Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 5 z 8   [ Příspěvků: 80 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost & Preference
PříspěvekNapsal: ned 20. led 2013 17:38:43 
Zelený pionýr

Registrován: sob 08. pro 2012 21:11:44
Příspěvky: 10
La Maison Fontaine se vyrábí i ve verzi čokoládový likér má něco přes 20vol


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost & Preference
PříspěvekNapsal: úte 05. úno 2013 13:53:27 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
..toliko k Doubs Mystique (..z jizni afriky O_o ...)
http://danmurphys.com.au/product/DM_907930/doubs-premium-absinthe-500ml.jsp

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost & Preference
PříspěvekNapsal: sob 17. bře 2018 15:43:01 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
bump!

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost & Preference
PříspěvekNapsal: úte 16. říj 2018 22:28:52 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Tak jsem mimochodem svůj příspěvek aktualizoval. Nemám šanci aktuálně vypsat všechny absinty, které jsem kdy ochutnal. Počet se již pohybuje na rovině stovek.

Zároveň jsem si uvědomil, jak moc jsou tyhle TOP žebříčky zrádné. Spousta TOP absintů se dnes již nevyrábí a vyrábět nebude (a to nejde o vintage absinty). Třeba na další šarži legendárního Artisanale můžeme všichni zapomenout. Pak třeba takový Helfrich blanche patřil mezi mé TOP dlouhou dobu, ale je to už drahně let, co jsem ho měl naposledy a chuťová paměť byla trochu zadupána novými kousky (i tak bych ale řekl, že Blanche Neige je lepší ;)).

Pak jsou tady ty zrádnosti, jako je Berthe de Joux (já tu děvku nemůžu prodat a nechci ji otevřít :D), jež stárnutím ztratila vše, co měla (prý). Pak je tady Vytroubený, jehož recenze side-by-side je na cestě.

Takže jsem své TOPky rozdělil na verte/blanche oficiální a neoficiální. Ono totiž ty neoficiální absinty zadupávaj ty ostatní do země. Kdybych měl hodnotit jen aktuální absinty, které dnes lze získat, případně jsou stále ve výrobě, pak Martin vyhraje na plné čáře. Justifiée & Ancienne, nový Dubied Žufánek 1798, to jsou světové absintové špičky.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost & Preference
PříspěvekNapsal: čtv 18. říj 2018 17:27:31 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Obecně si myslím, že tady je největší slabina a zároveň ten největší tahák absintů jako takovejch....... Dovolím si přirovnat to k vínu, bohužel velikost trhu tomu odpovídá. Každá nová šarže Vašeho oblíbeného absintu je v podstatě jiný výrobek - ať už kvalitou dolu, nebo nahoru..... Což má svoje výhody, kdy i totálně odepsaná značka může být za pár várek zpátky a úplně jinde, zárověn mínus pokud máte oblíbenou značku, tak nemilá překvapení pokud je tam výkyv směrem dolů... Ovšem ted přichází ten největší zádrhel, trh je celkem malý a pokud nekoupíte x lahví na slepo je v celku problém a dost drahá sranda držet si přehled a zároveň průběžně ochutnávat nové značky, když už máte kliku, že Vámi požadovaný absinth někde rozlejvaj - maj tam třeba x let starou láhev takže zase nic nového neochutnáte...... Nakonec si vyberete úzkej okruh značek kde to tak nějak pálíte a doufáte...... Zároveň se samozřejmě časem múžou změnit Vaše chuťové preference a co budete dělat s něčím co máte 20 let ve skříni a pomatujete si to jako WOW absinth a najednou..... a to je druhá věc, nejenom, že máte problém ochutnávat nové vzorky v malém, zároveň máte problém pít svoje oblíbené věci tak nějak průběžně v čase - at už máte rádi konkrétní ročník - tady se prostě na 5 ani 20+ let dopředu nezásobíte, zárověn nemáte šanci si je prostě někde koupit - vyprodá se, cena je enormní, atd.... :D takže z větší části žijete ze vzpomínek........ To se ani nebavím o menších limitkách, kdy v podstatě musíte "na slepo" vzít rozumné množství, následně ochutnáte a zjistíte jestly máte co pít, či s čím obchodovat...protože ruka trhu je tak neúprosná, že za pár hodin není co nakupovat..... Poslední věc je samozřejmě vyší cena potažmo dostupnost - vzhledem k velmi omezenému počtu výrobců a celosvětovému záběru, je prostě problém posílat alkohol po světě a i z relativně zajímavejch lahví dokažou náklady na dopravu udělat horor......

pokud to všechno vydržíte máte pěkné a zajímavé hobby plné překvapení :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost & Preference
PříspěvekNapsal: čtv 18. říj 2018 17:51:40 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
Habu:
Možná směšný dotaz, ale snad budu pochopen.
Co si mám myslet pod pojmem neoficiální?
Komerčního výrobce jehož některé výrobky nesplňují nějaké legislativní normy a předpisy anebo díla pokročilých domácích nadšenců?

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost & Preference
PříspěvekNapsal: čtv 18. říj 2018 18:44:21 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Ano, většinou jsou to výrobky nesplňují nějaké legislativní normy :) Což je imho super věta, kterou si musím zapamatovat. Absint, který nevyhovuje ČSN. V podstatě zmetek.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost & Preference
PříspěvekNapsal: čtv 18. říj 2018 21:07:47 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
No, jo, no...

Bláznění s etylkarbamátem a metanolem v ovocných pálenkách, thujonem v pelyňkových macerátech i destilátech apod. ze strany EU legislativců a jejích našich je, byla, ze strany těch "přidisráčů papežštějších než papež"..
(Pro znalé, thujonová hystérie zasáhla i naše akademiky i výrobce likérů takovým způsobem, že pelyněk macerovali jen ve vodě..a jeho destilace je vůbec ani nenapadla.).
Ale je to starší, stará věc z které EU vinit nelze. A naše legislativce jen z toho, že pokud o něčem z dané problematiky nic neví, tak do ní co nemají kecat a bezhlavě přebírat nějaké bláboly....
A pokud chtějí, tak ať si nechají poradit.)...
*
Jed od léku odlišuje pouze podávané množství.
Paracelsus

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost & Preference
PříspěvekNapsal: úte 08. led 2019 20:42:03 
Zelenáč

Registrován: úte 08. led 2019 20:07:05
Příspěvky: 5
Zdravim celé fórum,

mám prosbu, tip na lahev, delší dobu jsem Absinthe nepil, krom vyjímek snad skoro
10 let, tehdy jsem toho ochutnal dost, od šílených pseudoděl až po sofistikované lahůdky
tipu Jade, L’Ancienne a podobně...
Teď o vánocích jsem bráchovi, kterej je momentálně v podobném stavu nadšeného poznávání
jako já před lety, koupil Jade Edouard, vcelku jsme si pochutnali :) a i já se docela nakazil a
vzpomněl si jak dobré pití to je...
Mafii čas od času sleduju a právě i tady mi došlo, že všechny ty lahve co jsem znal a ne jen ty,
se zřejmě dost kvalitativně mění, šarže od šarže...
Chtěl bych navázat na Edouarda, nějakým výraznějším verte, co jde sehnat v ČR a co má dobrej
poměr cena - kvalita, nejlépe na vinné bázi.
Co další Jady? Aktuálně?
Já trošku pošilhávám po La fee xs Francaise, protože mě to onehdá docela nadchlo, ale ačkoliv
mohu mít na něco trošku lepší ceny, je to už docela drahota, na to zjistit že už to třeba není co bývalo.
Moc vám děkuji.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenost & Preference
PříspěvekNapsal: úte 08. led 2019 21:27:50 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. pro 2016 20:19:09
Příspěvky: 454
Bydliště: Kunovice
Pokud jsi neměl tak jednoznačně: Justifiée & Ancienne
S tím chybu rozhodně neuděláš....


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 5 z 8   [ Příspěvků: 80 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia