Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Feline
PříspěvekNapsal: úte 14. čer 2022 21:51:22 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2022-06-14

Absinthe
       Feline

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        01. SEP. 2021

Barva
        9 /10
Komentář
        Čistá, světle zelená s nádechem olivové. Škoda, že na dně láhve se tvoří poměrně silný zákal, takže (možná trochu neobjektivně) minimálně bod dolů.

Louche
        10 /10
Komentář
        Louche nastupuje velice rychle. Skoro hned s prvními kapkami. Zajímavé je, že olejová vrstva se tvoří teprve až v druhé polovině přidávání vody, od kdy se taky začne louche neskutečně zhmotňovat. A to do takové hustoty, že to až bere dech. Louche-bomb! A olejová skvrna se taktéž drží setsakra dlouho. Ale správně mizí přesně v pravou chvíli, kdy je drink připraven v poměru 1:3. I přes ten zbrklý začátek dávám plný počet.
Poznámka k barvě
        Nádherná, opalinově zelená smetana.

Aroma
        18 /20
Komentář
        Nezakalený absint voní neurčitě po bylinkách, ale po přidání vody dominuje fenykl s mírně pelyňkový závěrem. Není divu, fenyklu tam bude skutečně hodně, viz onen hustý louche efekt. Vedle toho dále detekuji pelyněk římský, z čehož jsem překvapen, neboť ten je většinou v absintu cítit málo. V závěsu je ještě sladký, až mandlový anýz. V podstatě celá paleta absintových bylin, jen to trochu kulhá na intenzitě.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Totál!

Chuť
        18 /20
Komentář
        Dvě velké POTVORY vládnou už v prvních pikosekundách! Fenykl a anýz! Jenže tohle kombo se rychle v dojezdu mění na sladký mandlový ocas, který se v útrobách drží poměrně dlouho. Díky fenyklo-anýzové bombě je pelyněk, nebo cokoliv jiného, jen velice těžko detekovatelný. Druhý doušek - dutina ústní si na trpkost fenyklu a anýzu už zvykla a najednou se objevilo trochu pelyňku, který se opět přelit ještě sametovější mandlovostí. Se stejným, dloůůůůhým dojezdem, na jehož konci je nepatrný náznak heřmánku. V dalším doušku je opět silnější pelyněk s tím lahodným mandlovým dojezdem. Feline se lepší s každým douškem! Nyní se na konci dojezdu objevuje až žvýkačková chuť - chtěl jsem napsat "sladkost", ale to by nebylo přesné. A přestože nejde o nikterak vybalancovaný absint, musím dát hodnocení vysoké, protože mně to úchylně baví. Hlavně ten variabilní ocas - po každém doušku je tam cítit něco jiného, tentokrát opět andělika, ale opět zakončena žvýkačkovou mandlovostí.

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Ve švýcarském Motiers jsem ochutnával předešlou šarži z předchozího roku. Bylo to o poznání lepší, ale ta kostra tam je. Dá mi to asi práci, ale zkusím tento absint ochutnat po roce, případně po více letech. Něco mi říká, že tohle bude zrát do krásy!


Celkové skóre na základě hodnocení: 91.2 %


<< x >>



Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia