Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: La Corneille
PříspěvekNapsal: úte 07. čer 2022 20:14:08 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Navlan

Datum
        2022-06-03

Absinthe
        La Corneille

Verze
        Blanche

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        10 /10
Komentář
        Dokonale čirý blanche. Nelze nic vytknout

Louche
        9 /10
Komentář
        Absinthe se začíná kalit až po chvíli kdy do něj dopadají kapky vody a ode dna se zvedá jemná mlha která nejdřív zhoustne a pak se zvedne až k olejové vrstvičce na povrchu. Když olejová vrstvička zmizí je louche tak hustý že na méně osvětlené straně sklenky je vidět stín avšak za mě mu chybí k dokonalosti ještě trocha hutnosti. Ikdyž jsem zvyklý ředit celkem hodně tak je pro mě milé překvapení že ani při výraznějším ředění neztrácí na hustotě tak rychle jako jiné absinty
Poznámka k barvě
        Hustá opalizující mlha s jasným blankytným nádechem

Aroma
        17 /20
Komentář
        Z lahve je toho cítit jen málo, lehký závan fenyklu a pelyňku. Po nalití do sklenice je pořád velmi sterilní, a dál jde cítit jen celkem výrazný pelyněk a závan alkoholu který ale není nikterak výrazný. Při ředění se vůně v rámci možností dost rozvinou a když zmizí olejová vrstvička tak je pelyněk velmi výrazný, dále následuje fenykl, lehký téměř nezřetelný anýz a na konci v závěsu něco co nedokážu přesně identifikovat ale připomíná mi to trošku šafrán? Ten jakoby šafránový závan při dalším ředění zmizí a celá, ikdyž poměrně jednoduchá vůně, se krásně zjemní. Ačkoli byl začátek poněkud rozpačitý tak za mě slušný výsledek

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Je to asi nejhutnější absinthe co doma mám a za mě skvělý výsledek

Chuť
        18 /20
Komentář
        Jak bylo možné vytušit už z vůně jedná se o absinte s menší paletou ale tady to není vůbec na škodu a chuti dominuje výrazný pelyněk s poměrné lehkým anýzem a fenyklem a celou chuť příjemně uzemňuje něco u čeho sem si téměř naprosto jistý že je šafrán. Celá chuť se hodně výrazná i při větším ředění a na mě je i ve chvíli kdy zmizí olejová vrstva výrazná i trochu moc. Za mě skvělý jednodušší absinthe s méně uhlazenou chutí

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Na absinthe který v sobě má tolik chuti je relativně slabý, na lahvi je uvedeno 65%, což pro mě bylo příjemné překvapení. Za mě doporučuji vyzkoušet.


Celkové skóre na základě hodnocení: 88.8 %


<< x >>



Recenzent
        Habu

Datum
        2022-06-28

Absinthe
       La Corneille

Verze
        Blanche

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        10 /10
Komentář
        Průzračný blanche.

Louche
        7 /10
Komentář
        Začátek louche efektu je velice opatrný. Nejenže si dává na čas, ale zároveň jde spíše o slabší louche. Přesto se tvoří poměrně jasná olejová vrstva, která se během "rozpouštění" vpíjí do hutnosti louche efektu a tím jej překvapivě posiluje. Což je dobře, finální zákal je nakonec (opět překvapivě) docela hutný, resp. hutnější, než se na první pohled zdálo.
Poznámka k barvě
        Šedo-modro-bílé odstředěné mléko.

Aroma
        11 /20
Komentář
        Základ je jasný anýz a během přidávání vody se dostaví i docela příjemná svěžest. Jenže tím to končí. Aromatická paleta je hodně jednoduchá, není se čeho (kromě svěžího a neinvazivního anýzu) chytit. Pelyněk pod hranici detekovatelnosti. Celkově nejde o nepříjemnou záležitost, ergo voní, ale málo a příliš jednoduše.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Hutnost v pořádku, byť by to mohlo být hutnější.

Chuť
        10 /20
Komentář
        Mírné překvapení, první nástřel jsou překvapivě "zelené" bylinky, vůbec ne anýz... resp. ten se dostavuje až během dojezdu. Pokud jde o zmíněné zelené bylinky, tak buď jde o český pelyněk, nebo bylo během destilace použito kromě svaté trojice ještě něco navíc. Druhý doušek. Jemnost, opět mírná trpkost a najednou se o slovo dožaduje i nepříliš lichotivý základ - alkohol. Což je veliká škoda, pokud by byl základ jemnější (nebo kvalitnější?) šlo by o docela pitelný český blanche. S tímto alkoholovým základem jde o absint na hranici pitelnosti.

Celkový dojem
        6 /10
Komentář
        Zajímavý pokus, kostra není úplně špatná, ale zabíjí to ten zmiňovaný základ. Pokud by zde došlo ke zlepšení (plus o stupínek lepší bylinky, resp. hlavně pelyněk), šlo by o další dobrý český blanche. V této formě jde o šedivý průměr.


Celkové skóre na základě hodnocení: 57.6 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne pon 08. led 2024 22:18:11, celkově upraveno 2

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: La Corneille
PříspěvekNapsal: stř 29. čer 2022 20:05:27 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia