Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 5 z 7   [ Příspěvků: 64 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Thujon mýtů zbavený
PříspěvekNapsal: sob 09. úno 2013 14:57:46 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. úno 2011 0:17:10
Příspěvky: 283
Bydliště: Ostrava
Habu jo joooo to je on thujonový mužík :-) Dostalo mě to :-)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thujon mýtů zbavený
PříspěvekNapsal: úte 26. úno 2013 22:57:54 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Zajímavý a mě dosud neznámý článek sepsaný Dr. Walkerovou a vydaný v Medical Record č. 70 ze dne 13. října 1906!

THE EFFECTS OF ABSINTHE
By Emma E. Walker, M.D., New York
MEDICAL RECORD, VOLUME 70, Oct. 13, 1906

Citace:
Marce and Magnan did some experimental work with animals in 1864. In one case Magnan gave five grams of the oil of wormwood by mouth to a dog. The animal had an "attaque d'epilepsie" in half an hour. A second atack developed ten minutes later, after which hallucinations occurred. The dog savagely attacked the bare, white wall, undoubtedly thinking that it was an enemy. Binz remarks that it is plain to see that a drug which so markedly stimulates the brain, will, by continual use, gradually bring about such changes in the cells, the vessels, and the membranes of the brain, as finally to develop that type of delirium tremens which is complicated by characteristic epileptic seizures.


Takže Magnan při pokusech dal psovi 5 gramů (!) pelyňkového oleje a pozoroval, jak během půl hodiny dostal epileptický záchvat. A díky tomu došlo k vědeckému poznání, že je thujon sakra škodlivý a tím i absint, který ho obsahuje.

V pelyňkovém oleji je cca 60% thujonu. Pokud se budeme držet EU regulí, tak abyste do těla dostali podobnou dávku (5000 mg oleje bude mít cca 3000 mg thujonu), museli byste v jednom dni vypít 86 litrů absintu o obsahu 35 mg thujonu! Než byste dostali nějaký záchvat, tak byste v tu dobu byli 10x mrtví.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thujon mýtů zbavený
PříspěvekNapsal: stř 27. úno 2013 8:07:33 
Rumcajs
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. dub 2009 7:18:28
Příspěvky: 1142
Bydliště: Země
Capo di tutti capi píše:
Citace:
Binz remarks that it is plain to see that a drug which so markedly stimulates the brain, will, by continual use, gradually bring about such changes in the cells, the vessels, and the membranes of the brain


Věda dnes potvrzuje, že co jíme a co pijeme v dlouhodobém horizontu může ovlivnit strukturu a funkci našeho mozku. Stejné je to s činností, které jsou účastnily s nějakou pravidelností. Tato studie nedokazuje nic o tom, zda absint může mít tento účinek. Ale to neznamená, že to není pravda.

_________________
Já jsem s tebou v Rockland.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thujon mýtů zbavený
PříspěvekNapsal: stř 15. kvě 2013 22:50:27 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. kvě 2011 14:18:30
Příspěvky: 167
Bydliště: Karlovy Vary
Nevíme náhodou kdo stojí za touhle stránkou? http://thujon.cz/
Je celkem sranda číst že Tato stránka není reklamním sdělením ale na druhou stranu o kousek níž Thujonové účinky zažijete s absinthem Bairnsfather Bitter, případně sladší variantou Extra Anise.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thujon mýtů zbavený
PříspěvekNapsal: čtv 16. kvě 2013 0:44:27 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Dle záznamu whois stojí za doménou Tibor Koch. K němuž se dá najít například toto:
http://www.unicorncollege.cz/katalog-ba ... tibor.html

A tohle je jeho: http://absinth-shop.cz/

Takže asi tak...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thujon mýtů zbavený
PříspěvekNapsal: čtv 16. kvě 2013 9:05:49 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
No jo, Tibor alias dmn. Ten člověk má opravdu nulové svědomí a budu mu muset znovu napsat. :evil: A ta patička "Kompletní text, ani jeho části není povoleno bez písemného souhlasu autora dále publikovat." mě vytočila do běla, neboť velká část textu je sprostá zlodějna (nebo přinejlepším plagiát) z mého webu.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thujon mýtů zbavený
PříspěvekNapsal: čtv 16. kvě 2013 14:23:52 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Větší snůšku sraček jsem hodně dlouho nečetl.
Po přečtení těchto žvástů jsem zpětně rád, že byl dmn odejit. Ten člověk zřejmě nemá žádný charakter. Škoda, na setkáních se dokázal evidentně dobře přetvařovat a tvářil se jako sympaťák.
Kolik bylo thujonu v tom slavném Bairnsfatheru Bitter? 0,5mg?


Naposledy upravil Wajt dne čtv 16. kvě 2013 20:22:46, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thujon mýtů zbavený
PříspěvekNapsal: čtv 16. kvě 2013 14:59:44 
Rumcajs
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. dub 2009 7:18:28
Příspěvky: 1142
Bydliště: Země
Unicorn College???

_________________
Já jsem s tebou v Rockland.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thujon mýtů zbavený
PříspěvekNapsal: čtv 16. kvě 2013 15:21:43 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Citace:
Thujonové opojení, thujonový efekt, thujonový stav, jak chcete, účinky thujonu nejsou výmyslem, účinky thujonu na člověka jsou skutečné.

Jistě nebude pro nikoho překvapením, že jsem ve své absintové kariéře vypil hodně absintu. Jako fakt hodně a určitě víc, než Tibor. Ochutnal jsem veškerou komerční produkci plus nelegální HG bomby s 400 mg thujonu.

Nikdy jsem nepozoroval nic čemu bych vděčil thujonu!

Navíc thujon není halucinogen, ale při vysokých koncentracích způsobuje křeče! Křeče! Nemyslím, že z marketingového hlediska je cílový stav "válet se po zemi v křečích jako podsvinče" optimální. Takže jako propagace Bairnsfather absintu nic moc.

Takže ještě jednou: vysoká dávka thujonu = křeče! A vysoká dávka, při které křeče dostanete, je 5 gramů thujonu, tedy asi 90 litrů absintu (viz předchozí můj příspěvek).


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Thujon mýtů zbavený
PříspěvekNapsal: čtv 16. kvě 2013 20:15:03 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Z bakalářské práce dmn:
"Z pohledu lidí zajímajících se o absint je jedním z hlavních měřítek kvality obsah
látky zvané thujon. Thujon, který se získává macerací pelyňku pravého v lihu, mírně
působí jako halucinogenní drogy, např. LSD. Proto je jeho množství limitováno do
maximální koncentrace 10 mg na litr absintu v celé Evropské unii a jinde ve světě není
tolerován vůbec. Česká republika je ve světě známá jako stát s vysokou mírou obsahu
thujonu v absintech. Nejen tato skutečnost, ale i více jak stoletá tradice kvalitních českých
absintů láká do Česka davy turistů hledajících právě absint."

"legislativní snížení maximálního povoleného množství thujonu by
znamenalo jasný problém. Vzhledem k tomu, že v České republice je 17 výrobců absintu,
kteří produkují více jak 100 produktových variant absintu, představuje to silné lobby pro
udržení současných hodnot, ačkoliv v porovnání se státy EU jsou poměrně vysoké. Naopak
zvýšení povolených množství by znamenalo příležitost"

Sračky, sračky a zase sračky. Bakalářská práce toho člověka naprosto jasně popisuje, jakým způsobem si většina českých výrobců vytírá s hloupým zákazníkem řiť.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 5 z 7   [ Příspěvků: 64 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia