Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: L'Absynthèse
PříspěvekNapsal: stř 19. říj 2022 20:20:14 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2022-10-19

Absinthe
       L'Absynthése

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        1122

Barva
        10 /10
Komentář
        Jasně až oči omamující zelená. Opravdu, jako by se barva přímo vpíjela do stěn sklenice. Navíc průzračně čistá.

Louche
        8 /10
Komentář
        Dlouhý náběh, ale poté tabulková tvorba louche efektu ode dna sklenky, naproto brutálně tlustá olejová vrstva, která mizí přesně po přidání vody 1:3. Potud dokonalost. Jak už ale bývá u absintů od Aymonier zvykem, hutnost louche přeci jen trochu tápe, byť jde v tomto případě vlastně o malou výjimku, protože hutnost je na palírnu La Semilla vlastně docela dobrá. :)
Poznámka k barvě
        Opalinově zelená mlha.

Aroma
        17 /20
Komentář
        Ale to je zajímavé! Na prvním nádechu překvapivě nedominuje silný pelyněk, ale svěží zelená travnatost, po které se dostavuje tentokrát delikátní pelyněk, který se postupně rozvíjí jak divoký aromatický břečťan. Vedle toho všeho ještě příjemná anýzová sladkost, cože je opět pro Aymonier nezvyk. Celkově sice jednodušší, ale převelice čichatelné.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        100%

Chuť
        17 /20
Komentář
        Hmmm, vůbec první střelba je sametová sladkost, která je záhy zadupána trpkou palčivostí fenyklu a anýzu. Pelyněk hraje (zatím) překvapivě druhé až třetí housle. Dojezd je naopak zajímavý, komplexní, těžko se čeho chytit. Takový jemný a příjemný bylinný slepenec. Druhý doušek. Stále jemné, méně trpké, dojezd dokonce s náznakem mandlovosti. Škoda, že netrvá déle. Tím nechci říct, že rychle mizí, ale o long drink se (zatím) nejedná. Třetí doušek. Opět o něco příjemnější. Mandlovost se dokonce stupňuje! Tohle začíná být velice zajímavé! Jde buď o tzv. vrstevnatý absint (každý doušek chutná trochu jinak) nebo jde o náznak kandidáta na nabytí kvalit po archivaci. V dojezdu se dokonce (až na samém konci) objevuje ona zelenkavá (ale příjemná) travnatost. A zároveň mám dojem, že se čas dojezdu prodlužuje. Byť pelyněk stále schovaný, tak začínám zírat do dáli. ;)

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        S každým dalším douškem je L'Absynthése lepší a lepší. Úlisná syntéza času a absintového opojení. Mám šarži z 11. týdne roku 2022. Něco mi říká, že je třeba doplnit zásoby, protože mám jen jednu láhev. Zasloužil si tento absint absolutní vítězství na letošní slavnosti Absinthiades v Pontarlieru? Naprosto. Z těch 28 hodnocených absintů šlo o jeden z nejlepších kousků. Někteří hodnotící škemrali o doplnění sklenky na konci degustace. Není divu. Je to opravdu dobrota. Pamatuji se, když jsem tento absint pyl na počátku léta 2022, moc mi nechutnal. Ale ten kvalitativní posun díky času je zde velice markantní. Jak jsem si poznamenal do poznámek během mého soudcování v Pontarlieru - "Tohle CHCI!"


Celkové skóre na základě hodnocení: 85.9 %


<< x >>



Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia