Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 9 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak často popíjíte?
PříspěvekNapsal: ned 27. led 2013 13:42:43 
Myslíte si, že denně po práci jedna sklenka jemně naředěného absinthového nápoje může dlouhodobě uškodit? Je prokázané, že lidé kteří denně popíjejí jednu dvě sklenky vína, jsou zdravější a dožívají se vyššího věku než abstinenti - koneckonců to sám vidím na své babičce :). Ale víme vlastně, jak je to z dlouhodobého hlediska s pitím absinthu, jsou nějaké studie? Absinthe na mě totiž působí úplně jinak než ostatní alkohol, je velice jemný a nejsem po něm tak "tupě" a "agresivně" v náladě podobně jako po víně nebo pivu. Spíš mě inspiruje než opíjí, teď jen zda je to zdravé a jestli neskončím s uříznutým uchem :).


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak často popíjíte?
PříspěvekNapsal: ned 27. led 2013 15:08:31 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
ghostwriter píše:
Myslíte si, že denně po práci jedna sklenka jemně naředěného absinthového nápoje může dlouhodobě uškodit?
Rozhodně ne. :)

Podobné studie typu "pijáci vína/piva/čehokoliv se dožívají vyššího věku" je imho třeba brát s rezervou.

K dotazu, jak často popíjím; Jak mi finance dovolí. ;) Když jsem ještě bydlel v Praze a nebyl zatížen hypotékou a jinými radostmi, tak jsem pil opravdu každý den minimálně jednu sklenku a nějaké negativní účinky jsem na sobě nepozoroval.

Novodobé studie, jak působí absint na organismus v delším časovém úseku, nejsou. Pravý absint se dostává zpět na světlo až v druhé polovině prvního desetiletí 2. milénia a studie z let kolem belle epoque nelze brát vážně.

Osobně jsem přesvědčen, že pravý absint neztratil ze svého prvotního statusu "všelék" ani kapku. Jen to člověk nesmí přehánět. Každým lékem se lze předávkovat. :drunk

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak často popíjíte?
PříspěvekNapsal: ned 27. led 2013 15:15:37 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Potvrzuji, není na tom nic škodlivého. V podstatě od roku 2007 si dávám sklenici absintu téměř každý den. Téměř.

Jsou sice týdny, kdy nedám ani jednu, ale pak jsou měsíce kdy destiluju a to pak dám více sklenic denně :) Nic škodlivého na sobě nepozoruju a mírnou nadváhu v posledních letech přiřazuju k sedavému zaměstnání a nezřízenému baštění všemožných dobrot. Přeci jen se nemá pít na lačný žaludek.

Absint opíjí opravdu jiným způsobem což je dáno jeho bylinným složením. Všechny byliny totiž nějakým způsobem působí na žaludek a trávení, je to spasmolytikum. Není po něm brutální bolehlav jako po zasířeném víně a nekvalitních lihovinách.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak často popíjíte?
PříspěvekNapsal: ned 27. led 2013 16:13:17 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
Jak pise Martin - diky bylinnymu slozeni je to skvela vec na zaludecni problemy. Vzdyt treba sklenicka vermutu se pije, aby se ti pak jidlo lip travilo a vermut vznikl z nemeckyho slova Wermut - pelynek ;)

Ohledne toho, jak casto popijim - ne moc casto. Piju spis svatecne - treba jednou, dvakrat za mesic?

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak často popíjíte?
PříspěvekNapsal: ned 27. led 2013 21:56:47 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Prakticky denně jednu sklenku, pouze když jdu na noční, tak musím vynechat.. Vzhledem k tomu, že sloužím 2xden, 2xnoc a pak 4 dny volna to tak často není :lol:

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak často popíjíte?
PříspěvekNapsal: sob 09. úno 2013 14:46:36 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. úno 2011 0:17:10
Příspěvky: 283
Bydliště: Ostrava
No jak kdy, záleží na tom, jakou mám směnu. Když odpolední a noční tak to si dávám pár skleniček maximálně v sobotu nebo nedělí. Ale když je ranní tak to skleničku každý den. Nesmí se to přehánět no. Musím potvrdit, když má člověk střevní problémy tak lepší lék než skleničku absintu neznám. To je jediný alkoholický nápoj ze kterého mi není špatně a nebolí hlava.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak často popíjíte?
PříspěvekNapsal: pát 16. srp 2019 17:59:59 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Jak často popíjíte? Na to budu muset odpovědět citátem z oblíbené pohádky:

"V hospodě měli plakát, který císař pán rozkázal vytisknout a všude vyvěsit. Na tom plakátě malíř namaloval, jak se fůra převrhla a zabila kočího. A pod tím bylo napsáno, že tohle zavinila kořalka, že se proto nemá pít. A pod tím vším byla police a na ní byla jedna láhev kořalky vedle druhé, každá jiná a hlavně rum. Plakát stářím zežloutl, ale kořalky byly denně čerstvé. Bylo hodně mužských, kteří zvedali loket, když vchrstli do sebe panáka, ale málokdo to uměl tak bravurně jako Čupera. Teď, co mu s Jeníkem otrnulo, sedal pod tím plakátem čím dál tím častěji a čím častěji tím déle."

Vážně ovšem, myslím, že sám moc nepiju. Baví mě míchat koktejly pro návštěvy, nakoupil jsem spoustu lahví všeho možného, baví mě, když to lidem chutná (dřív jsem jim servíroval drahé rumy, ale došlo mi, že to člověk bez praxe prostě neocení). Občas sklenici večer, když mám náladu. Samotný stav opilosti mě moc nebaví - teď zrovna jsem ovšem výjimečně opilý, protože jsem zkoušel míchat různé koktejly z Kontušovky a Ořechovky a pěkně jsem se při tom picnul.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak často popíjíte?
PříspěvekNapsal: čtv 20. úno 2020 13:03:07 
Zelený pionýr

Registrován: stř 09. led 2019 11:10:37
Příspěvky: 48
kamamura píše:
Baví mě míchat koktejly pro návštěvy, nakoupil jsem spoustu lahví všeho možného, baví mě, když to lidem chutná (dřív jsem jim servíroval drahé rumy, ale došlo mi, že to člověk bez praxe prostě neocení).


Na nějaké akci míchal kamarád kokteily (osobně jsme spíš na pivo a případně sklenku něčeho ostřejšího). Ale jeden mě fakt zaujal, základem myslím bylo šampaňské a a whiska. Nevíš co to bylo? Když usnul, tak jsem si míchal sám ze všeho co zbylo a ani zdaleka to nechutnalo tak dobře, nicméně funkce zůstala zachována :-D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak často popíjíte?
PříspěvekNapsal: ned 01. bře 2020 17:08:47 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Mnemonic píše:
kamamura píše:
Baví mě míchat koktejly pro návštěvy, nakoupil jsem spoustu lahví všeho možného, baví mě, když to lidem chutná (dřív jsem jim servíroval drahé rumy, ale došlo mi, že to člověk bez praxe prostě neocení).


Na nějaké akci míchal kamarád kokteily (osobně jsme spíš na pivo a případně sklenku něčeho ostřejšího). Ale jeden mě fakt zaujal, základem myslím bylo šampaňské a a whiska. Nevíš co to bylo? Když usnul, tak jsem si míchal sám ze všeho co zbylo a ani zdaleka to nechutnalo tak dobře, nicméně funkce zůstala zachována :-D


Šampaňské se dobře míchá s koňakem (brandy), viz třeba tato klasika:

https://www.diffordsguide.com/cocktails ... e-cocktail

Existuje i věhlasný koktejl "Death in the afternoon" připisovaný Ernestu Hemmingwayovi, což je v podstatě klasicky připravený absinthe, jen se místo vody použije ledově chlazené šampaňské (výsledek by měl být kalný).

S whisky nebo bourbonem existuje taky hromada variací, většinou ještě s kostkou cukru/sirupem a Angostura bitters plus s nějakým likérem.

EDIT - možná ale myslíš koktejl "Bonnie Prince Charlie", což je směs 4 dílů sektu (špampaňského) a 1 dílu Drambuie, což je likér vyrobený z whisky, medu a koření.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 9 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia