pokud někdo fotí s Canonem EOS 1000D, tak už si umím představit ten přechod naprosto reálně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svět skrze hledáček
PříspěvekNapsal: úte 28. úno 2012 20:03:16 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Sudlice: to rád slyším, D90 je taková Nikon legenda, drží se na trhu už hodně dlouho a pořád plně dostačuje. Já ji jen dopřál luxusu v podobě Nikon 17-55 mm F2,8 AF-S DX skla a Hoya HD UV a polarizačního filtru. S tím objektivem a polarizačním filtrem jsou foceny třeba tyhle fotky v aktualitě (nijak neupravované, jen zmenšené pro web.

edit: ale třeba tyhle fotky z Prague Bar Show jsou foceny pevnou padesátkou se světelností 1,8. Byla tam totiž poměrně velká tma a ta světelnost přišla vhod.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svět skrze hledáček
PříspěvekNapsal: úte 28. úno 2012 21:02:29 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. pro 2010 20:14:05
Příspěvky: 528
Bydliště: Praha
Taky bych rad zacal fotit, je na trhu nejaky fotak, ktery je kvalitni, foti dobre a za dobrou cenu?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svět skrze hledáček
PříspěvekNapsal: úte 28. úno 2012 22:16:30 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Jo, to máš těžký... Ty nůžky mezi kvalitou a šmejdem se dost rozevřely... Ultrazoomy už nejsou, co bejvaly a 6 let starej přístroj nabídne lepší výstup, než dnešní novinky. Já mám Panasonic FZ28 a nejsem si vědom, že by byl na trhu aparát s lepším objektivem v této kategorii. Jediné, co mě na něm trochu trápí, je menší snímač. FZ50 byla kdysi moc lákavej kousek, kvalitní optika, relativně velký snímač a ostření a zoom kroužkama na objektivu. Moc pěkná mašinka, před půl rokem si ji kámoš na doporučení kupoval a nemůže vynachválit. Pravda ale je, že už je to opravdu starší typ. Záleží, co chceš fotit, jak to myslíš vážně a kolik chceš investovat. Pokud chceš fotit trochu víc, dneska se vyplatí investovat do jetý starší zrcadlovky, prodávaj se často i s objektivama v rozmezí 5-10 tisíc, podle typu.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svět skrze hledáček
PříspěvekNapsal: stř 29. úno 2012 9:55:47 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. pro 2010 20:14:05
Příspěvky: 528
Bydliště: Praha
Chci fotit krajinu a architekturu. Rozmezi je v pohode, tedy max. 10000,-


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svět skrze hledáček
PříspěvekNapsal: stř 29. úno 2012 10:13:52 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Hm, to já se svým stařičkým Fuji Finepix S7000 se asi můžu jít zahrabat, co? :)

Pokud bych v budoucnu kupoval nový foťák, koukal bych právě na kvalitu videa.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svět skrze hledáček
PříspěvekNapsal: stř 29. úno 2012 11:54:21 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. bře 2011 15:09:51
Příspěvky: 190
Martin píše:
Sudlice: to rád slyším, D90 je taková Nikon legenda, drží se na trhu už hodně dlouho a pořád plně dostačuje. Já ji jen dopřál luxusu v podobě Nikon 17-55 mm F2,8 AF-S DX skla a Hoya HD UV a polarizačního filtru. S tím objektivem a polarizačním filtrem jsou foceny třeba tyhle fotky v aktualitě (nijak neupravované, jen zmenšené pro web.

edit: ale třeba tyhle fotky z Prague Bar Show jsou foceny pevnou padesátkou se světelností 1,8. Byla tam totiž poměrně velká tma a ta světelnost přišla vhod.


Přesně tak, D90 je na trhu už dlouho (tuším, že dostala ocenění zrcadlovka roku 09). Když jsem ji v létě kupovala, tak už byl trošku problém ji sehnat v kamenném obchodě (alespoň u nás na kutnohorsku). V e-shopech je snad ještě v pohodě k sehnání, jenže já tyhle dražší věci na netu zásadně nekupuju.
Novější a o něco bohatší alternativou k D90 by měla být D5100, jenže když jsem tenkrát porovnávala recenze, vyhrála D90 díky kvalitnějšímu zpracování těla a ceně - v té době byla 5100 o nějakou tu tisícovku dražší.
Současně s D90 jsem pořídila UV filtr - levná varianta Hama, někteří kolegové z fotoklubu mě od jeho používání odrazovali, jiní na něm neviděli nic špatného, ale upřímně kvalitě fotek nijak neubírá a sklo jím chráním neustále. Pak na Vánoce jsem pořídila slim polarizák Hoya a tam mě vadí, že na něj nenasadím krytku, nevím jestli existuje nějaká spešl, co by pasovala na slim filtry.
Taky jsem si dokoupila dálkový ovládání, což je moc šikovná věcička pro noční foto a self portréty.
Objektiv jsem zatím žádný nedokoupila, uvažuju nad starším tele.

Ty fotky co posíláš v odkazech jsou pěkný, to je taky věc, kterou si po přechodu z ultrazoomu nesmírně užívám - když udělám správnou kompozici a expozici, mám fotku prakticky hotovou a netřeba s ní hýbat v editoru, což bylo u UZ nemyslitený, tam jsem každou byť jen obyčejnou dokumentární fotku musela sáhodlouze dolaďovat, protože barvy byly vyšedlý, kontrast a prostě celkově kresebnost mizerná.

to Habu: To že máš starší foťák ještě neznamená, že se musíš jít zahrabat ;) záleží na tom, jestli ti stačí na to co fotíš/točíš.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svět skrze hledáček
PříspěvekNapsal: stř 29. úno 2012 12:12:41 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Mám tento ve verzi ultra-slim a krytku na něj nasadím. Je to ultra-odolný filtr s neskutečnou výdrží a o 25% větší propustností světla, než klasické polarizační filtry. To, co je na tomto videu jsem ale raději nezkoušel ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 5   [ Příspěvků: 48 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia