Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: The Dutch Green Fairy Absinthe Pink
PříspěvekNapsal: sob 25. črc 2020 23:21:20 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        PSY3

Datum
        2020-07-11

Absinthe
       The Dutch Green Fairy Absinthe Pink

Verze
        Rouge

Typ
        destilát

Šarže
        první šarže

Barva
        6 /10
Komentář
        Mělo by se jednat o růžový absint, ale před naředěním Serpis Absinthe, krevetový odstín. Jinak je bez sedimentu nebo jiného zákalu krásně průhledná. Body dolů dávám za nedostatečnou sytost barvy. Po naředění je výsledná barva nežli růžová je spíše světle oranžová. Podle prvotních fotek na fb jsem čekal stabilnější sytou růžovou, rychlá degradace a nestálost barvy je u rouche absinthů běžný jev, proto se tou cestou dá málo kdo. Navíc stáčet do průhledných lahví tu slabost v barvě jen urychlí, škoda, těšil jsem se.

Louche
        7 /10
Komentář
        Louche přichází už s přidáním prvních kapek, pak se hladiny oddělí a drží se oddělené ne zcela dlouho. Na povrchu zůstane prstenec který je sice zakalený, ale má viditelně jiný odstín a absinthe si žádá o přidání více vody. Výsledný zákal je neprůhledný a oranžový. Body dolů za slabou hutnost
Poznámka k barvě
        Po zakalení je barva jemně oranžová, odpovídá zesvětlení odstínu z výchozího vzorku.

Aroma
        15 /20
Komentář
        Vůně z lahve je slabá, ale sladká a příjemná a to jí zůstává po celou dobu ředění. Alkohol 65% rozhodně není intenzivně cítit. Přebíjí jej ta lahodná sladkost, která mě provázela u jeho pozorování při ředění a nutila se těšit na první doušek. Body dolů za malou intezitu po naředění.

Hutnost
        5 /10
Komentář
        Voní krásně, ale v hutnosti má co dohánět.

Chuť
        13 /20
Komentář
        Celou dobu jsem se na to těšil a musím říct že do mě pěkně padá, ale cítím tam vlastně něco krom sladké chuti? Spíš ne, a i přestože vím, že je dobarven červenými hrozny, necítím tam nic takového. Chutná mi to? Ano. Jsem z toho na větvi? Ne. Čekal jsem víc, snad to přijde s příští šarží.

Celkový dojem
        5 /10
Komentář
        Podtrženo sečteno, je to takové pitíčko pro lidi co nemají rádi intenzivní chutě bylin. Pokud se zapracuje na intenzitě a stabilitě barvy, výraznější vůni, hutnějším louche a pestrosti chuti, bude to nejlepší holandský rouge/pink absinte. Teď je tak na půl cesty.


Celkové skóre na základě hodnocení: 68.2 %


<< x >>



Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia