Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 3 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: La Faucille
PříspěvekNapsal: sob 08. pro 2018 21:45:56 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2018-12-08

Absinthe
       La Faucille

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        0317

Barva
        7 /10
Komentář
        Jemně žluto-zelená. Čistá, bez kalu. Na verte absint ale trochu mdlá, proto pár bodů směrem dolů.

Louche
        9 /10
Komentář
        Průběh louche je dokonale tabulkový. Zákal si dává na čas a někde v první čtvrtině kapání se přesně ode dna začne tvořit mléčná mlha, načež se vytvoří i silná olejová vrstva, která ale na můj vkus rychle zmizí.
Poznámka k barvě
        Velice jemně zelená mlha.

Aroma
        17 /20
Komentář
        Aroma je kouzelně pelyňkové. Klasický pelyněk z domu La Semilla doplněný svěžestí barvicích bylinek. Tohle mi snad voní ještě více, než ona pelyňková bomba Sans Frontieres. Jen chybí opět větší komplexnost a inzenzita. Přesto k La Faucille (srpu!) čichám až moc často.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        10! Hutnost veliká.

Chuť
        17 /20
Komentář
        Pelyněk v první řadě! I v té druhé a i těch dalších řadách. A to velice kousavý pelyněk pravý, který je ještě umocněn pontikou. Palčivost na nejbočnějších stranách jazyka. Další chutě se dostavují až s druhým douškem. Anýz s fenyklem a tentokrát i barvicí bylinky - ale i zde je palčivý finiš po stranách jazyka. Škoda, že ten pelyněk je tak jednoduchý, nemá v sobě žádnou svěžest toho klasického pontarlierského pelyňku. Což mi ale na druhou stranu nevadí - je to pelyňková bomba, takže u mě dobré. :)

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Není to v žádném případě dokonalý absint. Opět jednostranná pelyňková bomba, která je přeci jen o něco pestřejší než pelyňková atomovka Sans Frontieres. Ale kdo má rád výrazný a klasický pelyněk pravý z údolí Val-de-Travers, tomu absint se jménem Srp - La Faucille, určitě zachutná.


Celkové skóre na základě hodnocení: 85.0 %


<< x >>



Recenzent
        PSY3

Datum
        2023-10-09

Absinthe
       La Faucille

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        2619?

Barva
        9 /10
Komentář
        Krásná, opravdu velmi krásně zelená, ani moc sytá ani moc světlá, velice lákavá, bez náznaku sedimentu nebo nečistot.

Louche
        7 /10
Komentář
        Používám houpačku k naředění a ulil jsem si poměrně větší porci než normálně. Ale! přidávám vodu a nic se podle očekávání dlouho neděje... jen to aroma se line, ikdyž poněkud líně. No a když už se začne konečně dostavovat louche, je ten tam během několika málo okamžiků. Typická receptura La Semilly s malým podílem anýzu je tady zjevná. Když už je sklenice plná, absinthe je průsvitný nikoliv na oko, ale až po prosvícení.
Poznámka k barvě
        Výsledná barva je pořád pěkná a lákavá.

Aroma
        13 /20
Komentář
        Aroma z láhve bylo velmi silné, 72% alkoholu mi projelo nosem až nemile a tak z bylin zbyl jen zvláštní pocit nic neříkající.... po nalití do sklenice to stejné =D .... tak čekám co u ředění a jen slabě v okolí sklenice je něco cítit, musím až k naředěné sklenici, abych docenil výtečný mix bylin a koření. Proč to nemůže být po celou dobu je ta otázka, která mě nutí dát slabší hodnocení, bohužel.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Hutnost je naprosto v pořádku.

Chuť
        16 /20
Komentář
        Tak a je to tu, po prvním ochutnání cítím jasný pelyněk, kterým se nešetřilo a sladkost až v pozadí, tady by i mrtvý poznal že je to Francoisuv rukopis. Čím se ale liší? Řekl bych že poměrem bylin, barvící částí a snad mě jazyk nešálí, ale yzopu tam bude přemrdel. Po polknutí trvá aftertaste dost dlouho a až na jemnou štiplavost alkoholu ( dost možná mou vinou he he ) tak je tahle kombinace dobře pitelná, ale pro mě asi ničím nezajímavá. Lepší průměr.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Láhev pyšnící se nálepkou Medaille D´Argent Paris 2022 a pěknou etiketou zapadající do vesnického stylu je vlastně jasně vyjímající se z běžných francouzských produkcí, ale nikterak nevyjímající se z La Semilla absintů. Pro zpestření všedních dnů? Asi ano.... Pro denní pití? Leda pro hard liver boys.... Pro lahodnou porci absintu na kterou se budu těšit? Spíš ne.


Celkové skóre na základě hodnocení: 75.0 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne ned 14. led 2024 23:22:46, celkově upraveno 3

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: La Faucille
PříspěvekNapsal: sob 26. led 2019 22:21:16 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
No vazne uvazuji o nejake lahvince


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: La Faucille
PříspěvekNapsal: sob 21. říj 2023 19:00:53 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizace.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 3 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia