Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 5   [ Příspěvků: 48 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Svět skrze hledáček
PříspěvekNapsal: stř 29. úno 2012 16:21:38 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
Vy si stezujte na pouzitelnost starych stroju. Osobbe si vetsinou vystacim s telefonem. (barbar co? :-D) Ale obcas mam vycitky, bo se mi doma vali EOS1 Jenze co dneska s filmem zejo :-\


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svět skrze hledáček
PříspěvekNapsal: stř 29. úno 2012 16:54:40 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. bře 2011 15:09:51
Příspěvky: 190
Martin: drsný video, jestli to filtru fakt neublížilo, tak klobouček dolů :clap

tombik: No já bych ani v dnešní době film nezatracovala. Jasný, že na něj nebudeš fotit to co na digitál (např. archiválie pro badatelský účely atd.), ale je mnoho oblastí fotografie, kde ho osobně považuju za mnohem větší kumšt než digi.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svět skrze hledáček
PříspěvekNapsal: stř 29. úno 2012 17:49:13 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
tombik: Copak bys chtěl za EOS1? 8-)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svět skrze hledáček
PříspěvekNapsal: stř 29. úno 2012 18:11:51 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Ha! Že bych pustil do světa moji filmovou EOS300? ;)


Přílohy:
eos300.jpg
eos300.jpg [ 185.43 KiB | Zobrazeno 3086 krát ]
Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svět skrze hledáček
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře 2012 3:19:46 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
Hele tahle myslenka, bouchnout ho za pár 10k me laka uz dlouho, ale prece jenom je po tatinkovi. Leda se s nim zkusit naucit... Jenze co zas pak s tim filmem....
Sudlice jasne ze film neni mrtvej, jen to pole působnosti uz je fakt uzky... A pro mne, nefotografa je to moc nepraktické, leda byfh jako kazdej spravnej amaterskej radobyumelec mohl zacit fotit akty na cernobilej :-D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svět skrze hledáček
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře 2012 10:42:35 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. bře 2011 15:09:51
Příspěvky: 190
tombik: jasný, když jsi k focení nikdy pořádně nepřičuchnul, tak to je ti pak klasická zrcadlovka na nic, to máš pravdu. Třeba tě to ale někdy chytne ;)
Já jsem na filmu začínala, ale teď už ho používám víceméně jenom na pokusy. Mám na to Konicu Auto S2 - stroj z roku 1962 (úplně neupravenou fotku z ní mám tady a dvě barevně upravený tady a tady
pak občas fotím na strarou ruskou Smenu 8M ze 70. let, ale naposled to byl čb film a výsledek byl takovej rozpačitej, když to vezmu z tý pozitivní stránky, tak noir jako blázen :lol: jednu oříznutou ukázku mám tady U Smeny mě štve, že když chci komponovat přesně, musím počítat i s tím co je mimo hledáček, protože je toho v něm vidět dost málo. Jenže zase oproti Konice umožňuje dvojitou expozici, takže když si chci zapokusovat, sáhnu spíš po ní.

Jak jste na tom s vyvolávnímfotek? Myslím teď klasických. Zabýval, nebo zabýváse tím někdo z vás? Pro mě je to pořád pole neorané.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svět skrze hledáček
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře 2012 14:47:25 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
Sudlice píše:

Jak jste na tom s vyvolávnímfotek? Myslím teď klasických. Zabýval, nebo zabýváse tím někdo z vás? Pro mě je to pořád pole neorané.

žádná věda...Měli jsme to na škole a jediný zádrhel je ve vybavení, materiálu(asi to dost leze do peněz) a prostoru(jasně dá se dělat provizor temná komora v koupelně ale mamka asi nebude mít radost :D ) ...Samotné vyvolávání chce jen chvilku cviku a citu-jinak o nic složitého nejde.

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svět skrze hledáček
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře 2012 17:24:37 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. bře 2011 15:09:51
Příspěvky: 190
Absinther: Jasný, očekávám, že k tomu budu mít možnost přičichnout letos na jaře, až se náš fotoklub přestěhuje do nových prostor. Tam by měla být vybavená temná komora. Doma nejsem schopna něco takového zařídit, poněvadž nemáme žádnou místnost, kde by nebylo velké okno a to včetně koupelny. Leda ho zalepit nějakou silnou černou plachtou, těžko říct, jestli se dá někde sehnat taková, co nepropustí ani špetku světla.

Moje otázka směřovala ale spíš tam, jestli si v současnosti (ale i v minulosti) někdo z vás vyvolává fotky doma a jak jste spokojeni s výsledky.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svět skrze hledáček
PříspěvekNapsal: stř 28. bře 2012 8:57:27 
Aktivní pijan
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. led 2012 22:41:26
Příspěvky: 53
Bydliště: Olomouc
To jsem tady jedinej analog positive?

Prošel jsem si všema možnejma systémama a formátama a skončil u Minolty 7sII. Má to opravdu skvělej Rokkor 40/1.7 (tak dobrej, že některý lidi věřej, že ho vyráběla, nebo aspoň vymyslela Leica). Je to dálkoměr, což mi osobně vyhovuje víc než zrcadlovky. Můžu to nosit (skoro) všude s sebou. Umí to fotit v úplně manuálnim režimu.

Fotim na ČB Neopan 400, volam na barytový multigrade papíry od Fomy.

Ale díky vám, digitálistum, šly ceny zvětšovacích objektivů tak strašně dolu, že sem si konečně koupil El-Nikkora do fotokomory. ;-)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Svět skrze hledáček
PříspěvekNapsal: stř 28. bře 2012 17:24:44 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Mě třeba ten analog taky láká, ale nemám na to nic, zabírá to víc času, je to o něco méně pohodlný a tak si prostě jen sám pro sebe říkám, že jednou se k tomu konečně pořádně dostanu... Určitě fandím těm, co analogu zůstali věrni. Možná je to staromódní názor, ale pořád mám analog za takový vyšší focení.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 5   [ Příspěvků: 48 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia