Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 29   [ Příspěvků: 286 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Absinthe ve filmu
PříspěvekNapsal: úte 24. lis 2009 9:38:23 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Zdravím

Náhodou jsem si po dlouhých letech pustil svůj oblíbený film Dracula (1992) a zčistajasna - bylo to tam. Ta kouzelná, snová až fantaskní scéna. "Zelená víla žijící v absinthu chce vaši duši, ale se mnou, jste v bezpečí" našeptává Gary Oldman jako hrabě Dracula Míně Harkerové. Nalzenete na první minutě druhé hodiny (1:01h) filmu.
Ano, to je ten moment, před více než deseti lety, kdy jsem si (jako dítě školou povinné) řekl, že tohle musím někdy ochutnat. Jen jsem tehdy ve své naivitě a neznalosti nechápal, proč do absinthu lijí vodu a pak má Mína ve skleničce pomerančový džus či co... :D
Scény se účastní zajímavá sklenice mimo mé znalosti (vypadá jako široký Swirl), krásná karafa na vodu, absinthová lžička (jde minimálně vidět, řekl bych, že Fléche), kostka cukru a především Absinthe - dle etikety asi Pernod? Přikládám fotku, ale pochybuji, že půjde doopravdy o něco "autentického" (tj. dotyčná scéna dle filmu se odehrává v londýně koncem 19. století).

Příloha:
bscap0011.jpg
bscap0011.jpg [ 25.27 KiB | Zobrazeno 11944 krát ]


Zajímavé mi přijde i např. filmové zpracování Hercule Poirota (pochopitelně se Suchetem v hlavní roli) - ačkoliv dle knih Poirot miluje Créme de Cassis (likér z černého rybízu), ve filmovém zpracování si nalévá likér jasně zelený - o co by mohlo jít však netuším, absinthe to asi nebude.

Dracula však určitě není jedinou filmovou absinthovou scénou, minimálně v čemsi s Deppem je údajně "ohnivý rituál". Viděli jste někdo někde další kousky ve filmu?
T.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe ve filmu
PříspěvekNapsal: úte 24. lis 2009 9:50:58 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Díky za screen! Ta "slavná" Deppova scéna byla z From Hell http://www.youtube.com/watch?v=81dddOFOleE a scéna z Drákuly je tady http://www.youtube.com/watch?v=zasAga3nzhM


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe ve filmu
PříspěvekNapsal: stř 25. lis 2009 0:11:45 
Když jsem u tohoto tématu,viděl někdo film úplné zatmění?
Je to o Rimbaudovi a Verlainovi,mimo to že je to na můj vkus až nechutně podrobná sonda do jejich milostného života,pije se tam také absinth a to dost...
Celkově je tam celkem dobře zachycená atmosféra dekadentní paříže a rozhodně to stojí za shlédnutí,jinak absinth který tam pijí mi nejvíce připadá jako některý z výrobků Cami,třeba novej Hieronymus...
Ps:Orlando Bloom tam hraje největšího slizouna a to docela zdařile.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe ve filmu
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis 2009 9:15:59 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Dracula (1992) je jeden z mála moderních slavných filmů, kde se absinthe pije tradiční cestou. Je dost pravděpodobné, že v tomto roce ohnivý rituál ještě nebyl vymyšlen, případně se nedostal k uším filmařů. K filmu Z Pekla (2001) už dělal poradce Kyle Bairnsfather a kam to vedlo, vidíme všichni. :-( Podobnou zvrácenost jsme ještě mohli vidět ve filmu Moulin Rouge (2001). Díky dvou posledně zmiňovaným filmům se ohnivý rituál rozlil do podvědomí ovcí jako mor. Můžeme jen doufat, že v budoucnu se do kin dostane další trhák, ve kterém by se absinthe pil rituálem správným a pro sichr by tam ještě mohlo být vysvětleno, že ohnivý rituál je fraška. ;) Absinthoví nadšenci mimochodem ještě stále čekají na film Absinthe drinkers, u kterého by prý měl být coby konzultant David Nathan-Maister, takže tady se o absinthovou tradici nemusíme vůbec bát. Na druhou stranu, těžko říct, zda půjde o "mega film", takže širší publikum o absintovou osvětu opět příjde.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe ve filmu
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis 2009 14:51:27 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
ad. "Z pekla". Myslím, že zde byl oheň použitý z důvodu "atmosféry". Jinak jak v tom traileru tak na bairsfather stránkách ředí ředí své produkty vodou. Každopádně věřím, že scéna mezi veřejností napáchala skutečně velké škody.
ad. "Total Eclipse". Poměrně radikální, ale výborný film. Dá se shlédnout celý na youtube. http://www.youtube.com/watch?v=-mHZH5H2 ... re=related (1:54) tady je jedna z mnoha absinthových scén-louche bohužel připomíná spíše pastis. :roll:


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe ve filmu
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis 2009 23:04:52 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář 2009 18:40:43
Příspěvky: 213
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKA REPUBLIKA
Dalsi demagogicky (ohladom co sa absinthu tyka) film je xXx :

http://www.youtube.com/watch?v=5Ah5KD6evlM

Na konci videa si "zly mafian" zapaly absinth syto zelenej farby a potom poldecak vypije na ex ...

Total eclipse a Dracula stiahnute :) ani jeden z tychto filmov som nevidel tak sa u tesim ;)

_________________

**** In absinthe is beauty like the truth in wine ****


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe ve filmu
PříspěvekNapsal: pát 27. lis 2009 20:52:26 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Tu zo spominanich filmov, osobne sa mi pacilo ako absinthe stvarnili v Total Eclipse, aj ked farba az moc neprirodzene zelena, zaujimavo vyzeraju ukazky z Les Absintheurs. Inak tiez pekna blbost bolo pouzite absintu v komedii Eurotrip http://www.youtube.com/watch?v=yEFJWcAe8J0&feature=related 01:14 min
etiketa ze Stary Bratislavsky Absinth :) 75 % :mrgreen:

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe ve filmu
PříspěvekNapsal: sob 28. lis 2009 1:45:15 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Vidíte to, Eurotrip jsem viděl (a tamějšímu ztvárnění absinthe se smál - ale Eurotripu bych to zrovna nevyčítal - naprosto nesmyslně ztvárňuje všecko), Úplné zatmění jsem viděl (byť to mě vůbec nebavilo) - a ani na jedno jsem si nevzpoměl. V tom úplném zatmění - pokud vezmeme v potaz, že to je onen skalicí zeleněný absinthe (podle lokálu nepůjde o nic luxusního), barva mi nevadí - spíš je pěkné, že tam louchuje.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe ve filmu
PříspěvekNapsal: čtv 10. pro 2009 0:45:01 
Chytejte http://www.youtube.com/watch?v=l0s5UOVsMDg


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe ve filmu
PříspěvekNapsal: čtv 10. pro 2009 12:44:16 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Tak jsem přetrpěl ten Moulin Rouge. Krom toho, že to je kravina jsem tam nic absinthově špatného nenašel. Poopíjí tam nějaký Jade absinth, žádné zapalování, poctivé louche...
Zelená víla na začátku je hodně šílená, stejně jako trpasličí Toulouse.
T.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 29   [ Příspěvků: 286 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia