Absinthe Mafia - spolek milovníků pravého absintu
https://absinthemafia.com/

Estivale 2021
https://absinthemafia.com/viewtopic.php?f=19&t=1118
Stránka 1 z 1

Autor:  Recenze [ pát 03. pro 2021 21:25:14 ]
Předmět příspěvku:  Estivale 2021

Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2021-12-03

Absinthe
       Estivale 2021

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        16.1721

Barva
        9 /10
Komentář
        Nádherná jemně smaragdově zelená. Oku převelice lahodící. Nedokážu vysvětlit proč, ale přijde mi to jako etalon absintové zelené barvy. Jen čuji nepatrný zákal, takže bohužel 9/10.

Louche
        7 /10
Komentář
        Louche efekt nebyl nikdy ten nejsilnější atribut absintů z La Semilly. I v tomto případě si dává louche efekt na čas, zákal začíná až někdy na konci 1. třetiny kapání. Zato olejová vrstva je poté extrémně silná a mizí správně s připraveností nápoje. Finální hutnost je ale samozřejmě o něco slabší.
Poznámka k barvě
        Zelené sperma. :)

Aroma
        15 /20
Komentář
        Estivale 2021 voní opravdu jinak, než jeho předchůdci. O něco kořenitěji, byť samozřejmě pelyněk hraje první housle. Voda pelyněk zjemní a je možné se v tom pelyňkovém aromatu rochnit a vychutnávat ty nejlepší tóny Artemisie Absintové. Inzenzita je bohužel slabší, ba dosti slabá. Navíc rozhodně nejde o komplexitu, vůně je zkrátka pelyňkově jednotvárná s mírním náznakem kořenitosti.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        V pořádku.

Chuť
        16 /20
Komentář
        Hmmm, z prvního doušku to zatím vypadá na nejslabší absint z řady Estivale. :( V podstatě jen trpkost a rozpačitý pelyňkový dojezd. Druhý doušek už je o něco jemnější (bo většina chuťových pohárků odešla po prvním doušku do věčných lovišť) nicméně (a to je snad v mém případě poprvé!) ten pelyňkový dojezd mi prostě nějak nesedne. Snad Francois nepoužil nesušený pelyněk. :-o Až po sakra dlouhé době se dostavuje v dalekém dojezdu příjemný květinkový nádech, který nemám nejmenší tušení, odkud pochází. Co ale Estivale 2021 rozhodně nepostrádá, je pohled do dáli... již po třetím doušku. Takže alespoň něco. ;) Ale opravdu! Další a další doušek je lepší a lepší! Jakoby první vrstva na povrchu skýtala cosi, co je chuti nelibé, ale čím se nořím hlouběji, tím je chuť lepší. Inu další šachtovitý absint.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Nádherná barva, spíše průměrný louche, málo intenzivní aroma, chuťově nekonzistentní, byť se zlepšující se tendencí, ale na poli efektů Estivale 2021 vládne. Začínám se roztékat...


Celkové skóre na základě hodnocení: 78.5 %


<< x >>


Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/