Absinthe Mafia - spolek milovníků pravého absintu
https://absinthemafia.com/

Nymph #2
https://absinthemafia.com/viewtopic.php?f=19&t=1149
Stránka 1 z 1

Autor:  Recenze [ pon 19. zář 2022 20:02:47 ]
Předmět příspěvku:  Nymph #2

Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        9/19/2022

Absinthe
       Nymph #2

Verze
        Těžko říct...

Typ
        Destilát

Šarže
        2022

Barva
        9 /10
Komentář
        Jantarově mahagonová, až rum připomínající hnědá. Čistá a líbivá. Po zelené samozřejmě ani známka, neboť jde o blanche stařený v sudu. Tudíž hodnocení barva je zde, z objektivního hlediska, dosti těžké. Ale hezká je, o tom žádná.

Louche
        8 /10
Komentář
        Dle vzoru La Clandestine, resp. blanche z Val-de-Travers, tabulkový louche efekt. Nástup, tvorba, olejová vrstva, finiš. Jen ta hutnost mohla být o něco silnější.
Poznámka k barvě
        Karamelově opalinové mléko.

Aroma
        19 /20
Komentář
        Aroma je naprosto slastné! Nezakalená "Nymfa" voní jasně zemitě po sudu, přičemž tato zemitost je po přidání vody prakticky naprosto upozaděna vůní klasického blanche, byť tam je, schovaná... jemně kořenitá zemitost, příjemný anýz, delikátní, ale jasný pelyněk. Čichá se k tomu tak hezky, že se občas přistihuji při představě, že čichám k nějakému vintage absintu. Ten poměr mezi vůněmi z absintových bylinek a sudu je v tomto případě (podle mě) jeden z nejlepších. Hodně blízko dvacítky!

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Ovšem.

Chuť
        18 /20
Komentář
        Kruci to je mňam! No kruci... jeden z nejlepších začátků dojezdu! Jemná marcipánová zemitost, která se rozlézá po zadní části dutiny ústní. Popis začátku jsem musel zapudit, přestože i tam šlo o naprostou slast! Anýz a dřevo - ale v dokonalém poměru, ze kterého měly moje chuťové kanálky brutální (mokrý ;) orgasmus. Druhý doušek... výraznější dřevo, jakoby pozměněný anýz, jasně pelyňkem říznutý fenykl a opět naprosto MASAKROIDNÍ, sametový, načechraný, dojezd jehož začátek hraničí s velice líbivou "žvejkačkovostí". Dlouhý aftertaste je už v režii La Clandestine, byť je stále zahalen v té dřevité zemitosti. Nevím, čím to je, ale tohle mě baví extrémně! Třetí doušek, zemitost je výraznější, začíná připomínat jiné alkoholy "ze sudu", jako např. zmiňovaný rum nebo whisky. Pravda... počínaje čtvrtým douškem to slastné orgasmické mazlení trochu opadá, ale to může být tím, že mi dělá problém vydržet delší prodlevu mezi jednotlivými doušky. Dojezd ze všech pozdějších doušků je spíše absintovější (na začátku), přičemž zemitost je spíše až na samém konci. I tak jde o tzv. "TOPovku".

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Claude-Alain Bugnon už jednu "sudovku" dělá, se jménem 1935 - ta je dlí v sudu 6 let, Nymph #2 jen 3. A dovoluji si tvrdit, že kratší doba "barikovanému" absintu prospívá. Nemám sice 1935ku k side-by-side porovnání, ale co si pamatuji, hrála tam sudovost prim. Ve druhé "Nymfě", nad jehož stařením v Čechách dohlížel provozní Absintherie, Jiří Kořínek, jde o ideálně vybalancovaný poměr. Tohle se povedlo!


Celkové skóre na základě hodnocení: 91.4 %


<< x >>


Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/