Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 46   [ Příspěvků: 453 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: L'Ancienne
PříspěvekNapsal: čtv 28. říj 2010 20:11:42 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Nedávno jsem v nějakém tématu nakousl, že na vás v našem sklepě čekají další překvapení, a toto je první z nich ;)

Začnu historickými souvislostmi.

Stefano rozdělil první testovací prototyp do malých sample lahviček a rozeslal pár lidem z feeverte jako vzorek neznámého absintu, který získal v láhvi bez etikety a bez označení výrobce. Jeden z obdarovaných pak založil téma na feeverte a zrecenzoval ho. Jeho tip byl že je to něco jako Pernod Fils Tarragona z 1930.
Stefano pod recenzí napsal že se omlouvá za ošálení, ale že se nejedná o preban, ale o nově vyrobený absint. Dotyčného se to dotklo a cítil se být podvedený. Byla to sice taková neškodná hra, ale ukázala že je možné udělat absinthe, který chutná hodně staře! Tento experiment se zapsal do absintové historie jako "vintage mysterysinthe", protože i lidi jako Brian Robinson tipovali, že je to něco z padesátých let.

Když jsem pak začal pálit La Grenouille, tak jsme se rozhodli vyrobit tento mysterysinthe v trochu zajímavějším množství.

Výroba samotná bylo to nejnáročnější a nejdražší, co jsem kdy pálil. K docílení starého absintu je totiž zapotřebí velice speciální postup a byliny. Základ tvoří moje nejkvalitnější vínovice, pontarlier pelyněk z roku 2006 a další speciality. Absint samotný tvoří jen to nejčistčí srdce destilátu, ztráty vstupního lihu v podobě vínovice byly opravdu velké. To je i důvod toho, že ve výsledku existuje pouhých 60l této speciality!

Z výsledku jsme byli nadšení. Byl ještě lepší, než rok starý prototyp. To nás přivedlo k myšlence, že bychom to mohli nabídnout i na trh (původně bylo těch 60l jen pro nás a naše domácí popíjení). A tak vznikl název L'Ancienne (starobylý, starodávný).

Měl jsem štěstí ochutnat už pět prebanů a s klidným svědomím řeknu, že je to lepší než Pernod Tarragona 1955, za který jsem vysolil hezkých pár ojro. Není to rozhodně absinthe pro absintové začátečníky, měli byste mít napito spoustu různých značek, abyste plně docenili tento kus. Barva je klasická prebanová, stejná jako u mého Pernod Fils vzorku. Co je ale zcela unikátní, je dokonalé "baby powder" aroma tak typické pro všechny prebany. Právě tato charakteristika chybí u všech replik historických absintů a hlavně díky ní se podařilo prototypu ošálit tolik odborníků.

Nabídka bude zatraceně limitovaná a obávám se, že se na spoustu lidí (hlavně v zahraničí) vůbec nedostane. Zatím totiž netuším, kdy dojde k další výrobě a pokud vůbec!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: L'Ancienne
PříspěvekNapsal: čtv 28. říj 2010 20:20:47 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. črc 2010 20:22:56
Příspěvky: 161
:o


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: L'Ancienne
PříspěvekNapsal: čtv 28. říj 2010 20:23:28 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. zář 2010 13:43:17
Příspěvky: 582
Bydliště: Brno a Buchlovice
Tak tohle mi vyrazilo dech. Řadím se do fronty.

EDIT: Minulý týden jsme v hospodě se Slovim spekulovali co ti v tom sklepě zraje. A koukám, že jsme nebyli daleko od pravdy.

_________________
Despite all my rage I am still just a rat in a cage.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: L'Ancienne
PříspěvekNapsal: čtv 28. říj 2010 20:34:08 
Také se řadím do fronty, pokud máme vůbec šanci. Tohle je skvělá zpráva!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: L'Ancienne
PříspěvekNapsal: čtv 28. říj 2010 20:36:37 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. črc 2010 20:22:56
Příspěvky: 161
Stojím ve frontě jako třetí...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: L'Ancienne
PříspěvekNapsal: čtv 28. říj 2010 20:47:58 
Rumcajs
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. dub 2009 7:18:28
Příspěvky: 1142
Bydliště: Země
Breathe, fuckers. It's only booze.

First, as much as I respect Martin, citing Brian Robinson as an expert holds exactly zero weight in my book.

Second, Stefano pissed on some very respected people when he played his little "trick". It was dishonest and deceitful in a world where trust is valued far more than any of you might begin to consider.

And for the moment all I'm going to add is that I've tasted the prototype. And I'm still breathing.

_________________
Já jsem s tebou v Rockland.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: L'Ancienne
PříspěvekNapsal: čtv 28. říj 2010 21:01:33 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Yeah, that's why I am still not convinced about offering this one to the market. I believe that Stefano made some people angry and this may be the reason I'll keep L'Ancienne as my archive booze and would never offer it to the public.
Maybe too early written thread...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: L'Ancienne
PříspěvekNapsal: čtv 28. říj 2010 21:12:24 
Tak především... za to, jak Stefano napálil všechny znalce a experty, si zaslouží jeden velký RESPEKT. Nejenže se při té představě člověk upřímně od srdce zasměje, ale hlavně to byl podle mě jediný způsob, jak získat opravdu nezávislý názor. Kdyby jim dal vzorek s tím, že je to něco co by mělo chutnat jako preban, tak by to většina "expertů" nikdy nepřinala, že by se nechali obelstít.

Znalci a odborníci by měli mít trošku smyslu pro sebekritiku a neměli by se brát tak vážně. Sám sem tohoto "prebanu" ochutnal jen jediný doušek, ale chuť byla opravdu vynikající a doufám, že budu mít jednou čest ochutnat i tuto várku.

Takže ještě jednou, nebrat se tak vážně a Martinovy se Stefanem děkuju :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: L'Ancienne
PříspěvekNapsal: čtv 28. říj 2010 21:21:58 
Rumcajs
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. dub 2009 7:18:28
Příspěvky: 1142
Bydliště: Země
Honor among outlaws is both a joke in itself and matter of the gravest seriousness. Even among gentlemen outlaws. Gentlemen rarely say anything to offend their compatriots publicly. No matter what they may say in private.

_________________
Já jsem s tebou v Rockland.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: L'Ancienne
PříspěvekNapsal: čtv 28. říj 2010 21:23:04 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Jak tak nad tím přemýšlím, možná jsem s tím vyšel ven moc brzo a hlavně vůbec netuším jestli to chci prodávat. Uvidím. Kdyby odsud někdy toto téma zmizelo, tak pochopíte jak jsem se rozhodl ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 46   [ Příspěvků: 453 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 74 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia