Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 10 z 13   [ Příspěvků: 126 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 26. dub 2015 0:13:52 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
S brumem žádný problém nebyl. I když zpočátku jsem ten zesilovač provozoval částečně jako "vrabčí hnízdo". Nešlo sehnat vhodné elektrolyty - tak chomáče paralelně pospojovaných. Byla to podobná vzácnost jako 4 Ω reproduktory. Ufff, už je to skoro 40 let.
*
Co se týká blbuvzdornosti, tak ta byla na vysoké úrovni. Co ten zesilovač zažil, kolik repráků v bednách "roztrhal"... A i nikomu, pro koho jsem ho stavil, se nepodařilo ho odvařit. Jen mně v té době mrzel velmi negativní a až výsměšný postoj k němu na stránkách AR apod.
*
Nicméně jak přešla doba mejdanů apod. a při zahradních pracích a sběrech ovoce se mi nechtělo ozvučovat široké okolí nebo tahat sloupy po sadu, jsem objevil tohle:

Boomblaster JVC RV-NB1. Na obrázku sice vypadá jako plážová hračka, ale váží skoro 10kg. Uvádět jeho technické údaje je o ničem..., to se musí slyšet. Ty basy!
Tak TW 120 & leží na půdě a sedá na ně prach....


Obrázek

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 27. dub 2015 14:30:33 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Tak, chápu praktičnost této srandy, ale zlaté TW... :D Mám rád starší zařízení. Ale jinak, blbuvzdorný nebyl TW kvůli absenci ochran, ale prakticky ho zničit zase tak snadné nabylo, pokud to člověk postavil podle návodu a používal to s rozumem. Ty konce něco snesly... Ale už jsem měl v ruce TW, kde byly koncový tranzistory přidělaný na 30cm dlouhých drátech, takže to kmitalo jak blbý a tranzistory byly pořád mrkev...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 29. dub 2015 15:21:25 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
Froggg píše:
... Mám rád starší zařízení.


Taky mám rád starší zařízení a nejen z nostalgie. Musím to někdy zrenovovat. Občas mně to chytne, ale nějak není čas.
*
A co říkáš na tohle?
Asi RS 508B, podle rozměrů a osazení...(Dokumentaci teď nemám po ruce).
Jen ty výškače jsem měl uprostřed.

Dvoupásmový reproduktorový sloup, příkon 20/50W, impedance 8 Ω, charakteristická citlivost 98dB/1 VAm. Rozměry 1200 x 300 x 20 mm, hmotnost 20Kg.
Osazení - 4x ARO6608 + 4x ARV168
*
Ještě jsem k tomu plánoval jeden subwoofer, ale už jsem se k němu nedostal. Taková šílená konstrukce - na netu jsem nic podobného zatím neobjevil. Krychle a v ní přes úhlopříčnou přepážku dva basáky přišroubované čumáky k sobě a zapojené v protifázi. V protilehlých rozích dva bassreflexy.
*
Snad někdy.....
*
A jak jsem tak teď po tom pátral, tak jsem narazil a vzpomněl si na cívkače Revox, Akai apod. Ale ten svůj dávný sen si už nesplním...


Přílohy:
RS508.jpg
RS508.jpg [ 258.01 KiB | Zobrazeno 3449 krát ]

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.
Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 29. dub 2015 18:21:23 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Tohle může hrát všelijak. Záleží na výhybce. Téměř všechy ARV nejsou žádná hitpoška a v praxi jsem se setkal u reproduktorů Tesla s tím, že byly dost velké tolerance v TS parametrech, těžko sehnat dva stejné reproduktory.Ale ve své době to nebylo špatný, jen je blbý, že TVM to vyrábělo i 15 let po revoluci pořád stejně...

Já poslouchám taky na historii...
Primární zesilovač mám teď Basf D6075, což je celkem sympatický japonský zesilovátko se dvěma trafákama ve stylu dual mono.
Pak tu mám jeden cca stejně starej zesilovač Toshiba a ještě jsem si postavil dual mono zesilovač se zapojením Symasym, s pár úpravama...

A reprodukuji randál na Vermona 1000H. 15" na basech, 101 dB/W/m, 50W, 4R. Na elektronickou hudbu to není, ale na vše mezi ska a metalem dobrý.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 17:02:05 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
"......A reprodukuji randál na Vermona 1000H . 15" na basech, 101 dB/W/m, 50W, 4R....."

*

Žádný high end to nebyl, takové ambice jsem vůbec nikdy neměl. Už i proto, že moc nebyly zdroje kvalitních nahrávek. A na domácí hi-fi poslech taky ne. Absence basů mi vadila, s výškami jsem byl spokojen.
Koneckonců byly to PA ozvučovací směrové sloupy, tak se od nich žádné zázraky čekat nedaly. Hlavní bylo, že jsem si je VYROBIL SÁM, vypadaly impozantně...., i jako kus pěkného "nábytku". A že poslouchat se to, s jistými výhradami, dalo.
(Repra byly přímo z Valmezu, z jedné výrobní šarže, měl jsem to tam kousek....)
*
O té tvé skříní jsem nic nenašel, ale podle obrázku se mi líbí. A hodně moc!!! :hand :drink

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub 2015 21:29:07 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Člověk má vždycky největší radost, když si něco vyrobí sám :) Ty moje reproskříně zabírají hromadu místa, ženy je nesnáší, ale když si pustíš nějakej nářez, kde bubeník dube na šlapku jak o život, tak máš pocit, jako bys stál na koncertě v první řadě. Což je asi právě tím, že ta membrána je skoro stejně velká jako membrána kopáku :D Jinak se od nich nějaký high end parametry čekat nedají. Na orgie při houslových kundrlinkách mám AKG K601, ale to chce správnou náladu, hodiny času na nic nedělání a dobrou flašku, pak už jen spustit přehrávač.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě 2015 10:57:04 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Tak jsem nyní hrdým majitelem gramofonu Technics SL-Q202 Quartz Direct Drive. Když se na tomto těžkooděnci roztočí talíř, tak není slyšet vůbec nic. Totální ticho! Vibrace 0. Nyní přichází ale další dilema, neboť pokukuji po MC hlavě. Na netu jsem našel tuny informací o MM vs MC a jediné, co mne od zakoupení dražší MC odrazuje, je nemožnost u MC vyměnit opotřebovanou jehlu. Koupit MC cartrige za 300€ a za cca. 1000+ hodin znovu nakupovat?

Má tu někdo zkušenosti s MM versus MC?

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě 2015 11:34:35 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. led 2011 17:54:06
Příspěvky: 163
Bydliště: Tam kde lišky dávají dobrou noc
Právě jsem dodělal zakázku pro kámoše. Sluchátkovej zesík pro 600Ohm. 5Hz-150kHz pro zvlnění <0.1dB. SNR 97dB (příště to chce lepší zdroj). THD<0.001% při 1kHz naprázdno (prostě jak to píšou obchodníci). Při nominální zátěži THD<0.01% přes celý pásmo (tohle narozdíl od obchodních značení o něčem už vypovídá). Zasílení 12dB. Měřeno na audioanalyzéru R&S.
Můj návrh a moje desky. Jen teda desku pro samotný zesík jsem nechal udělat v PragoBoard jako prototypovou výrobu.
FOTO:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

_________________
Pamatujte:Cogito ergo sum.To vám nikdo nevezme tak nebuďte jen články v řetězu, jen členy stáda,only bricks in the wall,jen beztvará masa.Každý jedinec je jedinečný tak se nenechte pomlít v tom obřím mlýnku na maso do kterého nás ti nahoře chtějí nacpat.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě 2015 11:57:10 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
Vaultboy: vubec tomu nerozumim, ale vypada to super :D

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě 2015 12:23:08 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. led 2011 17:54:06
Příspěvky: 163
Bydliště: Tam kde lišky dávají dobrou noc
Šlo spíš o ty fotky, který mi připadají docela slušný. Ale bylo mi blbý je sem dát jen tak, tak sem si dovolil se pochlubit parametry. :D

_________________
Pamatujte:Cogito ergo sum.To vám nikdo nevezme tak nebuďte jen články v řetězu, jen členy stáda,only bricks in the wall,jen beztvará masa.Každý jedinec je jedinečný tak se nenechte pomlít v tom obřím mlýnku na maso do kterého nás ti nahoře chtějí nacpat.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 10 z 13   [ Příspěvků: 126 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia