Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Un Peureux
PříspěvekNapsal: úte 11. lis 2014 21:43:58 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2014-11-11

Absinthe
        Un Peureux

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        8 /10
Komentář
        Zlatavě hnědá. Barva stoletého absintu. Pokud by šlo o stoletý absint, tak v pořádku. Pouhých 48% se na barvě Un Peureux podepsalo, takže zelená je ta tam. Jinak ale nelze nic vytknout, barva je čistá, bez kalu.

Louche
        8 /10
Komentář
        Louche nastupuje velice rychle. Hezky se ale na ty krémové mráčky kouká.
Poznámka k barvě
        Čokoládové mléko s hodně mlékem a málo čokoládou.

Aroma
        16 /20
Komentář
        Un Peureux voní sladce. Ve vůni se nachází i jakási hořkost, která je docela příjemná a hlavně během přidávání vody se důrazně rozvine, za to body nahoru. Tím ale představení končí. Čichat můžete sebevíc, dobrého pelyňku pravého se nedočicháte.

Hutnost
        8 /10
Komentář
        Na to, jakou mám ve sklence mlhu, mohl být Un Peureux hutnější.

Chuť
        12 /20
Komentář
        Un Peureux je taková lepší anýzovka, resp. pastis. Jednak procenty a jednak i chutí. Na absint je dosti sladký. Tento absint pochází z palírny Fougerolles, kde si na podobné sladkomlsy potrpí. Cukr podle mě použit nebyl, ale nedovedu si představit tu sladkost, kdyby jej připravoval s cukrem. Na druhou stranu je Un Peureux osvěžující, po hořkosti ani památky a má velice jemný mandlový ocas zamotaný do onoho hořkého aromatu, který patří patrně římskému pelyňku. Neurazí, nenadchne. Pro nudné večery pohodové pití pro milovníky anýzu.

Celkový dojem
        5 /10
Komentář
        Un Peureux tvoří v mém výběru výjimku, neboť jsem jej koupil kvůli láhvi. Tvůrce se držel původní etikety. Un Peureux se totiž vyráběl a prodával na počátku 20. století. Obávám se ale, že tento recept pochází spíše z meziválečného období, kdy byl absint zakázán a na jeho místo se dostával slabší a bezpelyňkový pastis. Závěr: Jako pastis dobré. Jako absint nic moc.


Celkové skóre na základě hodnocení: 70.6 %


<< x >>



Recenzent
        Alík

Datum
        2018-11-02

Absinthe
       Un Peureux

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
       

Barva
        9 /10
Komentář
        Zelenožlutá až lehce zlatavý nádech bez jakýchkoliv známek sedimentu nebo zakalení.

Louche
        10 /10
Komentář
        Vše jak má být, jde krásně pozorovat jak se mísí olejové části s vodou, nenaředěná část se perfektně drží a odolává až do poslední kapky, než se celý změní v hutný neprůzračný zákal. Není co vytknout, nejspíš se nešetřilo badyánem.
Poznámka k barvě
       

Aroma
        17 /20
Komentář
        Před naředěním jsem se normálně zalekl, že někdo začal dělat L´Ancienne pod jinou značkou, jedna z použitých surovin tam prostě musí být stejná, a není to ta z těch běžně používaných. Nebo je to možná použitím vínovice do základu, ale nikde to není psáno a cena 30 dolarů tomu nenapovídá.
Při louchovaní se plně rozvine vůně všeho dobrého a v puse se mi už lačně jazyk tiše chvěl, jak jsem ten absitnhe ochutnat chtěl ;) Při plném naředění už se vůně ustálila a byla velmi výrazná, ale sympatická


Hutnost
        9 /10
Komentář
        Parádní, válí se to libově na jazýčku, při malém naředění není tak jemný jak by na pouhých 48% mohl být, ale při dodržení doporučeného poměru na etiketě 5:1 se z něj stane lahodnost s né tak hutnou chutí, ale něco vás pořád nutí to dál a dál ochutnávat a přicházet na kloub těm chutím, které jsou v něm schované.

Chuť
        17 /20
Komentář
        Báječná, krémová, a řekl bych, že je v ní ukryto něco, co připomíná muškátový oříšek. Těžko říct, která z chutí tomuto absinthu dominuje, ale pelyněk to není. Sladká a plná chuť je velmi příjemná a netradiční na komerční absinthy téhle cenové kategorie.

Celkový dojem
        10 /10
Komentář
        Jak jsem byl mile překvapený cenou a prvním dojmem, když jsem tento absinthe ochutnal ve Freiburgu na 1. německé Absinthiadě, tak mi to milé překvapení zůstalo, a jsem rád že jsem si zrovna tuto láhev koupil na později. Jsem nadšený, že něco tak levného může být i chuťově zajímavé a přitom dobře pitelné. Snažil jsem se nedávat tomuhle absinthu na první recenzi vysoké hodnocení, ale mě sedl skvěle a určitě ho rád komukoliv doporučím.


Celkové skóre na základě hodnocení: 88,6 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne čtv 18. led 2024 22:49:55, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Un Peureux
PříspěvekNapsal: pát 09. lis 2018 23:48:30 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia