Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 4   [ Příspěvků: 39 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sans Frontieres
PříspěvekNapsal: pon 23. led 2017 22:13:55 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2017-01-23

Absinthe
        Sans Frontieres

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        05/16

Barva
        3 /10
Komentář
        Hned ze začátku poměrně těžká podpásovka. Sans Frontieres je totiž "prý" verte, nicméně zelený nádech je velice nepatrný. Skoro to vypadá, jako nepovedený blanche.

Louche
        7 /10
Komentář
        Louche je celkově slabší. Nastupuje velice velice pomalu. Zakalení se dostavuje skoro v polovině přidávání vody. Na druhou stranu z toho jak louche pozdě začal je finální zákal poměrně hutný.
Poznámka k barvě
        Takový silnější smog. :)

Aroma
        19 /20
Komentář
        A dostáváme se pomalu k vrcholu večera. Pelyněk. Pelyněk úplně všude! Sans Frontieres je po dlouhé době komerční absint, který je doslova nabušen pelyňkem. Jediným mínusem a důvodem toho, že dostal pouze "19/20", je rušící element stonků, které byly zajisté pro destilaci také použity. Jinak jde o aromatickou slast. Milovníci dobrého pelyňku budou tát slastí.

Hutnost
        8 /10
Komentář
        Menší podíl anýzu a fenykl se projevuje i v hutnosti. Sans Frontieres je zkrátka trochu vodovější.

Chuť
        16 /20
Komentář
        Chuť je o něco jednotvárnější než samotné aroma. Opět je to pelyněk všude kolem, ale ona "stonkovatost" je v chuti poměrně dosti patrná. Navíc ostatní bylinky vedle až moc dominantního pelyňku příliš nevynikají... vlastně nejsou cítit skoro vůbec. Anýz i fenykl tam je, ale člověk se musí hodně soustředit, aby je svými chuťovými pohárky nahmatal. Skoro jsem se přistihl při zjištění, že k tomuto absintu raději čichám, než piju. Ale protože jsem pelyňkový maniak, tak na tomto absintu přesto pochutnávám.

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Co naplat, musím být objektivní. :) Přestože jde prakticky jen a pouze o pelyňkovou bombu bez špetky komplexnosti, jde v současné době o nejnabitější pelyňkovou pumu, kterou lze na trhu dostat. Pokud by byl k výrobě použit ještě o něco zajímavější pelyněk, klidně bych Sans Frontieres z nové palírny Aymonier přidal mezi mé TOP10.


Celkové skóre na základě hodnocení: 81.5 %


<< x >>



Recenzent
        Habu

Datum
        2018-11-23

Absinthe
       Sans Frontieres

Verze
        Těžko říct...

Typ
        destilát

Šarže
        3118

Barva
        5 /10
Komentář
        Už už barvy se člověk musí pozastavit, protože... protože sakra co s tím!? :D Vždyť je to zelené, tak to přeci musí být verte, ne? Jenže chyba lávky. Sans Frontieres je tak nabytý pelyňkem, že už destilát tekoucí z alkoroury má žlutozelenou barvu. Proto jsem i při udání barvy uvedl, že těžko říct. Dle výrobní definice by tedy mělo jít o blanche, přestože některé internetové e-shopy jej uvádí jako verte. Co naplat, Sans Frontieres je rebel a já mu dám 5/10, byť bych v tomto případě barvu nejraději vůbec nehodnotil. Zatracená práce! :D

Louche
        10 /10
Komentář
        A helemese! Na nové šarži se zapracovalo s anýzem a fenyklem! Louche si dává velice na čas. V první čtvrtině to ještě na žádné zakalování nevypadalo, ale co nastalo potom, to jsem ještě neviděl. Tak silnou olejovou vrstvu na povrchu... tedy, ehm, v první čtvrtině celé sklenky jsem opravdu ještě neviděl. Všechna čest, ohromný posun proti předchozí šarži. Dokonce i finální zákal je parádně hutný. Deset!
Poznámka k barvě
        Zakalený Sans Frontieres vypadá už jako připravený blanche s nenápadnou kapkou velice jemné zelené.

Aroma
        17 /20
Komentář
        Hehe, už nezakalený absint vám urve svou pelyňkovostí nos. Tohle je nabušeno pelyňkem tolik, se divím, že z té alko roury nevyteklo ještě něco zelenějšího. Na nic jiného nezbylo místo. Pelyňková aroma je až vtíravě protivné, jakoby s náznakem dokapu, který se ale s plně nakapaným absintem vypaří a rozplyne se ještě silněji jen a jen pelyňkové aroma. Pelyněk, pelyněk, pelyněk a nic jiného. Nicméně je takový jednotvárný... pitomá objektivita, nejradši bych tomu dal plný počet, ale nemůžu. :( Jedinou útěchou mi může být to, že tam postrádám zajímavější odrůdy pelyňku, konkrétně pontarlierský pelyněk. Jinak jde ale o pelyňkovou pumu.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Hůůůstý! :)

Chuť
        14 /20
Komentář
        Pelyněk zasáhne boční strany na přední straně jazyka už při prvním doušku. Co bylo cítit ve vůni, je velmi výrazně přítomné i v chuti. Přestože tam anýzu ani fenyklu moc cítit není, tak z nich zbyla charakteristická trpkost. Budu muset udělat srovnání mezi šarží 2018 a 2016, protože dle paměti nedokážu rozsoudit, která šarže je zajímavější. I přesto se mi zdá, že tato nová šarže je výraznější, kousavější, aromatičtější... i když s dalším a dalším douškem jako bych sem tam zavadil o ten zmíněný dokap z aromatu. Nevím, jestli to není paranoia (ve vůni připraveného absintu nic), ale v chuti... snad výrobci nekřivdím, ale musím tady body krapet stáhnout.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Sans Frontieres je skutečně taková enygma. Palič Francois, povzbuzen počátečním úspěchem ve skupině pelyňkových smažek (a získané medaile na Absinthiades 2016) chtěl asi překonat pelyňkové hranice, ale nejsem si jist, jestli se mu to povedlo, nebo jestli to tentokrát nepřepískl. Louche je ukázkový, tam je posun kupředu znát. Ale v chuti... mám za sebou asi čtyři doušky a začínám cítit působení potentního pelyňku... civím do monitoru, jako bych civěl do tisícimílového tunelu, takže garantuji vám, že v tomto je thujonu popr... Ale jako komplexní celek... za mě 7 z 10... a to jen proto, že jsem pelyňková smažka.


Celkové skóre na základě hodnocení: 77.6 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne čtv 18. led 2024 22:17:42, celkově upraveno 3

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sans Frontieres
PříspěvekNapsal: úte 24. led 2017 23:20:45 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 20. úno 2016 16:55:59
Příspěvky: 499
Bydliště: Český Ráj, za Cipískem vlevo
Pane Recenze, poraď prosím, kde se dá tato dobrota koupit? :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sans Frontieres
PříspěvekNapsal: stř 25. led 2017 9:33:45 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
http://www.alandia.de
https://www.absinthe.de

Mám v plánu vzít od jednoho výše zmíněného hned dvě láhve. Jedna za 70€ (0,7l), tak kdyby měl někdo zájem ušetřit na poštovném, dejte vědět, přidám do košíku. ;)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sans Frontieres
PříspěvekNapsal: čtv 26. led 2017 13:45:58 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 20. úno 2016 16:55:59
Příspěvky: 499
Bydliště: Český Ráj, za Cipískem vlevo
Tak mi prosím jednu lahvinku taky vezmi. Přítelkyně nemá od dětství ráda hašlerky.... a s tímto by to mohlo být ok :) A bude to změna chuti do baru :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sans Frontieres
PříspěvekNapsal: ned 12. úno 2017 6:25:24 
Pokročilý absintista

Registrován: pon 26. led 2015 18:44:45
Příspěvky: 226
Tak na ČSAS jsem měl mmožnost ho ochutnát...a jediné co se da řict: "Ty pičo, to fakt není možný!!!" :O
Je to prostě tekutý peliněk, a doslova nejlepši co jsem kdy měl... :inlove


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sans Frontieres
PříspěvekNapsal: ned 12. úno 2017 11:07:57 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 20. úno 2016 16:55:59
Příspěvky: 499
Bydliště: Český Ráj, za Cipískem vlevo
Je To tak. Je to lahoda. Celý stůl dokola očuchával sklenku pořád dokola. Poslední zkončil a první už měl absťák. Lidem to bylo i líto upíjet aby ta vůně nepřestávala :) Však taky se hnedle udělala objednávka na kolik? 8 kousků? :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sans Frontieres
PříspěvekNapsal: ned 12. úno 2017 11:46:53 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře 2016 18:06:43
Příspěvky: 760
Hodně zajímavý kousek. Těším se na vlastní láhev a následné proškolování čichových a chuťových buněk na pelyněk. Habu DÍKY!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sans Frontieres
PříspěvekNapsal: ned 19. úno 2017 20:02:51 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Kmotr na FB promluvil. :mrgreen:

https://www.facebook.com/groups/absinth ... 896371140/

Garantuji vám, že do několika týdnů jsou zásoby Sans Frotieres ty tam!

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sans Frontieres
PříspěvekNapsal: ned 19. úno 2017 21:54:08 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Je to fakt prima šláftruňk. Jen ten anýz a fenykl aby člověk pohledal. Kvůli tomu je to docela vodové. Ale ten pelyněk, ten pelyněk teda je.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sans Frontieres
PříspěvekNapsal: ned 26. bře 2017 20:25:41 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 20. úno 2016 16:55:59
Příspěvky: 499
Bydliště: Český Ráj, za Cipískem vlevo
Ale to je přesně to co mám rád na vínu, každý je jiný. A proto mně Sans tak šmakuje...je to právě kvůli absenci anýzu zas něco jinýho :) mňam :) :devil


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 4   [ Příspěvků: 39 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia