Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 4 z 29   [ Příspěvků: 286 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 08. říj 2009 20:51:25 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Taky dnes dovalil vzoreček No ale bohužel se k němu propracuji až po výkendu,,,, jen sem koukal že je tam sympatický pokus o zalitá hrdla:)

Čímpak to těsníš Marťas? ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08. říj 2009 21:04:04 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Hehe, začal jsem ty šroubovací uzávěry decovkových vzorků utěsňovat ještě teflonovou páskou. Stalo se mi totiž že jedna originálně zašroubovaná decovka začala po "šetrném" zacházení na Poště slzet a drahocený obsah trochu vytekl.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08. říj 2009 21:50:54 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Jade Verte Suisse... docela jsem doufal v to, že nepůjde o tak dobrý absinthe, jelikož kdesi kdosi psal o etalonu skutečné absinthové chuti, Stefano Rossoni mě sice ujišťoval, že to etalon, resp. "benchmark" určitě není, ale přesto jsem si do hlavy vtloukal, že to třeba nebude chutnat tak dobře, jak se říká, zkrátka jsem doufal v nějaké zpochybnění té přemrštěné ceny celé láhve... ale... uf, na Martinově vzorku byla jedna naprosto zásadní chyba... bylo ho strašně MÁLO!!! :twisted:

Barva 8/10
Taková slabší zelená, ač relativně průsvitná, jakobych už teď viděl náznak zakalení.

Louche 9/10
Zakalení nastupuje ne moc rychle a ne moc pomalu. Doufám, že použití see saw jsem nezkazil hodnocení. ;)

Barva po zakalení 9/10
Opálová. Klasická opálová. Být trochu tmavší, dám 10.

Aroma 10/10
Asi zlatý hřeb večera. Je pravděpodobné, že čichání bylo častější než usrkávání! :-D Dokonalejší harmonii bylinkových aromat jsem ještě necítil. Nikdo by nic nezkazil, kdyby si z toho udělal parfém. ;) Ve vůni lze rozpoznat pelyněk, anýz a další bylinky, které si dělaly v mých nozdrách co chtěly. Podobnost bych viděl u Duplais Verte a 3. šarží St. Antoine.

Pocit v ústech 9/10
Trošku více krémovitosti a byl by to plný počet.

Chuť 9/10
Výtečné, ale ne 100%. První doušek zanechá na hořkých chuťových pohárcích jakousi trpkost, která je velice příjemná. Po dalším doušku se celá bylinná paleta rozvine v celé kráse s mírnou převahou jedné chuti, která dominuje celé degustaci.

Celkové skóre 93/100
Jak jsem psal, jediná vada této degustace byl fakt, že jsem z Martinovo vzorku udělal pouze dva drinky. :roll: Jeden z nejlepších absinthů, jaký jsem kdy měl. :ugeek:

A nakonec i video. ;) http://www.youtube.com/watch?v=rXbbT9l1I9k Barva je krapet sytější než ve skutečnosti... blbý fotoaparát! ;)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08. říj 2009 21:59:13 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Díky za hodnocení Habu, ty Jade absinty jsou prostě extra třída! A teď si vem že NO voní ještě o trochu lépe než VS a oba dva dohromady strčí do kapsy PF1901! Podle zkušeností pijáků na FV byl tohle top a další šarže už tak povedené nejsou (i když pořád přebijí většinu konkurence). Proto jsem byl tak rád že jsem koupil šarži z roku 2006 a proto tak nešťastný, když mi před nosem prodali PF :(


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 09. říj 2009 12:58:52 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Habu, jen bych se zeptal - všiml jsem si toho i u jiných hodnotitelů, že všechny hodnoty máte 10ti stupňové (6 různých kategorií hodnocení) a přesto výsledek označujete hodnocením x/100? Tj. ve tvé recenzi je např. součet 54/60.
Na Feeverte mají tabulku senzorického hodnocení (odpovídá přibližně i standardům hodnocení jiných destilátů používaných na soutěžích v ČR) se 7mi kategoriemi (poslední "Celkové hodnocení" je kategorie samotná odlišná od "celkem bodů") přičemž aroma má 30 bodů a chuť 20 bodů (čímž je dosaženo oněch 100 bodů možných celkem a zároveň zdůrazněna důležitost aromatu a chuti).
Otázka tedy zní - je zde na mafii jiný způsob hodnocení? Jak vypočítáváte získané body do podoby x/100 pokud celkový možný počet bodů nemůže 100 dosáhnout?
Díky

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 09. říj 2009 13:13:33 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Dobrá připomínka Tuvy, to bysme si měli nějak ujasnit. Co navrhujete? Hodnocení jako FV nebo WS nebo něco vlastního?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 09. říj 2009 13:40:53 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 7:27:40
Příspěvky: 597
Jojo, take v tom mam trochu zmatek a hlavne mi vadi neporovnatelnost jednech vysledku s druhymi - i kdyz jde subjektivni hodnoceni.
WS hvezdickovani 0-5 a nasledne zprumerovani je mozna trochu moc hrube.

FeeVerte system se mi zda propracovanejsi - davaji za aroma 30 za taste 20 % max - jednak se tim zvetsi rozliseni a take se jedna asi o dve nejpodstatnejsi vlastnosti k hodnoceni.

Osobne bych se priklonil k FV systemu.
Maji tady PDF s tabulkou a popisem hodnoceni: http://www.feeverte.net/guide/FeeVerte-Absinthe-Evaluation-System.pdf

a take docela prehledny web nastroj pro posilani review:
http://www.feeverte.net/guide/reviewtool.html

At uz zvolime cokoliv, melo by to byt "kompatibilni" bud s WS nebo FV - at nevymyslime jiz hotove a funkcni veci. Pak to bude i dobre srovnatelne. No a take si osvojime zvolenou stupnici, az budeme prispivat do jejich review :geek:


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 09. říj 2009 13:44:12 
Mistr archivář
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 7:43:11
Příspěvky: 294
Určitě jsem pro sjednocení hodnocení a pokud se na nějakém dohodneme, velmi rád upravím mnou již postnuté recenze. Osobně jem také pro FV model.

_________________
MANOWAR - Kings of Metal ; http://www.manowar.com/


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 09. říj 2009 13:46:11 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Já jsem taky pro systém FV a to nejen že ho sestavil David Meister ;) Pětibodová stupnice na WS není moc odpovídající.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 09. říj 2009 13:50:35 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Jsem také pro FV model. Stobodová stupnice se používá nejčastěji.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 4 z 29   [ Příspěvků: 286 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia