Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Abel Bresson
PříspěvekNapsal: pát 06. bře 2020 22:50:52 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2020-02-01

Absinthe
       Abel Bresson

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        FAB 12 10 18

Barva
        9 /10
Komentář
        Tmavě olivově zeleno zlato hnědá. Ano, všechny tyhle barvy tam při převalování ve sklence vidím. :) Kdyby byl odstín o něco zelenější, dal bych plný počet.

Louche
        7 /10
Komentář
        Tvorba louche je sice taková neurčitá lenost, nicméně překvapivě se olejová vrstva na hladině drží až do konce... resp. nikdy nezmizí. Na druhou stranu nejde o nic spektakulárního a přestože malá olejová vrstva nikdy nezmizela, není hutnost louche efektu taková, jakou by člověk očekával.
Poznámka k barvě
        Tmavě opalinová londýnská mlha.

Aroma
        17 /20
Komentář
        Přestože nejde o základ na vínovici, voní Abel Bresson ovocně sladce, až marcipánově s jasnou, ale nedominantní, andělikou. Při podrobnějším čichání se rozvíjí celá bylinková paleta, na jejímž závěru to voní sladce, až cukrlinkově. Každopádně mě to baví do té míry, že jsem úplně zapomněl, jak to vonělo před přidáním vody. :) Dále je cítit jemný pelyněk, očividně naprosto jiná odrůda, než kterou absintoví násoskové znají z údolí Val-de-Travers. I intenzita je poměrně silná. Jo, docela mě to baví!

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Je to tam.

Chuť
        17 /20
Komentář
        Hned první nástřel je ta jemná sladkost a marcipán. Pak se přes dutinu ústní převalí jasný a částečně trpký bylinkový profil, aby se v závěru přetavil do lahodného ovocného ocasu, který zůstane v ústech a krku prostoupen setsakra dlouho, aby se v úplném závěru ozvala ona andělika s mírně trpkým tónem. Při druhém doušku se překvapivě trpkost vrací, ale zároveň se dostavuje onen specifický pelyněk z Fougerolles. Zajímavostí je, že anýz je prakticky neznatelný, resp. je přetaven do té příjemně lahodné sladkosti. Ani stopy po nějaké "anýzovce", pendreku nebo nedejbože hašlerkách. Vhodné pro ty, kteří nemusí anýz, ale zároveň se nechtějí pouštět do drsných absintů bez známky anýzové zakulacenosti.

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Abel Bresson je velice překvapující absint. Vyroben na konci roku 2018, otevřel jsem jej původně již před rokem, ale protože mě velice nemile překvapil, nechal jsem jej vzadu ve skříni a ani se mi nechtělo do recenze. Před několika týdny jsem láhev opět otevřel a nestačil se divit! Voňavé, lahodné, když jsem s tím prošel kolem ženy, také překvapivě poznamenala "Ty jo! Tohle ti moc voní!" Zkrátka, Abel Bresson je dalším důkazem, že některé absinty prostě potřebují čas k tomu, aby dozrály do krásy. A přestože šlo prý o recept k absintům v nižší kvalitativní kategorii, tak jde o velmi dobrý absint, který mi bude nakonec chybět. Ideální kousek pro archivaci! ;)


Celkové skóre na základě hodnocení: 84.4 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne ned 14. led 2024 22:31:32, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Abel Bresson
PříspěvekNapsal: ned 08. bře 2020 22:06:56 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Pokud recenzent používá výrazivo jako "nástřel", je jasné, že recenzovaná lihovina něco dělá zásadně dobře. :lol: :mrgreen:


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia