Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 3   [ Příspěvků: 22 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Informace-Knihy
PříspěvekNapsal: úte 30. čer 2009 22:39:46 
Habu píše:
O francouzských textech jsem mluvil, ale to, že jsou volně ke stažení na netu, to jsem neříkal (alespoň myslím ;-)).


No musim říct, že bude lepší důvěřovat tvé paměti :lol: něco zkusím pohledat, kdybych se do nějakého překladu pustil, dám vědět...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace-Knihy
PříspěvekNapsal: stř 01. črc 2009 8:50:37 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Jestli budu mít chvilku, tak zkusím internet taky pohledat. Z francouzských zdrojů doporučuji zaměřit se na Noëla Benoîta.

Wagi píše:
tak projel sem první kapitolku-trošku mě zaskočilo že to je zatím plný takovejch uměleckejch názorů+nějaký rádoby pověsti. čekal sem to spíš ve formě encyklopedie-jak kdy kde co :) ale uvidíme třeba se to rozjede jen mě vzadu viděsil rejstřík- Hills, King of spirit-to když sem viděl tak sem myslel že mmě jebne a tu knihu založím někam velmi hluboko....
- Tak. Přijde mi, že překlad někdo udělal tzv. na zakázku. Ta kniha byla napsána v roce 2005, v době, kdy se už vyráběl kvalitní Duplais, Clandestine, Jade a jiné, zatímco Phil Baker (nebo snad překladatel???) dělá reklamu absinthovým náhražkám! A tato kniha je v tomto okamžiku jediný novodobý literární zdroj přeložený do češtiny! :shock: Není divu, že se snažím přeložit knihu od Conrada Barnabyho. Tebou zmiňovaná Absinthová encyklopedie je samozřejmě taky na světě a v tuto chvíli jde skutečně o absinthovou bibli! Napsal ji David Nathan-Maister, se kterým jsme se v Boveresse setkali a páteční večer jsme prokalili v jeho společnosti. Osobně mi nabídl překlad jeho díla do Češtiny, což by byl běh na dlouhou trať, jen ta Historie v láhvi od Barnabyho mi dává zabrat.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace-Knihy
PříspěvekNapsal: stř 01. črc 2009 15:59:01 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
hmm zní zajímavě my méně jazykově nadaní a netrpělivý ti fandíme habu :)

mno dost mě mrzí že ta kniha od Bakera je spíš taková umělecká než k věci... nějaká encyklopedie by bodla víc :lol:


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace-Knihy
PříspěvekNapsal: stř 01. črc 2009 16:04:36 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Historie v láhvi je na tom strukturově podobně, první dvě třetiny se zabývají dobou a osobnostmi, kterých se absinthe jakkoliv dotkl a poslední třetina se zabývá samotným absinthem. Moje vydání má navíc i nově přidaný apendix o thujonu.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace-Knihy
PříspěvekNapsal: stř 01. črc 2009 16:25:13 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
tak já bych nejvíc rád ty fakta :lol:

Né že bych měl něco proti umění, ale jak říkal Martin na etiketách světových absintů taky není pil mě blabla třeba Spilberg :lol: jo může být věta dvě pro zajímavost že to měl někdo rád v té knize ale postavit na tom knihu kde hledám detaily o Absintu :( když budu chtít ty umělce tak si vyhledám knihu o nich to mi příde jako takový nafukování bublin člověk pořád někde čte jak to bylo dekadentní atd atd.....na pikaču


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace-Knihy
PříspěvekNapsal: stř 01. črc 2009 16:31:45 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Docela souhlas. To zmiňovaná absinthová encyklopedie bude opravdu jiné kafe. 8-)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace-Knihy
PříspěvekNapsal: čtv 02. črc 2009 18:49:48 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
tak se to hezky zlomilo kolem 8 kapitoli a něco málo se člověk doví ale v 9 kapitole mě málem trefil šlak- autor používá značky jako pernot a jiné a v 9 kapitole se tama jeden člověk vyznává z lásky k Hillu, o tom jak ho začly vozit do Anglie a jaký to je zvláštní český absinth že se ve vodě nezkalí zato se dá zapalovat ...Hirošima Hadr :evil:

jinak hoši Permod-když to hledám na netu najdem ito jenom raritní letitý flašky (velmi dobře hodnocené¨leč za cenu ojetých aut) Pernod se již nedělá?
(jinak pro všechny kdo četl Bakera-dostala mě ta pasáž kde Lihovar Pernod vzplane po zásahu bleskem a někdo vypustí spousty hotového absinthu do řeky, zabrání velkému požáru a žeka je pár dní potom nějaká zakalená :lol: :lol: :mrgreen: )


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace-Knihy
PříspěvekNapsal: čtv 02. črc 2009 19:07:34 
:lol: louche ve velkém
ale kdyby to v tom hořícím lihovaru nechal, tak to má pěkně "bohemian style", stačilo by přihodit pár pytlů cukru... :twisted:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace-Knihy
PříspěvekNapsal: pát 24. črc 2009 17:31:54 
Ke knize Absint od Phila Bakera musím také říct, že jsem čekal trochu více povídání o Absinthu a méně životopisů dobových umělců. Zklamaný z toho sice nejsem, ale jsou to tak dva měsíce co jsem tu knihu dočetl, a většina informací a zajímavostí se mi už stihla z hlavy ztratit :(
Mimochodem, já tu knihu kupoval v Levných knihách v Karlových Varech, tuším, že za 59 kč, a třikrát jsem tam byl než jsem si řekl, že pro sebe něco udělám a koupím si ji, takže tady o ni takový zájem nebyl. V pondělí se tam kdyžtak zkusím podívat, jestli je tam ještě mají, a kdyby někdo měl ještě zájem, mohli bychom se dohodnout, že bych jí poslal poštou.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Informace-Knihy
PříspěvekNapsal: pon 22. úno 2010 10:18:16 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Habu, neviem ako, ale asi si zaneprazdneny takze preklad knizky Hideous Absinthe: A History of the Devil in a Bottle asi nepokrocil, no nemozes mi tie prve kapitoly co si prelozil dako poslat?

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 3   [ Příspěvků: 22 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia