Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 12 z 13   [ Příspěvků: 124 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hills absinth
PříspěvekNapsal: stř 05. bře 2014 10:44:10 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Stejně je legrace, jak se všichni nakonec skloní k tvorbě pravého destilovaného absintu. L'OR, Bairnsfather a teď i Hills.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hills absinth
PříspěvekNapsal: stř 05. bře 2014 11:36:02 
Rumcajs
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. dub 2009 7:18:28
Příspěvky: 1142
Bydliště: Země
Je to jejich skutečný originální recept.

_________________
Já jsem s tebou v Rockland.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hills absinth
PříspěvekNapsal: stř 05. bře 2014 22:01:45 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Jsem doma z cest. Dal jsem první rychlou sklenici, ale v rámci objektivity napíšu více podrobností až během víkendu, až dám v klidu další. Každopádně máme tu další český pravý absint od firmy, od které to málokdo čekal!

Ve zkratce: destilát - krásná přírodní barva - louche - štiplavost na jazyku

Na to, že je to první šarže bez sebemenší předchozí zkušenosti, je to dobré! Hillové, dobrá práce. Konečně!

edit: etiketa obsahuje tradiční debilní kecy tak typické pro české producenty (aka na žádném jiném pravém absintu je nenajdete). This product contains high level of psychoactive thujone!
Do řiti už! Koho tím chcete v dnešní době zaujmout?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hills absinth
PříspěvekNapsal: čtv 06. bře 2014 7:45:56 
Rumcajs
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. dub 2009 7:18:28
Příspěvky: 1142
Bydliště: Země
Chtěl bys raději vidět...

Citace:
This product contains high levels of psychoactive ethanol!

_________________
Já jsem s tebou v Rockland.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hills absinth
PříspěvekNapsal: pát 07. bře 2014 11:42:10 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Martin: A co pelyněk, je tam cítit? Není to zelenina?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hills absinth
PříspěvekNapsal: pát 07. bře 2014 11:50:25 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Pelyněk tam pro jistotu není cítit skoro vůbec žádný. Po pravdě, jestli je uvnitř 15 bylin (jak píšou na etiketě), tak jsem už musel kompletně ztratit čich.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hills absinth
PříspěvekNapsal: úte 23. úno 2016 1:13:16 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. kvě 2011 14:18:30
Příspěvky: 167
Bydliště: Karlovy Vary
O Vánocích jsem byl i přes všechnu osvětu mého okolí, a dokonce z kruhu rodinného, obdarován lahví klasického "originálního a prapůvodního" Hills Crapsinth. Inu lahev už byla doma, vzal jsem jí tedy na Silvestrovskou oslavu, abych se jí co nejdříve zbavil. Chutnal jsem ho kdysi na střední škole, a musím říct, že se nic nezměnilo :-D Nutkavá potřeba zvracet se dostavila při prvním loku, zbytek lahve jsem nechal k volnému užití pro všechen kolektiv, a světe div se,tejně skončil ve dřezu :lol: Doufám že už nebudu mít tu "čest"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hills absinth
PříspěvekNapsal: pát 02. čer 2017 10:41:57 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
https://aukro.cz/show_item.php?item=6823392487

Zkusil jsem přihodit, ale nějakej P...R to má docela posichrované a já za to víc jak 350,- nedám. Ale kdyby měl někdo zájem. Nutno poznamenat, že nejde o "vintage" Hill's absinth, ale o tu "klasiku" z 90. let.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hills absinth
PříspěvekNapsal: pát 02. čer 2017 12:12:15 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře 2016 18:06:43
Příspěvky: 760
Tak tady očividně někdo neví, co s penězi :shock:
Pokud miniatura Hills z 90. jde přes 350Kč, za kolik asi bude dražit regulérní 0,7l L' Ancienne okolo roku 2035 :sweat


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hills absinth
PříspěvekNapsal: úte 04. črc 2017 22:31:48 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Tak dnes se to stalo! Kruh se uzavírá, dílo dokonáno. Měl jsem poprvé v životě ten klasický Hill's Absinth. Tu břečku. Ten utrejch, který byl v 90. letech dovezen do Velké Británie v domnění, že jde o nápoj pařížských bohémů.

Na cestě za zdroji pro svou knihu jsem se dnes po práci zastavil v kavárně Slavia. Měl jsem rezervovaný stolek pěkně u okna s výhledem na hrad, Vltavu a hlavně Petřín, který byl Nezvalem přirovnán k pařížské Eiffelovce. Už při rezervaci jsem vyzvídal, zda někdo neví o informačním zdroji k obrazu Piják Absintu od Olivy, který v kavárně od 80. let 20. století visí. Osazenstvo Slavie bohužel neví. Usedám ke stolku a stydlivě se ptám, jestli je zde dovoleno fotit. Je. Takže fotky obrazu a scenérie Petřín-Vltava-hrad za oknem se již tetelí na mé paměťové kartě. Usměvavý číšník se po chvíli vrátí s dotazem, co si dám. Koukám na nabídku káv a zrak mi spočine na "Káva Slavia - s absintem". Hm. Je mi jasné, co přijde. Ale co už! To zelené, co pije piják absintu na obrazu Piják Absintu, také nevypadá jako pravý absint nalouchovaný vodou, takže objednám hlasem jistým "Kávu Slavia!" A dokonce mě ani nenapadlo chopit se příležitosti absintové osvěty, protože... no protože novodobá kavárna Slavia je živena zmiňovaným obrazem s absintovou náhražkou. Snažit se v těchto prostorách vysvětlovat, co je pravý absint, by bylo jako vysvětlovat dětem v nafukovacím hradě, že skutečné hrady jsou stavěny z kamene, malty a dřeva. Jasně, měl bych pravdu, ale koho bych tím asi tak chtěl ohromit? Takže jsem nad tím mávl rukou a rozhodl se zkusit si poskočit v tom nafukovacím hradě. Po několika minutách mi byla káva se šlehačkou donesena na tácu, na kterém dlel i panák radioaktivně zelené tekutiny. Nejdříve jsem myslel, že to bude "všechno v jednom", ale chyba lávky. Později jsem si domyslel, proč to dávají zvlášť. Dovedu si představit, že někteří by tu kávu potom ani nevypili. Protože, přátelé, tohle je čiré zlo! Nejdříve jsem měl nutkání ten humus nalít do poháru s kávou, ale jsem rád, že jsem to neudělal. Zkazil bych už tak nic moc kávu. Smrdí to trochu jako klasická zelená s nádechem nějakého levného cukrlátka. Uf. Podíval jsem se soucitně na toho opilého Pijáka Absintu a lupnul do sebe první doušek. Au. Povalil jsem to v dutině ústní ve stylu ústní vody. Polk. Bože to je hnus! Po několika vteřinách se mi v krku udělal ten klasický knedlík signalizující požití jedu. Něco podobného jsem zažil při degustaci jiné sračky, Absinthium 1792. Zapíjím to velkým douškem nic moc kávy. Ah ta lahoda! Obávám se, že i kdybych to zapil uzrálými chcánkami místních bezdéček, které právě sedí naproti ulice u řeky, pocítil bych stejnou úlevu. Shit. Zbývá ještě větší půlka té katastrofy. Snažím se užít si pouliční roj za oknem a zapomenout na knedlík v krku, který si mé udušení postupně rozmýšlí a mizí směrem dolů. Chudák žaludek, střeva, játra, ledviny, močový měchýř a... no. Jsem v polovině kávy. Mrknu zavile na toho blázna (či chudáka?) z obrazu, o kterém nikdo nic neví a kopu do sebe zbytek toho pekla. Když už, tak už! Knedlík je zpět a já se cítím, jako bych si do krku narval dřevěné poleno natřené zeleným primalexem. Exuji kávu a přisávám se očima k oknu a hledám cokoliv, co by zahnalo mé utrpení. Naštěstí se u stolu objevil číšník, zda je vše v pořádku. Kdybych mu "teď" začal vyprávět o tom, jak je absint ve skutečnosti lahodný nápoj, musel by si připadat jako německý oficír z první světové války nad nějakým nebožákem prošlým Cyklónem B, lamentujícím, jak blbě se mu dýchá. Podařilo se mi přes knedlík v krku ze sebe vypustit to poslední, co jsem v sobě měl a objednal si limetkovou zmrzlinu. Donesený kopeček docela dobré zmrzliny jsem málem rovnou polkl bez kousání. Ano, zkušenost to byla. O pravém absintu jsem se usměvavému číšníkovi nezmínil. Nemělo by to cenu. Slavie má sice nádherné prostory, je v úžasné lokalitě, ale jde o jakýsi skanzen pro turisty bez známky inovace nebo lepší budoucnosti. Nevím, jak to zde vypadalo v dobách 1. Republiky, ale našinec dnes zde kromě nostalgie (ať už falešné nebo skutečné) nenajde nic, kvůli čemu by se sem mohl vrátit. A Hill's Absinth je omyl a všechny ty bohémské absintové náhražky samozřejmě taky. Nikdo s alespoň náznakem mozku by si tenhle jed nemohl užít. Jsem rád, že to mám za sebou. Kdybyste to někdo doma měli, tak použijte např. pokud byste chtěli zabít vše živé ve vašem hajzlu, protože tohle zabije 110% všech známých i neznámých bakterií.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Naposledy upravil Habu dne stř 05. črc 2017 8:47:36, celkově upraveno 3

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 12 z 13   [ Příspěvků: 124 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia