Absinthe Mafia - spolek milovníků pravého absintu
https://absinthemafia.com/

La Fee 69°
https://absinthemafia.com/viewtopic.php?f=19&t=1198
Stránka 1 z 1

Autor:  Recenze [ sob 21. říj 2023 19:17:07 ]
Předmět příspěvku:  La Fee 69°

Obrázek


Recenzent
        PSY3

Datum
        2023-10-02

Absinthe
       Absinthe 69° - Marguet Champreux

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        Absinthiades 2023

Barva
        10 /10
Komentář
        Velmi plně zelená barva, u hodnocení 4/4 jsem jí dal plný počet i díky čistotě, takže tady plných 10

Louche
        10 /10
Komentář
        Louche za pomocí fontány byl naprosto ukázkový, nejlepší ze všech soutěžních verte z mé skupiny. držel se dlouho a byl velmi silný.
Poznámka k barvě
        Lákavá zeleně jiskrná barva.

Aroma
        19 /20
Komentář
        Před naředěním bylo ze sklenice cítit lákavé silně kořenité aróma, který se měnil ve sladkou vůni při času ředění. Pamatuji si, že jsem byl nadšený a tak nelze jinak než opět zabodovat. Procenta alkoholu vůbec nebyly cítit. Slepě jsem odhadoval tak kolem 60%.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Naprosto v pořádku, tohle se válelo jak pohádka.

Chuť
        18 /20
Komentář
        Jak je mi zvykem u absinthiades, dávám si kapku na jazyk před naředěním, to mi většinou prozradí dominantní chuť ... tady byla velmi jemná a zdárně balancovaná sladce kořenitá kombinace, kterou jsem popsal jako "zajímavý balanc". Tuto sklenici jsem nejen že dopil, ale na konci je možné si dopřát ještě sklenici nejlépe hodnoceného vzorku a to jsem i učinil. Až tak mi chutnal a pojďme mu tedy nadělit body dle hodnocení na Absinthiades.

Celkový dojem
        5 /10
Komentář
        Cha! Kámen úrazu. Absolutně nevhodný typ láhve, čirá na verte?! Nesmysl. A etiketa? no vůbec... vypadá hrozně lacině. Silueta anděloďábelských samic? Už chápu 69... naráží to na pozici z kamasůtry. A teď to nejdůležitější .... já tomu prostě nemůžu uvěřit. Pil jsem stejný absinthe u nich v destilerii a buď se změnil recept ( pak proč se jmenuje stejně ? ) nebo dozrál, ale pak bravo, že vydržela barva tak dlouho v transparentní barvě a nebo prostě dává do soutěže jiný absinthe, než se pak vyrábí komerčně. Já vám nevím. Nechci nikoho nařknout, ale tady prostě body důle.


Celkové skóre na základě hodnocení: 93.5 %


<< x >>Recenzent
        Habu

Datum
        2023-11-18

Absinthe
       La Fée 69

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        2023

Barva
        10 /10
Komentář
        Světle olivově zelená s malým nádechem khaki. Čisté, bez kalu. V klidu plný počet.

Louche
        10 /10
Komentář
        Naprosto špičkový nástup! S mírným odstupem, ale jakoby někdo zespodu sklenky napíchl injekci a začal tam pomalu vstřikovat mléčnou esenci. Průběh taktéž v pořádku, byť olejová vrstva na povrchu mizí o něco dříve, ale jde jen o malou vadu. Finální hutnost je taktéž masivní, takže i zde mohu dát v klidu plný počet.
Poznámka k barvě
        Absintová opalina s nádechem šedavé. Jednoduše paráda!

Aroma
        18 /20
Komentář
        Už u nezakaleného absintu dominuje velice kvalitní anýz s fenyklem. Po přidání vody se aroma náležitě rozvine a do hry se dostává i opatrný, ale příjemný pelyněk a velice příjemná marcipánovost "šmrcnnutá" čímsi "vápenitým" - lépe to opravdu nedokážu pojmenovat. Vůně se během přidávání vody dále rozvíjí do nádherné palety KLASICKÉHO absintu, který si ale zachovává delikátní jemnost. Intenzita sice o něco slabší, ale i tak jde o velice příjemně voňavou záležitost. Kdyby byl pelyněk zřetelnější a intenzita o něco vyšší, byl by to opět plný počet. I tak, bravo!

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Je to tam!

Chuť
        18 /20
Komentář
        První nástřel je velice dominantní anýz, který se ale ve středu přelije do příjemného "vintage" anýzu, ze kterého vykukuje zmiňovaný marcipán, po čemž do dojezdu se vlévá opět dominantní anýz, který nebezpečně atakuje počátek hašlerkovitosti, nicméně stále v rámci příjemného prožitku. Druhý doušek... svěžest... ona tajuplná vápenitost, marcipán, anýz, fenykl... mírná trpkost v zadní části dutiny ústní, velice nepatrný pelyněk. Dojezd je tentokrát mnohem příjemnější. Již teď si jsem ale jistý, že hutnost a kvalitní kombo anýz-fenykl z tohoto absintu udělá v rámci několika let lahůdku. Středně dlouhý dojezd... pěkně se to na patře i kolem krku drží. Třetí doušek, opět konsistentní souhra všech zmíněných chutí. Stabilně pevné jak beton! Žádné vychýlení kamsi. Vlhký sen všech absintových konzervativců. Jen možná ten anýz je na hranici přílišné dominance, ale jde každopádně o nějakou dobrou odrůdu, takže časem se to bude jen zlepšovat. Další doušek... sametové pohlazení anýzového marcipánu. Velká škoda, že pelyněk není více přítomen, ale i tak jde o prvotřídní chuť.

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Nebudu lhát, jsem naprosto v šoku! Když jsme francouzskou palírnu Marguet-Champreux nedaleko Pontarlieru navštívili v roce 2022, šlo o ten nejhorší zážitek z festivalu. Absinty naprosto nepitelné, až odporné, páchnoucí. A letos? Nevím, co se tam stalo, ale jakoby toto pálil někdo dočista jiný. Jde o naprosto špičkový absint, který se sakra přesně drží absintového standardu. Navíc konzistentní, jak jsem zmínil v chuti, ideál pro absintové konzervativce. Navíc, cítím potenciál pro stárnutí - tohle bude stárnout do krásy! Dostal jsem se jen ke vzorku, ale zakoupení láhve... pardon, chci říct láhví, je nutnost!


Celkové skóre na základě hodnocení: 91.8 %


<< x >>


Autor:  Habu [ sob 21. říj 2023 19:20:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: La Fee 69°

Stejné skóre jako velikáni Private Reserve, Brevans Crowley a L'Ancienne? :shock:

Potřebuji vzorek ASAP! :twisted:

Autor:  Recenze [ sob 18. lis 2023 17:41:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: La Fee 69°

Aktualizováno.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/