Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 66 z 70   [ Příspěvků: 694 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 23. kvě 2020 20:42:04 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Armand Guy - to stipe uz ze sklenicky, kazdopadne 5 let by to melo byt v dubovem sudu, etiketa vyrobeno 2015, lahvovano 2019 tak snad jo..... Navic ma strasne divnejch 55,4%

Louche - lehce slabsi, pomaha tomu tmava barva absintu....
Kazdopadne sedim od toho 20 cm a cejtim sud.... To je strasna mrda..... Voda stahne stiplavost dreva a utlumi alko vuni.... Vysledek je fajn :)
Foto není srovnání, bohužel to už jsem pil sám...........

Chut,,, co k tomu.... Takhle nejak sem si predstavoval absinth do kteryho hodis drevo..... Mam rad Vintage cut, coz je sud 3 roky... Ten absinth je lehce se stiplavim koneckem,,, co tedy mame po 5 letech... Presnej opak silna a tezka chut dreva se vam prubezne v puse preliva a opousti vas s jemnym absintovim ocaskem..... Je to strasne divny, zvlastni ale tech 55% je tak kurevsky jemnejch, ze to ucucavam,povaluju na jazyku a cekam co bude dal......
Chcete si dat lok absintu dostanete do pusy brutalni naval dreva, to se Vam projede po patre a s poslednim lokem dostanete pelynkovou slehu,ktera velmi rychle prejde v dlouhy a svezi dojezd..... Konzistence je spise vodovejsi, ale tady to vsechno slusne pracuje...... Kazdopadne druha sklenice a konec...... Chut je v ramci absitnhu extremne na hrane, neni to na kazdodeni piti, ale mit jednu dve lahve pokud mate radi tyhle drevene veci na vecery, kdy to spolecnost oceni proc ne.....

Zaver - Nocif, ma to pribeh, slusnej absinth, malinko "vzacnejsi" kvuli spatne dostupnosti, lehce zvlastni nasladlejsi chut.

Armand Guy - vodovejsi drevo s dozvukem absintu, skoda ze momentalne jsou litrovky pryc... Ale asi bude casem dalsi, nikde nepsali ze je to limitka ci tak neco.... Urco bych jednu,dve pro sichr mel, neuziju si ji jako jemnejsi Vintage cut a dle me to je hrana chute absintu, pro nekoho uz bude dal...... Exotika ano ;))))

Takze ja sem na Kovarne a Vam pekny vecer :))))


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Naposledy upravil Wagi dne sob 23. kvě 2020 22:04:45, celkově upraveno 2

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 23. kvě 2020 21:48:19 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Nechtelo se mi uklizet ten Stranger,,, proste at delam cokoliv ten prvni dojem neopravim..... Je to divna smesice chuti, nic konzistentniho, stejne jako poprve nedopijim ;(

Lounche, sila vsechno tam je, vune je stiplavejsi, ale tahle chut je pro me proste moc....... Nesedla mi

Fotodokumentace není bojkot, jen mi utekla nezředěná sklenice :(

ps - nepíšu tak vzletný recenze jako Habu, takže to šoupu sem a nezakládám vklákna do recenzí, spíš se snažím vyzdvihnout věci mimo určitej standart, takže pokud není řečeno jinak je kostra dobrej - za 3 absitnhe se všema vlastnostma v téže kvalitě........


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 13. čer 2020 16:03:50 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Absoska - Jilska, druha je off. Nekoukal sem na listek - vybiram podle lahvi, ale Berthe de Joux za 115,- nemam cas se zdrzet bohuzel q :evil: ale ty jejich Korona ceny stoji za to prozkoumat


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 03. črc 2020 20:48:20 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Takze tu sedim s novim Amave - party s Martinem necham na pristi tyden, ten start po 23 je vrazednej :?

Kazdopadne kudy do toho, v prvni rade me celkem zarazila vune - jasne bude to cerstvejsi, ale i tak.... Nemam tu bohuzel zadnej jinej blanche na srovnani, takze se musim poradit s tim co tu je a ejhle..... Asi sem z blblej z Sumavy, ale ja tam cejtim "neco" jako cerstvi seno - znalci bylin me jiste casem opravi, je to dost intenzivni a dost mi to vadi..... Btw. Pouze v lahvi, ve sklenici se to ztraci.......
Louche, zacina hned s prvnimi kapkami vody - muzete sledovat jemne zilky ve strukture, zveda se jekne ode dna a prechazi velmi rychle k zaveru...... Vune po naredeni je decentni, jemna a trvala - a uz je fajn. (Ovsem nepresahne sklenici). Sklenici plnim asi do 2/3 vodou oproti normalu, co me velmi prekvapi je kulata chut a sladky podton..... Pryc je vodovost stareho Amave, tohle se pije pro me o poznani lepe.... Ale, ldyz se napiju citim bylinky a kdyz cekam jejich nastup polknu sladkou tecku.... Je to zvlastni, pokud by jste to nekdo pil s cukrem - zajima me vysledek.....

Za me zlepseni, jednoznacne..... Netusim jestli se to objevy, jako stalice u me v baru. Cas ukaze kam se propiju s lahvi, ale start pro me na 50% muze znament variantu s cestou vzhuru, ale i dolu.... Nicmene uz to, ze jsem to hned nezatratil, i kdyz - me to malinko prekvapuje...... Je to proste Blanche


Edit: zene to nejelo - za nas doma jede Blanche, za me po druhe sklenicce.... Nejsem cilovka, je to absinth a velmi precizne doladenej ovsem spis pro obcasne pijany a lidi co by z absintem koketovali - neni to klasickej pendrek, nedrhne na jazyku bylinky a je to trosku sladsi....... Obcasnym experimentatorum, navstevam a kazdemu kdo by premyslel kudy do toho - tady je trosku netradicni cesta.....
Ale ja si z toho po dopiti sklenice, vybavim jen ten sladky ocasek.....
Treba se ztrapnim, ale krome medunky me toho moc nenapada.....

Po treti - ano, uz se mi nechtelo michat chute..... Uspech,,,, kdybych to zvazil a rozmyslel nemate to on-line, ale zase by to bylo kratsi.... Netreba profesorsky hodnotit, zacka prvniho stupne a on to Amave vlastne je - ve vsech smerech - zrucne udelanej, zaujme, potesi a zaroven je pristupny pro vsechny a v pomeru vykon/cena klasicky bez sance na konkurenci ;)
Jak sem psal vis, muze to byt neobvykla cesta kudy do toho....


Filozoficky - ma to lounche, hutnost a kremovost..... Newim jestli je mozny to vzit jako Verte veci a premyslet nad vyssi blanche tridou do budoucna k Amave? :twisted:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 05. črc 2020 22:09:06 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. úno 2019 10:00:19
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Wagi píše:
Takze tu sedim s novim Amave - party s Martinem necham na pristi tyden, ten start po 23 je vrazednej :?

Kazdopadne kudy do toho, v prvni rade me celkem zarazila vune - jasne bude to cerstvejsi, ale i tak.... Nemam tu bohuzel zadnej jinej blanche na srovnani, takze se musim poradit s tim co tu je a ejhle..... Asi sem z blblej z Sumavy, ale ja tam cejtim "neco" jako cerstvi seno - znalci bylin me jiste casem opravi, je to dost intenzivni a dost mi to vadi..... Btw. Pouze v lahvi, ve sklenici se to ztraci.......
Louche, zacina hned s prvnimi kapkami vody - muzete sledovat jemne zilky ve strukture, zveda se jekne ode dna a prechazi velmi rychle k zaveru...... Vune po naredeni je decentni, jemna a trvala - a uz je fajn. (Ovsem nepresahne sklenici). Sklenici plnim asi do 2/3 vodou oproti normalu, co me velmi prekvapi je kulata chut a sladky podton..... Pryc je vodovost stareho Amave, tohle se pije pro me o poznani lepe.... Ale, ldyz se napiju citim bylinky a kdyz cekam jejich nastup polknu sladkou tecku.... Je to zvlastni, pokud by jste to nekdo pil s cukrem - zajima me vysledek.....

Za me zlepseni, jednoznacne..... Netusim jestli se to objevy, jako stalice u me v baru. Cas ukaze kam se propiju s lahvi, ale start pro me na 50% muze znament variantu s cestou vzhuru, ale i dolu.... Nicmene uz to, ze jsem to hned nezatratil, i kdyz - me to malinko prekvapuje...... Je to proste Blanche


Edit: zene to nejelo - za nas doma jede Blanche, za me po druhe sklenicce.... Nejsem cilovka, je to absinth a velmi precizne doladenej ovsem spis pro obcasne pijany a lidi co by z absintem koketovali - neni to klasickej pendrek, nedrhne na jazyku bylinky a je to trosku sladsi....... Obcasnym experimentatorum, navstevam a kazdemu kdo by premyslel kudy do toho - tady je trosku netradicni cesta.....
Ale ja si z toho po dopiti sklenice, vybavim jen ten sladky ocasek.....
Treba se ztrapnim, ale krome medunky me toho moc nenapada.....

Po treti - ano, uz se mi nechtelo michat chute..... Uspech,,,, kdybych to zvazil a rozmyslel nemate to on-line, ale zase by to bylo kratsi.... Netreba profesorsky hodnotit, zacka prvniho stupne a on to Amave vlastne je - ve vsech smerech - zrucne udelanej, zaujme, potesi a zaroven je pristupny pro vsechny a v pomeru vykon/cena klasicky bez sance na konkurenci ;)
Jak sem psal vis, muze to byt neobvykla cesta kudy do toho....


Filozoficky - ma to lounche, hutnost a kremovost..... Newim jestli je mozny to vzit jako Verte veci a premyslet nad vyssi blanche tridou do budoucna k Amave? :twisted:



Po doručenínove zásilky jsem si načas pač volného času se nedostávalo... po včerejším komentu Wagiho jsme byl trošku rozpačitý a nevěděl co si myslet pac v chuti máme stejné preference, a tak jsem se do toho dnes pustil.
Hned po otevření láhve a přivonění jsem včerejší znejištění hodil za hlavu... Já z láhve citim svěžest vinovicoveho základu a už tím je to za mě velký skok kupředu.
Souhlasím že nova verze je hutná a se sladčím ocáskem než bych potřeboval ale za mě asi top 3 blanche.

Takze :yes

Edit: top 4...vypadl mi "zelený" blanche sans frontiere

_________________
Kvalitní ticho nenahradí ani tisíce prázdných slov


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 06. črc 2020 18:34:59 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Bych jenom konstatoval, že ta recenze na to že to je Blanche za mě dopadla - super v podstatě..... :lol: 8-)
to že mi smrdí láhev (u skleničky neníí problém) není taková tragédie a bohužel je sladší než bych si představoval a to o dost, ale narozdíl od předešlího Amave ho s klidem doporučím všem - teda hlavně začátečníkům, nevím co přinese Blanche - jakejkoliv - zkušenějším pijákům co měli Clandestinku, ale to je zase "můj" problém :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 11. črc 2020 17:59:28 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Takze vcerejsek...... L'Fleur pekne misto a bar, urco jsem se nebyl kouknout naposled.... Kazdopadne k absintu - fantasticky navonena zalezitost a vonavka - pokud si nekdo myslite, ze Žaba byla hodne budete mozna prehodnocovat svoje nazory. Jsem v ocekavani, trosku me mrzi, ze nebudu schopen za cca ten treba pul rok co to pujde ven - srovnat s touhle "pracovni verzi", kazdopadne vzhledem k moznostem, ktere tenhle absinth pred sebou - v ceste nahoru / dolu vyckam veci budoucich... Kazdopadne super ze byla moznost jej vubec ochutnat v tehle fazi........

Nicmene, vzhledem k tomu, ze Martin byl na roztrhani a po baru se velmi sympaticky mnozily absintove fontanky nasledny presun 3 mafianu do Jilske, kde nahodou za barem prekvapeni v podobe pana Korinka - velmi povedeny vecer, degustace fakt silenejch veci - ten absinth s tou ici, bylo ryzi peklo a utrpeni (nepiju s presvedceni nic co konci ice, ale tohle sem ochutnal- ale ano zazrak se nekonal), nicmene jsme projely osvedcenou klasiku a nasly i par zcela novych kvalitnich veci.... Kazdopadne za me super vecer a malinko narocnejsi rano


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 10. srp 2020 20:22:44 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Umoudrilo se mi pocasi, takze jsem toho vyuzil..... "La bleue" mam k tomu celkem skeptickej pristup ovsem chtel sem to ochutnat tak to mam...... La Belle Epoque od La Valote z Val-De Travers....Co na to rict, myslel jsem jak to bude stat za prd a ze to strham...... Uprimne ano smrdi mi to, ale jinak mi to chutna, je to nasladle ale nikoliv sladke.... Mozna je to po tech teplich dnech, takovej fresh, ale me to celkem jede a zatim me to i bavi...... Uvidim co to provede casem a jestli moje nadseni vydrzi, ale tohle je pro me fajn Blanche........ To uz se mi nestalo ani nepomatuju a to tu mam jeste Septant 7 na pokracovani vecera


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 10. srp 2020 20:55:52 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Septant 7 a opet Val-De Travers.... Celkem me zaskocilo brutalnich 77% na Blanche ;) kazdopadne taky to smrdi..... Nicmene vzhledem k voltazi mam celkem velkej pomer vody na blanche nekde na pul cesty mezi blanche a verte... Co se tyce chuti, pocitam ze za vsechno muze tech 77%, ktere tu drobnou sladkost na konci celkem slusne strhavaj do ztracena.... Pro me je to takovy zvlastni kocko-pes, blanche-verte..... Vune je typicky blanche, chutove nastoupi bylinky a pri polknuti, kdy cekate nasladly ocasek Vas slehne verte voltaz, ktera vykouzli horky ocasek..... Myslel jsem, ze tohle bude na zacatku vecera jasny favorit, ale je to velmi zvlastne nakombinovany absinth.... Uprimne jsem z nej vcelku v rozpacich, neni to sladke, ale ta sleha na konci je dost vyrazna na lehci blanche absinth a uplne mi to nejde dohromady...... Celkove to je super absinth, to co mi drzi v puse po dopiti.... Bylinky pekne balancovany, ta brutalni voltaz tam ma svoje opodstatneni, ale ....... Uvidim jestli me prekvapi a jsem celkem zvedavej jak to dopadne, asi poprve co po dopiti mam lepsi pocit nez pri piti samotnem :lol: a ne nejsem nalitej.....


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 14. srp 2020 20:37:31 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Za necelejch 24 hodin dorazil balicek stesti ze vzorky z Brna, diky klukum od Naproti ;)

Vzal jsem 0,02cl a dneska jsem se s necim z toho zkusil poprat....

Virgin Verte - byl jsem na tenhle absinth od Kyla velmi zvedavej.. Barva velmi svetle zelena, vune me celkem prekvapila - cekal jsem to horsi. Kazdopadne louche je fajn, hutnost dobra, bohuzel po naredeni vune ze sklenicky skoro zmizela.... Chut neni tragicka, je to trpke, malinko nasladle a je to na takove velmi nestale krivce. Takhle mel vypadat pred 10 lety, jako pokus o klasicky absinthe...... Urcite si myslim, ze za cenu cca 1,4k za lahev koupite spoustu lepsich veci, ovsem rad bych veril tomu, ze se receptura bude zlepsovat a tenhle absinth bude mit sanci na rostouci potencional........

Jade Nouvelle-Orleans... Prechutnavam klasiky, takze pekne tmava zelenkava, vune sympaticka lec taky se nepredre.....
Louche me bavi, sbiha se od spodu sklenice a pomalu se mlecne zakaluje, pricemz se mi dale u dna zda, ze se mi srazi cucky.....Bavi me na to koulak...
(Pri prechutnavani Eduarda jsem mel pocit ze pod hladinu po dotyku s vodou, nekdo vymackava tubu jesenky a louche se sbihal uplne jinak) hutnost dobra, vune je porad stejne mdla.... Chut, neni to "zadna" tragedie, netroufam si hodnotit starsi varky pac si myslim,ze je to moje prvni zkusenost s Nouvelle..... Trpke,horle v krku malinko hreje, ale nejak jsem se v chuti nenasel......

Valkyria - barva slabsi zelena, ale asi nejlepsi vune vecere, i ldyz se mi zda ze citim trosku alkohol... Louche je celkem fofr, zakaleni slabsi zadna brutalni mlha. Hutnost slabsi, vune alkohol nebo citron :D je tam neco co mi malinko pripomina osvezovac..... Tohle nedopiju


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 66 z 70   [ Příspěvků: 694 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia