Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: La Fée Parisienne
PříspěvekNapsal: úte 17. lis 2009 23:09:44 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2009-11-17

Absinthe
       La Fée Parisienne

Verze
        Verte

Typ
        macerát

Šarže
        0

Barva
        3 /10
Komentář
        Hodně chemicky zelená. O umělém barvení nemůže být pochyb. Alespoň 3 body za to, že nejde o fosforově zelenou.

Louche
        7 /10
Komentář
        Louche je poměrně v pořádku, byť jsem pro dialog s barmanem prošvihl první kapky. Finální zákal je hutný, barva díky umělému zabarvení ztrácí body.
Poznámka k barvě
        Světlejší mléčně zelená, na chemku to není nejhorší.

Aroma
        9 /20
Komentář
        Aroma je u tohoto absinthu jednou z mála vlatností, kde se dá poznat, že jde o macerát. Jakási mírná sladkost doplněná o syrovou bylinkovou vůni, která připomíná např. Bairnsfathera. Před přidáním vody je hodně patrný alkohol. Během louche je vůně zjemněna a finální aroma je slabším odvarem původní vůně bez vlezlého alkoholu.

Hutnost
        8 /10
Komentář
        V pořádku. Převalování v ústech není tak vodové, jako u ostatních klasických macerátů.

Chuť
        12 /20
Komentář
        Kdyby nebyl La Fée Parisienne tak sladký, šlo by o bezkonkurenčně nejlepší macerát, který jsem kdy pil. Po hořkosti klasických macerátů ani památky... na druhou stranu je zde kromě sladkosti jistá podobnost s absinthy likérky Cami. Anýz je dominující, ale náznak pelyňku je také cítit. Nevýhodou je dlouhá palčivost na jazyku přítomna po polknutí doušku. Nejde o nechutnost a to je v této kategorii hlavní.

Celkový dojem
        5 /10
Komentář
        Z tohoto absinthu jsem skutečně velmi rozpačitý. Barman Hemingway baru se mi navíc svěřil, že tento absinthe se prý vyrábí přímo v Čechách, \"někde od Tábora\", (vemte si mapu, najděte si Tábor a koukněte, jak jsou daleko Dobronice u Bechyně, sídlo likérky Cami), leč může jít o prostou shodu náhod... včetně toho, že chuťová podobnost tam trošku je. Nejhoršími atributy La Fée Parisienne jsou sladkost a nepřírodní barva, jinak jde o celkem pitelný macerát. A propos, macerát, nejsem si jist, zda je tohle klasický macerát, ve skutečnosti nad tím hodně pochybuji a při volbě typu jsem váhal, zda nezaškrtnout \"Nevím\". Pelyněk vylouhovaný v lihu takhle rozhodně nechutná, charakteristická hořkost chybí, bude to patrně typ \"mixed and macerated\", tzn. pelyněk, případně další bylinky jsou destilovány, ale zbytek je dodán aromaty, trestí nebo klasickým macerátem. Rozhodně to není něco, co by mělo být na stejné úrovni s výrobky firmy L\'OR nebo Bairnsfather.


Celkové skóre na základě hodnocení: 54.4 %


<< x >>



Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia