Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Grand Red
PříspěvekNapsal: pát 24. dub 2020 20:44:50 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        PSY3

Datum
        2019-07-04

Absinthe
       GRAND Swiss

Verze
        Blanche

Typ
        destilát

Šarže
        2019

Barva
        10 /10
Komentář
        Čirý blanche, bez zákalu či vady, až křišťálově čistý.

Louche
        9 /10
Komentář
        Zprvu se mísí voda s oleji a zůstává čirý, pak se ale zvedne bílá mlha, tak přestanu přidávat vodu a kochám se, jak se ustálí hladiny. Moc hezký pohled jak ukázkově se drží naředěná část u dna, ale chuť je silná a tak dokapávám do plna.
Poznámka k barvě
        Je to hustý zákal, líbí se mi to.

Aroma
        15 /20
Komentář
        Libová vůně typická pro švýcarský blanche. Před naředěním takový voňavější Clandestine s nádechem pelyňku, po přidání vody se aroma zjemní (možná až moc )a těžko říct co se v něm mísí, ale je příjemné, sladké,lehce kořeněné jen tedy výrazně slabší než před naředěním, velká škoda.

Hutnost
        8 /10
Komentář
        Hutný bych ho nenazval, ale krásně klouže po jazyku.

Chuť
        18 /20
Komentář
        Chuť je velmi vydařená, určitě je v něm mnohem více bylin než svatá trojice a nešetřilo se s nimi. Líbí se mi jakým směrem ho Patrick Grand ladil a povedlo se mu to. V ústech se sice dlouho neudrží, ale pije se jedna báseň. Sladký a kořeněný, velmi dobře pitelný.

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Jak bych to shrnul, atraktivita lahve a chuť je na tomhle absinthu to nejlepší. Nelituji těch padesáti franků ani omylem, ba naopak zvážím jeho import. Povedených a chuťově zajímavých blanche absinthu ze švýcarska není mnoho, za mě rozhodně doporučuji.


Celkové skóre na základě hodnocení: 85.0 %


<< x >>



Recenzent
        Habu

Datum
        2020-04-24

Absinthe
       Grand Red

Verze
        Blanche

Typ
        destilát

Šarže
        2019

Barva
        10 /10
Komentář
        Čistý blanche.

Louche
        8 /10
Komentář
        Rychlý nástup, jak už to u blanche absintů z Val de Travers bývá. Nicméně "kalba" nezačíná hned s prvními kapkami, minimální prodleva tam je. Celkový průběh je ale spíše průměrný, byť klasicky hutný. Zajímavostí je ta olejová vrstva, která je sice slabá, ale drží se až do konce, resp. nikdy nezmizí.
Poznámka k barvě
        Sněhová mlha.

Aroma
        16 /20
Komentář
        Aroma je jedním slovem nezvyklé. Nezakalenému i připravenému absintu dominují kořenité tóny, které jsou zaobaleny do neoprénu. Ano. Neoprén. Taková ta gumová věc, co na sobě nosí potápěči. Přesto mě to ale baví! Jsem totiž úchyl, kterému voní i benzínové výpary na čerpací stanici. :) Fakt mi voní i tenhle kořenitý neoprén.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Ano, ale první nástřel byl vodovější.

Chuť
        13 /20
Komentář
        Hmm, takové pálivé. Že by další kousek s paprikou? První doušek hned atakuje postranní část jazyka dominantní trpkostí. Druhý doušek je už zaoblenější. Kupodivu to ani zdaleka není podobné klasickým la bleue absintům z Val-de-Travers. Nedivil bych se, kdyby se Patrick vyprdl na badyán, ten tam totiž prakticky nedetekuji. Další doušek... opět anýzově fenyklová sterilita, mizivé množství pelyňku. Taková pálivá paprička zabalena v neoprénu.

Celkový dojem
        6 /10
Komentář
        Co je na tomto absintu pozitivní, je to, že jde opět o absint, který se vymyká jakémukoliv známému absintovému spektru. Dalším pozitivem je také vymanění se ze zajetých kolejích absintového údolí Val-de-Travers. A pokud jste potápěči, přidejte si k celkovému hodnocení ještě jeden bod navrch. ;)


Celkové skóre na základě hodnocení: 74.4 %


<< x >>



Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia