Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 24 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hodinky
PříspěvekNapsal: stř 20. čer 2018 18:35:08 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. kvě 2011 14:18:30
Příspěvky: 167
Bydliště: Karlovy Vary
Při pročítání 66 otázek na Martina jsem se dočetl o jeho "hodinkové úchylce" a došlo mi, že tady nemáme žádný vlákno o hodinkách :lol: Tak co vy a hodinky? U mě se hodinkové šílenství projevilo teprve tak před dvěma lety, tedy nestihl jsem ani zdaleka koupit všechny hodinky který bych chtěl (to se stejně nikdy nestane :lol: ) Doma mi tikaji zatím jedny automaty Seiko SSA293K1, jedny baterky Seiko SPC155P1 a otloukánky Casio G-SHOCK. Už nějakou dobu mi v hlavě zraje plán na nákup Steinhartů s bronzovým pouzdrem, ale špatně se mi to kloubí s nutností nakupovat must have alkoholy :D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodinky
PříspěvekNapsal: stř 20. čer 2018 19:18:26 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Děda sbíral Primky, tak jsem to tak nějak převzal, ty nejdražší samozřejmě nemám. Já si k tomu přidal orientaci na švýcarské hodinky do roku cca 1980. Hodinky už ale téměř deset let prakticky nenosím. Při mém životním stylu hodinky celkem trpěly. Poslední dobou si pohrávám s myšlenkou, že bych zas začal nosit, přeci jen už tolik nekravím a na střelnici si je holt sundám... a čirou náhodou jsem si také vyhlídl Steinhart, automatky, model Nav B-Uhr 47. Aj jsem si říkal, že vzhledem k popularitě tohodle typu cifru by se dala nasbírat pěkná série různých modifikací od x značek/výrobců (namátkově ten luftwaffe cifr v různých modifikacích existuje na hodinkách Orient, Zenith, Laco, IWC, Longines, Archimede, Stowa...). :twisted:

Digitálky mě nějak nechytly, a když, tak typu Kienzle 2102 8-)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodinky
PříspěvekNapsal: stř 20. čer 2018 19:41:50 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
Ja jsem (prvni poradny) hodinky kupoval nedavno. I s ohledem na praci jsem potreboval nejaky naradi, ne ozdobu. V podstate kriteria jsem mel zakladni 4: 1) odolny vuci otresum, 2) safirovy sklicko, 3) 200m vodeodolnost a 4) tritium v ciferniku a na rucickach. Skoncil jsem u Traser P6600 Type 6 MIL-G Sapphire Tritium. Zatim spokojenost. Ztraci cca 4 sekundy za mesic, snasi fakt nesetrny zachazeni v prostoru i technice. Pasek mam NATO strap. Tam jediny co mi vadilo, ze jak je nosim nonstop, trochu zasmradal a musel jsem ho jednou za tejden cistit v jarovym roztoku. Od doby co jsem ale prestal bejt cimprlich a lezu s nima pravidelne i do sprchy... ty chemicky sracky v samponech apod. delaj svy. Pri vyberu jsem teda jeste zvazoval i chytry hodinky a ty funkce bych realne na rozdil od mnoha pozeru i fakt vyuzil, ale jsem zatim divne konzervativni a nechcu je. Staci ze nosim ten lobotomizovanej chytrej mobil. Radsi si od Garminu koupim poradnou GPS...

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodinky
PříspěvekNapsal: stř 20. čer 2018 22:42:04 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Hodinky nenosím, vydrželo mi to na ruce tak max. týden a nic mi to neříká..... Sem bohužel moc nepřispěju ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodinky
PříspěvekNapsal: stř 20. čer 2018 22:53:28 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. pro 2016 13:41:27
Příspěvky: 168
Bydliště: Francie, Švýcarsko
Dobre tema, popravde pro me hodinky byly vzdycky vec, kterou sem bud nekde zapomnel a nebo rozbil, ale posledni dobou se zacinam poohlizet po hodinkach jednak na sport tak i jako doplnek. Zatim se jen orientuju co a jak, i kdyz u nas mi oci prechazi nejen vyberel ale i cenou

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodinky
PříspěvekNapsal: čtv 21. čer 2018 0:47:42 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. kvě 2011 14:18:30
Příspěvky: 167
Bydliště: Karlovy Vary
Dlouho jsem mel hodinky taky jako neco zbytecnyho kdyz mam telefon a z nej cas zjistim taky. Jenze kdyz jsem si poridil prvni a zvykl si na ne, uz si bez hodinek prijdu jak bez ruky. Tak snadno si na telefonu cas nezjistim :D A mit jedny hodinky je omezujici. Automaty si zadaj jiny zachazeni nez quartz a nejde je brat vsude. Navic bez natahovace jich nejde unosit vetsi mnozstvi a uz se v tom clovek veze :D Kazda situace si zada jiny hodinky :D A pak nektery musis mit protoze proste proto :D
Froggg: Presne Nav B-uhr mam v planu, jen teda 44, 47 uz mi na moji ruku prijde celkem velky. A hlavne ten bronz, protoze patina kterou ziska je proste dokonala :) Jen si budu trhat vlasy za rucni natah :D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodinky
PříspěvekNapsal: čtv 21. čer 2018 7:31:39 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Já jsem zas celkem vysoké a široké zařízení, tak se to ztratí, ale musím si je stejně ještě vyzkoušet pořádně, jestli mě neomezují, možná ještě taky nakonec sáhnu po menším pouzdru. Ale koukal jsi, jak velké jsou originály? Pak je i 47 pouzdro jen zmenšeninka :D

Obrázek


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodinky
PříspěvekNapsal: čtv 21. čer 2018 9:58:09 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. kvě 2011 14:18:30
Příspěvky: 167
Bydliště: Karlovy Vary
Ty jo to jsou dobry orloje :D Originaly jsem sice nevidel, ale u pilotek se da velikost pochopit ;) Preci jen citelnost byla duletitejsi nez pohodli pri noseni :D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodinky
PříspěvekNapsal: čtv 21. čer 2018 12:21:24 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Jo no, musel na to pilot vidět. A zároveň jsem na pár dobových fotkách viděl, že to nosili někteří přes rukáv bundy, na jedné ruce kompas a na druhé tyhle fešandy. Jestli si dobře pamatuju, tak pouzdro bez korunky má 55 mm. Občas jsou tyhle originály k sehnání třeba na ebay, ale cena už je celkem mimo za dobrej stav. Já asi to léto obětuji tomu, že se pokusím vyzkoušet si co nejvíc hodinek s tímhle cifrem, abych pak nebyl nasratej, že to od jinýho výrobce sedí mnohem víc. Jen smůla, že taková Stowa, která je zpracováním údajně lepší než Laco nebo Steinhart, nemá kamenný obchody... Steinharty se mi zatím nejvíc líbily od pohledu. Orienty jsou zase nejlevnější, všechny varianty automatický s kalibrem 48743 se vešly pod 10k, ale dneska často i pod 5k českých.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodinky
PříspěvekNapsal: ned 09. zář 2018 18:13:52 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Tak co se týka německých pilotek, skončil jsem nakonec u značky Stowa, konkrétně Flieger Classic 40 Baumuster B date. Dlouho mi ležely v hlavě ještě Steinharty s titanovým pouzdrem, ale Stowa to nakonec vyhrála, jen doufám, že 40 nebude moc malý na mojí ruce. Rozhodnutí nakonec nejvíc ovlivnily maličkosti, Stowa má datumovku, přitom ale celkem elegantně nenápadnou, kalibr je sice v obou stejný, ale Stowa má jeho vyšší řadu provedení (mimochodem, jako jediný zavedený výrobce, co dělá hodiny s tímhle cifrem a s cenou do 30k CZK), což má vliv na přesnost i estetiku kalibru. A pak ještě ten maličkatý pocit autentičnosti, protože Stowa byla jedna ze značek, co tyhle hodinky vyráběla už za války.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 24 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia